Ieteikumi darbam

kopejais-plakats-VISC2021-seminari(1).pdf

Vebinārs ''Ceļā uz pašpārvaldi''

Kas var palīdzēt pašpārvaldei būt veiksmīgākai tās mācīšanās ceļā? Atbalsta materiāli, pieejamas metodes, pieredzes stāsti, iedvesma no citām pašpārvaldēm un vēl un vēl - to visu jau septembra beigās un oktobra sākumā piedāvā Valsts izglītības satura centrs jaudīgam mācību gada iesākumam pašpārvaldēm.

Ikkatru - gan skolēnu pašpārvalžu dalībniekus, gan viņu konsultantus, gan arī administrācijas pārstāvjus un ikvienu interesentu - aicinām pievienoties ar mērķi palīdzēt skolēnu pašpārvaldēm atsākt savu darbību, sniegt informāciju par pieejamiem resursiem, atbalsta pasākumiem un dot iespēju iedvesmoties vienam no otra, citam no cita.

Aicinām dalībniekus reģistrēties līdz 24. septembrim, aizpildot pieteikuma anketu saitē http://www.ej.uz/pasparvaldes_VISC2021 un norādot, kura reģiona vebināram vēlaties pievienoties:

Vidzeme - 28.09.

Kurzeme - 29.09.

Latgale - 30.09.

Rīga - 05.10.

Zemgale - 06.10.

Katrs tiešsaistes seminārs plānots no plkst. 13.00 līdz 15.30.

Vebinārā koncentrētā divarpus stundu formātā dalībniekiem būs iespēja:

· iepazīties ar pieejamiem metodiskajiem materiāliem, ko pašpārvaldes var izmantot sava darba plānošanai un komandas darba stiprināšanai;

· uzzināt vairāk par pašpārvaldes darba uzsākšanu, tās mērķi un darbības jomām;

· būs iespēja iepazīt ar citām pašpārvaldēm reģiona skolās un dzirdēt jauniešu iniciatīvu pieredzes stāstus;

· uzzināt par plānotajām mācībām, projektiem un citiem atbalsta pasākumiem pašpārvaldēm.

Vairāk informācija un pasākuma programma pieejama pielikumā.

Reģistrētajiem dalībniekiem tiks nosūtīts apstiprinājums par dalību vebinārā un pasākuma ZOOM piekļuves saite.


Metodisko materiālu kopumsu skolēnu/audzēkņu pašpārvaldēm


Valsts izglītības satura centrs, novērtējot skolēnu/audzēkņu pašpārvalžu nozīmi skolēnu pilsoniskās aktivitātes un līdzdalības veicināšanā, ir izstrādājis informatīvos materiālus skolēnu un audzēkņu pašpārvaldes darbības pilnveidošanai un atbalstam. Materiāli ir gan lasāmi, gan arī drukājami un interaktīvi izmantojami individuāli vai kopā ar citiem pašpārvaldes dalībniekiem. Tie būs noderīgi gan pašpārvalžu konsultantiem, gan jauniešiem un citiem interesentiem. Materiālos iekļautas arī saites, kur tālāk meklēt informāciju par teorijām, projektu konkursiem, metodēm un citām noderīgām lietām.

Atbalsta materiālu kopumā ir pieejami dažādi materiāli un ieteikumi – daudzveidīgas metodes, animācijas, video pieredzes stāsti, idejas un darbības principi, ar kuriem aicinām iepazīties, iedvesmoties un izmantot pašpārvaldes ikdienas darbam. Materiāli atrodami jaunā VISC mājaslapas sadaļā “Atbalsts pašpārvaldēm”. Atbilstoši pašpārvalžu dalībnieku un konsultantu vajadzībām materiāli pieejami par tādām tēmām kā “Kas ir pašpārvalde?”, “Kā strādāt ar pašpārvaldēm attālināti?”, “Kā veicināt jauniešu līdzdalību?”, “Pašpārvalde no Ā līdz Z”, “Motivācija un iesaiste” un “Konsultanta un līdera loma”.

Piedāvātajos materiālos iespējams rast atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem – kā sadalīt pienākumus, kā saņemt finansējumu ideju realizēšanai, kā pašpārvaldei darboties attālinātā režīmā, kā efektīvi plānot un veidot pašpārvaldes darba ikdienu, kā arī daudzu inovatīvu metožu aprakstus.