Aktuāli notikumi 2023./2024. 2.semestris

Zīmējumu konkursa

,,Mans mīļākais grāmatu varonis” rezultāti.

11. jūnijā plkst. 11.00  aicinām konkursa dalībniekus ciemos.

Pateicības un balviņas tika aicināti saņemt 13 konkursa uzvarētāji: Maiks Stikuts, Viktorija Smiļgina, Zahars Aleksejevs, Sabina Ogorelova, Darija Aļekperova, Kaspars Kušnirs, Eliza Tiško, Alina Traškova, Dana Plotka, Kristaps Pizāns, Nikola  Žukova,  Aleksandra Andruškeviča un Melānija Aprube. Žūrijas simpātiju balviņas saņēma Laila Ulduka un  Ilana Garoza. Pateicamies arī Anželikai Naumovai, kura vienmēr atbalsta zīmējumu konkursus bibliotēkā.

Visi zīmējumi rotās Bērnu literatūras nodaļas telpas līdz vasaras beigām.

Zīmējumu izstāde būs apskatāma Krāslavas novada bibliotēkā no 10. jūnija līdz 30. augustam.

Bildes skaties https://ieej.lv/yH02q

Krāslavas novada bibliotēkas izsludinātajā zīmējumu konkursa ,,Mans mīļākais grāmatu varonis”. Par mīļākiem grāmatu varoņiem bērni atzinuši Karlsonu un Pepiju Garzeķi, Zīļuku un Šreku, Pelnrušķīti un Nāriņu, Lācīti Padingtonu un Mazo pūķi Kokosriekstu, daudzveidīgus Spokus, Klāņu kaķus, Mašu un Lāci, Čeburašku un Skudriņu Kāpēcīti, Sprīdīti, Hariju Poteru, Alisi no Brīnumzemes un daudzus, daudzus citus grāmatu varoņus.

 Labāko darbu autori.

Vecuma grupā 7-10 gadi:1.-4.kl. skolēni

Darija Aļekperova- Krāslavas Varavīksnes vidusskola, 2.a

Vecuma grupā 13-16 gadi: 7.-9.kl. skolēni

Nikola  Žukova- Krāslavas Varavīksnes vidusskola, 8.a

Aleksandra Andruškeviča- Krāslavas Varavīksnes vidusskola, 7.a

Melānija Aprube- Krāslavas Varavīksnes vidusskola, 6.a


Dalībai konkursā skolēnus motivēja svešvalodas skolotāja Jelena Kļimova


Meklējumi “iepazīsti Krāslavu”

Cik bērzu aug aiz skolas? Kāds metāla vides objekts atrodas pie aģentūras “Labiekārtošana K”? Kas ir rakstīts uz Raiņa akmens? Kādi ornamenti ir uzzīmēti uz ēkas Raiņa ielā 16? Cik putnu būrīšu ir piestiprināts pie ēkas, kas atrodas uz Pārceltuves ielas? Kas ir Tica? Cik lietussargu rotā mūsu tiltu ziemas laikā? Cik augsts ir Krāslavas skatu tornis? Šos un daudzus citus jautājumus centās noskaidrot mūsu 10. klases skolēni, piedaloties klases audzinātājas izveidotajā meklējumu spēlē “Iepazīsti Krāslavu”. Meklējot atbildes uz šiem jautājumiem, skolēni izstaigāja aptuveni 5 kilometrus pa mūsu skaisto pilsētu un savu maršrutu nobeidza pie skatu torņa, kur varēja atpūsties, pārbaudīt savu atbilžu pareizību un dabūt veicināšanas našķi.

Marianna Rukmane

10. a klases audzinātāja

Aprīlis – vācu valodas mēnesis

Gētes institūts Rīgā kopā ar Vācijas, Austrijas un Šveices vēstniecību izsludināja aprīli par  vācu valodas mēnesi. Pasākumu mērķis bija iepazīstināt ar vācu valodas runājošo valstu kultūras daudzveidību un parādīt vācu valodas krāšņumu, kā arī iezīmēt perspektīvas, ko vācu valodas prasme var dot studijām un karjerai.

Mūsu skolas skolēni čakli strādāja veselu mēnesi. Sākumskolas skolēni lasīja vācu pasakas un zīmēja  grāmatu sižetus. Pirmās divas nedēļas pamatskolas un vidusskolas skolēni vāca informāciju par dažādam tēmām (Fakti par Vāciju, Vācijas administratīvo iedalījumu,  Berlīni,  Vācijas  ievērojamākām vietām, svētkiem un tradīcijām , vācu rakstniekiem, sportistiem, mūziķiem utt.) un  dekorēja sava kabineta durvis. Pēc tam viņiem bija laiks, lai iepazītos ar Vāciju un mēneša beigās katrā klasē tika novadīta viktorīna.

Svešvalodas skolotāja Alīna Lukša 

Gūt  pozitīvas emocijas !

Nekas nav labāks par kopēju ekskursiju mācību gada noslēgumā! Tāpēc  Krāslavas  Varavīksnes  vidusskolas 5.a, 7.a, 8.b un 10.a klases jaunieši nolēma pavadīt neaizmirstamu dienu lielākajā lāzertaga izklaides centrā "Poligon 1" Siguldā, kur uzspēlēja aizraujošu spēli ar asām izjūtām un azartu.

„Poligon 1”  lāzertags ir gan intelektuāla izklaide, gan sportiska aktivitāte, kā arī aizraujošs piedzīvojums! Jaunieši izspēlēja vairākas lāzertaga spēles četrās īpaši iekārtotās arēnās, izmantojot jaunākās tehnoloģijas - lāzera ieročus. Spēles noslēgumā tika noskaidroti un apbalvoti labākie spēlētāji un piešķirti tituli.

Pēc lāzertaga spēles jauniešiem vajadzēja orientēties labirintā “Minotaurs”, lai atrastu 8 kontrolpunktus un izeju no tā. Šeit jaunieši pielietoja savu kritisko un loģisko domāšanu, kā arī viltību!

Lai visiem silta un piedzīvojumiem bagāta vasara!

                                           8.b kl. audzinātāja A.Gureviča

Tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda”

24.maija siltajā un saulainajā rītā Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 7.-9.klašu kolektīvs “Austriņa” devās uz skaistu pilsētu Dobeli, lai piedalītos 25. tautas deju festivālā “Latvju bērni danci veda”.

Festivālā piedalījās dejotāji no Augšdaugavas, Bauskas, Cēsu, Dienvidkurzemes, Dobeles, Jelgavas, Krāslavas, Ķekavas, Līvānu, Ludzas, Madonas, Ogres, Olaines, Preiļu, Rēzeknes, Ropažu, Saldus, Saulkrastu, Siguldas un Smiltenes novadiem un no Daugavpils, Jelgavas, Jūrmalas un Rīgas valstspilsētām. Ielu koncerta laikā pilsētas pašvaldības laukumā “Austriņas” dalībnieki izdejoja savu svētku programmu, kurā jaunieši rādīja savas iemīļotās dejas. Uzreiz pēc koncerta sekoja tradicionālais gājiens, kas sākās Skolas ielā un noslēdzās Ķestermeža estrādē, kur katrs deju kolektīvs tika sagaidīts ar ovācijām un aplausiem.

Noguruši, bet dažādu emociju pilni, laimīgi par paveikto un smaidīgi, noskatoties novadu lielkoncertu ”Solis plaukst. Deja zied.”, jaunieši devās mājup.

Paldies par atbalstu skolas administrācijai un vecākiem! Paldies   dejotājiem!  Deju  skolotāja    Nadežda Adamoviča

The best ever online restaurant

Best wishes from  Form 8.a  Kraslava Secondary School Varaviksne, Latvia. We are preparing tasty food for our online restaurant.

Our chefs are working hard, making a delicious strawberry cake. 

eTwinning Online restaurant (1).docx

YOUR DREAM AFTER SCHOOL CLUB

angļu val.docx

Brauciens uz Ignalinu

Sestdien  mūsu  mērķis   bija  Ignalina.Ignalina ir pilsēta Lietuvā, Utenas apriņķī. Ignalinas rajona un Ignalinas pilsētas  administratīvais centrs.

Kaut arī Ignalinas AES ir nosaukta šīs pilsētas vārdā, 2009. gada beigās slēgtā elektrostacija atrodas Visaginā, kas ir krietni uz ziemeļiem no Ignalinas. Pilsētā un tās tuvumā ir ap 200 ezeru, visapkārt ir meži – tas padara Ignalinu par ļoti pievilcīgu mērķi visiem ūdens un velosipēdu tūrisma, vienkāršas nesteidzīgas dabas baudīšanas cienītājiem.

Ģimenes spēks un kopā būšana  katrā bērna sirsniņā iesēj mīļumu un sirsnību.

Lai bērna pasaule ziedētu un plauktu kā ziedi pavasarī, ir tik nozīmīgi, ka mammīte, tētis, vecmāmiņa, vectētiņš ir tepat blakus, līdzās! Starptautiskajā  ģimenes  dienā  2024.gada 18.maijā  mūsu  Krāslavas Varavīksnes  vidusskolas  popgrupa ’’Online’’ un  Hip-Hop grupa devās  uz  Ignalinu, lai  priecētu  ar  savu  uzstāšanos  skatītājus. Daudzveidīgie  pasākumi  notika  brīvdabas  estrādē: radošās  darbnīcas  bērniem, skrējēju  apbalvošana, tirdziņi  un pats  svētku  koncerts. Mūsu  priekšnesumi  saņēma  daudz skatītāju ovāciju. Ignalinas  pilsētas  mērs pateicās  par mūsu  iespēju  dažādot  svētkus. Paldies  ikvienam skolēnam par  sava talanta atklāšanu, paldies  skolotājiem  Ritai  Andrejevai  un  Ričardam  Škagalam!

 “Tīrai Latvijai”

SIA “Zaļā josta” vārdā izsaka pateicību skolām par iesaistīšanos Vislatvijas makulatūras un papīra iepakojuma vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai”. Kopā ir savākts un pārstrādei jaunos produktos nonāks 666217 kg makulatūras. Visi konkursa dalībnieki par katru savākto tonnu makulatūras saņems 5 kg papīra.

Arī  mūsu  skolas  skolēni  un skolotāji  centās   piedalīties  aktivitātē. Mēs par tīru vidi!

“Digitālās nedēļas 2024”

Lai pilnveidotu savas digitālās prasmes, kā arī uzzinātu par iespējām un izaicinājumiem, ko mums šobrīd piedāvā tehnoloģijas, 8.b klases jaunieši devās uz Krāslavas novada bibliotēku un ar lielu aizrautību piedalījās “Digitālās nedēļas 2024” aktivitātēs. Nodarbības laikā tika pievērsta uzmanība tādām tēmām kā digitālā identitāte, drošība, kritiskā domāšana un mākslīgais intelekts. Jauniešiem bija iespēja praktiski izmēģināt jaunākos mākslīgā intelekta rīkus, kurus pirms tam nebija lietojuši.

Pateicamies Krāslavas novada bibliotēkai par pieredzes bagātināšanu un ceram uz turpmāko sadarbību!

                          Klases audzinātāja Agita Gureviča

Foto:  A.Gureviča 

Ciemošanās  Skuķos

Mīļo, mīļo māmuliņ.

Paldies tev par visu,

Paldies par buču.

Ko no rītiem man sniedz,

Paldies par smaidu.

Kas tev sejā mirdz.

Un izplaukst kā liliju zieds

Ar  vislielāko  prieku  Krāslavas  Varavīksnes  vidusskolas  popgrupa ''Online" (skolotāja  Rita  Andrejeva)  un  deju  grupa  HIp-hop (skolotājs  Ričards  Škagalis) devās Mātes  dienas  priekšvakarā  uz  Krāslavas  novada  sociālās  aprūpes  centru ''Skuķi". Neviltots  smaids  un  prieks  centra  iemītnieku acīs.  Brašākās  kundzes  un kungi  pat  iesaistījās   kopīgās  mūsu  spēlēs. Pozitīvas  emocijas  pārņema  mūsu jaunos   talantos pēc  uzstāšanās. Paldies  par  ielūgumu centra  vadītājai  Antrai  Kalvišai! Jo mamma ir svarīgākais cilvēks ikviena dzīvē. Tas ir pamats un visa sākums.

#Latvijas sarkanaiskrusts#

''Dziesmu  kamols''

Vislielākā bagātība ir mūsu  bērni,kas  līdzinās  ziediem,bet  lielāks  dārgums  ir  ziedu kopēja un lolotāja-māmiņa.

11.maijā  Krāslavas  kultūras  namā  pulcējās  Krāslavas  novada  muzikālie  kolektīvi, kas  sniedza  koncertu  kā  mīlestības apliecinājumu māmiņai ''Dziesmu  kamols''. Koncertu  organizēja  Krāslavas  novada  skolotāju  metodiskā  apvienība. Visskaistākās  dziesmas savām  māmiņām, vecmāmiņām  veltīja   arī  mūsu  popgrupas ''Online''(skolotāja  Rita  Andrejeva),''Zvaigznītes''(skolotāja  Nadežda  Tadello).Atelpas  brīžos  dziedātājiem   savu  azartisko  Hip-hop soli  demonstrēja  grupa (skolotājs  Ričards  Škagals). 

Grāmatu svētki 2024

      No 26. aprīļa līdz 13. maijam notika Grāmatu svētki sākumskolai. Visas klases lasīja M. Stārastes grāmatas. 1.klase lasīja grāmatu “Ziemas pasaka”, 2.klase - grāmatu “Zīļuks”, 3.klase – “Kas notiek Dižmežā?”, 4.klase – “Pintiķu ciems”. Klasēs notika kolektīvie lasījumi, bērni rakstīja vēstules pasaku varoņiem, zīmēja ilustrācijas izlasītajām pasakām. Klasēs bija apskatāma zīmējumu un radošo darbu izstāde.  4.a un 4.b kopā ar skolotājiem sagatavoja inscenējumus. Grāmatu svētkos visas klases iepazīstināja pasākuma dalībniekus par paveikto. Tika parādīti labākie zīmējumi un nolasīti labākie radošie darbi. Bērniem bija iespēja atbildēt uz viktorīnas jautājumiem. Svētku noslēgumā bērni saņēma pateicības un saldas balvas. Liels paldies direktorei M. Mickevičai un sākumskolas skolotājiem par sadarbību!

                            Bibliotekāre O.Zaikovska

Ceļamaize

7.maijā mūsu 12.klases skolēni tikās ar Krāslavas novada domes priekšsēdētāju G.Upenieku  un prāvestu E.Voroņecki, lai uzklausītu ceļavārdus pirms eksāmeniem un došanās lielajā dzīvē. Noslēgumā - sirsnīgas sarunas Amatniecības centrā un sava vārda iegravēšana uz māla vāzes skaistai piemiņai. Veiksmi mūsu jauniešiem eksāmenos!

 "Latvijas skolas soma"

Projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros 30. aprīlī Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 9.a, 9.b un 10.a klases skolēniem un viņu klašu audzinātājiem bija iespēja apmeklēt Andrupenes Lauku sētu. Apmeklējuma laikā jauniešiem bija izstāstīts un parādīts maizes tapšanas process - graudu sēšana, pļaušana, malšana, mīklas sagatavošana, krāsns kurināšana un pašas maizes cepšana. Kamēr maizīte gatavojās, skolēniem bija iespēja izstaigāt Andrupenes purva taku un izbaudīt sagatavoto cienastu - svaigu maizi un "latgaliešu picu" kakorku. Kad skolēnu gatavotā maizīte bija izcepusies, katrs varēja aizvest savu kukulīti uz mājām.

Paldies viesmīlīgajām saimniecēm par uzņemšanu un "Skolas somai" par tādu iespēju.

30. APRĪLIS MŪSU SKOLĀ IR TŪRISMA SPORTA UN VESELĪBAS DIENA.

Vispirms neliels pārgājiens pēc dotā maršruta pa Krāslavu, pēc tam sporta un medicīnas stacijas skolas stadionā.

Bez steigas, ar apdomu un pozitīvu noskaņojumu...

Lai visiem izdevušies Darba svētki!

Kāpēc šķirot atkritumus ir nozīmīgi? 

Krāslavas Varavīksnes vidusskolā 25.aprīlī akcijas “ Atpakaļ uz skolu’’ ietvaros izzinošu nodarbību 8.klašu skolēniem novadīja Valsts vides dienesta Latgales reģiona vides pārvaldes direktora vietnieks Dainis Lazdāns. Mēs ne tikai ieguvām vērtīgu informāciju ,bet arī dzirdētais lika mums aizdomāties par realitātē notiekošo. Atkritumu šķirošana ir vienkāršs process, kas neprasa nedz daudz laika, nedz arī kādus speciālus resursus. Šķirojot atkritumus, galvenais ir no sadzīves atkritumiem atdalīt tos atkritumu veidus, kurus iespējams nodot otrreizējai pārstrādei. Iesaistoties atkritumu šķirošanā, katrs no mums samazina personīgās atkritumu apsaimniekošanas izmaksas, vienlaikus nodrošinot tīru vidi un saglabātus dabas resursus nākamajām paaudzēm. Veselība ir pati svarīgākā,,jo tā no mums ir pats svarīgākais, vērtīgākais un ko nevar nopirkt par naudu.  Gandrīz visas pārējās vērtības dzīvē iespējams iegūt par naudu, tādēļ finanšu ietaupījums ir viens no būtiskākajiem argumentiem atkritumu šķirošanai mājās. Sadzīves nešķiroto atkritumu apsaimniekošanas un izvešanas tarifi valstī ik gadu tiek mērķtiecīgi palielināti. Savukārt šķirotos atkritumus savāc un izved pārstrādei bez maksas. Tādēļ, ja vēlaties ik mēnesi ietaupīt noteiktu naudas summu, šķirojiet atkritumus! Atkritumu šķirošana un pareiza apsaimniekošana ievērojami uzlabo vides stāvokli un tiešā veidā uzlabo mūsu veselību ne tikai šobrīd, bet arī nākamajām paaudzēm. Šķirosim kopā!

8b.klases skolēns Stefans Gorns

Liela talka 2024

Krāslavas   Varavīksnes  vidusskolas   skolēni   ar  iedvesmu   piedalījās Lielās talkas   sakopšanas aktivitātēs  Krāslavas  novadā.   Klases biedri  iedvesmoja  viens otru  darīt  labus darbus. Mēs  spējām palīdzēt mūsu dabai. Sirsnīgs paldies ikvienam, kurš  devās talkot un ikvienam ,kurš rūpējas par mūsu zemi un dabu mums apkārt arī ikdienā!

#lielatalka2024

“Saules  ritmos “ Līvānos

2024. gada 25. aprīlī Līvānos notika Latgales reģiona izglītības iestāžu interešu izglītības  mākslas programmu konkurss- izstāde "Saules ritmi" noslēguma pasākums. 

 Konkursa II kārtā piedalījās :

Artjoms Dzalbs "Tikšanās ar saules zaķi" iegūta III. pakāpe

Emma Prikņa "Ik rītiņu Saule mostas"iegūta III. pakāpe

Dainis Kovaļevskis ""Labu rītu" saka Saule"iegūta III. pakāpe

Zlata Moisejeva "Baltā zirgā vedu Saulīti", "Lec Saulīte rītā agri" iegūta III. pakāpe

Olesja Šestunova "Saulīt, manā dārziņā"iegūta Pateicība

Karolina Urbanoviča "Saules grieži" iegūta III. pakāpe

Konkursa- izstādes dalībnieki apmeklēja izstādes Kultūras Centrā, Jēkaba Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolas izstāžu namā, Līvānu novada centrālā bibliotēkā. 

Pasākuma noslēgumā notika rezultātu paziņošana un apbalvošana. 

Paldies  visiem  skolēniem  par  radošumu  un vecākiem par  atbalstu! 

 Vizuālās   mākslas  skolotāja  Vija Plotka

Aprīlis – lasīšanas mēnesis 5.klasēs.

 

     Aprīlis – lasīšanas mēnesis 5.klasēs. Tas noritēja aizrautīgā grāmatu pasaulē, iepazīstot spilgtus varoņus, izjūtot neparastus piedzīvojumus un smeļoties dzīves gudrības.

5.klašu skolēni mēneša laikā gatavojās Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības konkursam, kura mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotāko un interesantāko literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Izrādījās, ka lasīt ir labi, interesanti un stilīgi, ka grāmata var būt draugs, un lasīšana var būt interesanta, ja lasām kopā.

26.aprīlī skolas Skaļās lasīšanas čempiones Ivita Kormiļceva un Laura Vojecka pārstāvēja skolas godu reģionālajā sacensībā, kas notika Krāslavas novada bibliotēkā. Paldies meitenēm par centību, drosmi un radošumu!

                                                     Skolotāja A.Gureviča

Zini un pasargā sevi!

Akcijas  ‘’Atpakaļ  uz skolu’’ ietvaros  Krāslavas Varavīksnes  vidusskolā  2024.gada  26.aprīlī  ciemojās  Valsts  vides  dienesta  Radiācijas   drošības nodaļas  3  ekspertes. Fizikas   stundas  laikā  centāmies  sadzirdēt   atbildes  uz  vēl  sev  neskaidrajiem  jautājumiem: kādi ir jonizējošā starojuma veidi, kādi ir radiācijas apstarošanas veidi ,kādi ir radiācijas iedarbības veidi un kā  pret  var  aizsargāties, kā  un vai  radiācijas piesārņojums var nonākt pārtikā un dzeramajā ūdenī. Ekspertes  stāstīja  par   radiācijas  monitoringu ,par to  kādos materiālos un ikdienā sastopamos priekšmetos ir iespējams paaugstināts radiācijas līmenis.

Prezentācijā pieskārās  jautājumam  par  pasākumiem   radona  gāzes samazināšanā, par preču un transportlīdzekļu kontroli ar jonizējošā starojuma iekārtām uz Latvijas Republikas robežas. Noslēgumā   saņēmām  informatīvo materiālu, kas  informē sabiedrību par radioaktīviem priekšmetiem, kas atrasti Latvijā, un kādiem priekšmetiem būtu jāpievērš uzmanība, ja tie nonāktu jūsu redzeslokā.

Ziņas par iespējamajiem vai pastāvošajiem radiācijas piesārņojuma draudiem un rekomendācijas par tālāko rīcību tiek izplatītas masu medijos (televīzija, radio, interneta vietnes), Valsts vides dienesta mājaslapā (www.vvd.gov.lv), kā arī iesaistīto dienestu mājaslapās un sociālajos tīklos.

Bija  iespēti  praktiski  apskatīt  instrumentus, kurus  izmanto  radiācijas  noteikšanā. Aktīvākie skolēni tika  arī  pie   balviņām.

#atpakaļuzSkolu# #ZiniRīkojies#

Fizikas   skolotājs  P.Boločko

#DrošaLatvija veicinās Latvijas pašvaldību noturību pret manipulācijām

2024. gada 23.aprīlī   Krāslavas  Varavīksnes vidusskolā notika darbnīcas 11.a klasei.#DrošaLatvija ,kas vairākās pašvaldībās visā Latvijā tuvākajos mēnešos stiprinās informatīvās telpas drošību un sabiedrības noturību pret informācijas manipulācijām, tostarp dezinformāciju. Valsts kancelejas un Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) kopīgi īstenoto projektu veido savstarpēji papildinošas aktivitātes dažādām mērķa grupām pašvaldībām, nevaldības organizācijām, vietējo mediju pārstāvjiem un vidējās izglītības iestādēm, tostarp vecāko klašu skolēniem un pedagogiem. Darbnīcās  notika  krīžu situāciju simulāciju izspēles, diskusijas par aktuāliem jautājumiem saistībā ar uzticamas informācijas iegūšanu un izmantošanu. Šobrīd šādu zināšanu un prasmju uzkrāšana ir ļoti aktuāla, jo pieaug dažāda rakstura dezinformācijas izplatība, tai skaitā tādas, kas kļūst arvien grūtāk atpazīstama . Noslēgumā  skola  saņēma galda  spēles angļu valodā. Paldies  LATO  komandai, kas  viesojās  mūsu skolā!

#informatīvajā telpā


11.a  klases   skolēni

#drošaLatvija#LATO#

 „GRIBU IET SKOLĀ!”  

LATVIJAS PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS IESTĀŽU UN SĀKUMSKOLAS PEDAGOGU PIEREDZES APMAIŅAS UN SADARBĪBAS VEICINĀŠANAS PASĀKUMS „GRIBU IET SKOLĀ!”  - Krāslavas novada PII "Pīlādzītis" un Varavīksnes vidusskolas pedagogu sadarbība. "Varavīksnes" vidusskolā - Integrēta  latviešu valodas  stunda 1.klasē.Vada skolotāja Kristīne  Milaševiča.Temats : Aprīlis  -kārtības  un pavasara  mēnesis! SR: skolēni  spēs  veidot  izpratni  par  dabā  notiekošo pavasarī, tiks pilnveidota  tekspratība.

Pasākumā metodiskos ieteikumus sniedza LVA eksperte Inese Skrimble.

Mēģini! Eksperimentē!  Secini!

“Raugies tālāk, raugies augšup uz zvaigznēm, ne tikai zem savām kājām. Mēģini izprast jēgu tam, ko redzi un nebeidz brīnīties par to, kāpēc pasaule eksistē. Esi ziņkārīgs!” /zinātnieks Stīvens Hokings/ 

Skolēnu pētnieciskā darbība tiek īstenota kā viena no Krāslavas  Varavīksnes  vidusskolas  mācību metodēm. 5.-8. klašu skolēnu pētnieciskā darbība norisinās, balstoties uz pamatizglītības standartu. To vada attiecīgā mācību priekšmeta skolotāji. Jau  pamatskolas  posmā  sekmējam skolēnu patstāvīgās pētnieciskās darbības attīstību un veicinām pētnieciskās darbības prasmju, spriešanas, viedokļa formulēšanas un pamatošanas prasmju attīstību .Skolēni, uzsākot  savu  pētniecisko  darbu, veic  vairākus  uzdevumus: izvēlas vecumposmam atbilstošu  un  saprotamu pētījuma tēmu, iepazīstas ar pētnieciskās darbības būtību, organizāciju un metodēm,  pilnveido prasmes darbā ar dažādiem informācijas avotiem, attīsta prasmi apstrādāt un noformēt pētījuma gaitā iegūtos datus un vērtēt rezultātus un visbeidzot pilnveido prasmi uzstāties, aizstāvēt darbu. 18.aprīlī   savu  darba  veikumu  prezentēja: Raimonds Spiridonovs un Glebs Borodulins :”CSS bibliotēku daudzveidība, to funkcionalitāte un ietekme uz pamatskolas skolēnu informācijas uztveri.’’(skolotājs  Guntis Ungurs), Miroslavs Baženovs :” Ķīmiskie eksperimenti ar dažādām vielām”(skolotāja  Everita Ungure), Olivers Petkevičs:” Ķirbju sēklu dīgtspēja, izmantojot dažādus ūdens avotus”(skolotāja  Everita Ungure), Anna Bārtule un Arīna Nemeņonoka :” Zirņu un pupiņu dīgtspēja dažādos vides apstākļos”(skolotāja  Everita  Ungure), Sofija Igoņina :” Pilsētvides ietekme uz dzīvniekiem”(skolotāja  Everita  Ungure), Andris Latkovskis:”Volejbols  un attīstošie  vingrinājumi skolēnu  prasmju  pilnveidei ” (skolotājs  Edgars  Dilba),Aleksandra  Terehova ’’ Eksperimentālā  dzimtbūšanas  atcelšana  Baltijā. Tās  cēloņi  un sekas’’(skolotājs  Andrejs  Jakubovskis).  Skolēnu  uzstāšanās  tika  novērtēta  ar  diplomiem un  skolas  balviņām.

Nākošajā   mācību   gadā  8. un 9. klasē  plānosim, ka   darbu  veic  ikviens  8.-9. klases  skolēns un to novērtē ar atzīmi, ieliekot to e –klasē un liecībā ar norādi Zinātniski pētnieciskais darbs.

Protams, mūsdienīgi pētījumi tiek veikti zinātniskos institūtos un laboratorijās resursi. Skola nevar pretendēt uz tik nopietnu zinātni, bet mēs varam rādīt ceļu, kas jauniešiem ejams nākotnē savās studiju un darba vietās.

Skolas   administrācija

Dambretes turnīrs

11.aprīlī Krāslavas Varavīksnes vidusskolā notika dambretes turnīrs. Sacentās pirmās klases skolēni. Zēni un meitenes spēlēja atsevišķi. Mūsu pirmklasniekiem šis bija pirmais lielais turnīrs. Katram dalībniekam bija jāizspēlē 5-6 spēles. Zinot mūsu mazos "ķiparus", viņiem bija ļoti grūti ilgi sēdēt un gaidīt, kad pretinieks nomainīsies. Nu visas spēles tika izspēlētas un sacensību rezultāti summēti. Apsveicam turnīra uzvarētājus un visus tā dalībniekus. Starp meitenem: Kučika Milana -1.vieta. Trafimova Amālija -2.vieta. Bohane Jelizaveta -3.vieta. Starp zēniem: Taučus Alekss -1.vieta. Pičugins Alekss -2.vieta. Kozlovs Davids -3.vieta. un Lapo Danils -3.vieta.

Kā  vairot  lasītprieku! 


Skolas  bibliotēkā    tapa   viens  mīļš  stūrītis  grāmatu  lasīšanai. Paldies  ikvienam, kas palīdzēja   sapni  vērst  īstenībā!

 Mācīties, lai gūtu jaunu pieredzi

Krāslavas   Varavīksnes  vidusskolas  11.a  klases  skolniece Anastasija  Vanaga  ir   iesaistījusies projektā "Pašvaldība 16+", kuru īsteno  sabiedrība par atklātību “Delna’’ kopā ar partneriem Čehijā un Slovēnijā no 2023. gada septembra līdz 2026. gada 30. jūnijam. Ekspertu fokusgrupas mērķis – jauniešu pilsoniskās līdzdalības iespēju un ar to saistītās problemātikas Latvijā identificēšana, analīze un risinājumu piedāvāšana. Tādas pat fokusgrupas notiks arī Čehijā un Slovēnijā.

 Īsumā  par  projektu:

Fokusgrupās iegūtā informācija tiks izmantota, lai apzinātu jauniešu pilsoniskās līdzdalības mehānismus Latvijā, un pēc tam kopā ar partneriem Čehijā un Slovēnijā izstrādātu izpētē balstītu rīku – LĪDZDALĪBAS TRENAŽIERI PAŠVALDĪBA 16+ (sastāv no jauniešu pilsoniskās LĪDZDALĪBAS INDEKSA un simulācijas spēles). No 15.-19. aprīlim  pašlaik Čehijā Anastasija  intensīvi mācās un  piedalās diskusijās,kur  tiek pārrunāti visu partnervalstu secinājumi par fokusgrupās runāto un mēģinājumi saprast simulācijas spēles struktūru un saturu, ņemot vērā jauniešu, jauniešu lietu speciālistu un pašvaldības pārstāvju, kas nodarbojas ar pilsoniskās līdzdalības jautājumiem, vajadzības šajā jomā.

LĪDZDALĪBAS INDEKSS būs izpētē balstīts digitāls pašvērtējuma rīks, kas ikvienam jaunietim projekta partnervalstīs ļaus identificēt pilsoniskās līdzdalības līmeni, savukārt jaunatnes darbiniekiem un pašvaldībām palīdzēs analizēt jauniešu iesaistes iespējas. Līdzdalības indeksu visās partnervalstīs izpildīs 500 jaunieši. Balstoties līdzdalības indeksa rezultātos, izstrādās un publicēs ziņojumu par jauniešu pilsoniskās līdzdalības rezultātiem, vadlīnijas jaunatnes darbiniekiem, kā veicināt pilsonisko līdzdalību, un vārdnīcu, kas skaidro jauniešiem pilsoniskās līdzdalības iespējas.  

Pēc tam, ņemot vērā LĪDZDALĪBAS INDEKSA rezultātus, izstrādās simulācijas spēli. Ar spēles palīdzību jaunieši pilnveidos savas līdzdalības kompetences. Simulācijas spēli papildinās CEĻA KARTES jaunatnes darbiniekiem, kas skaidros jauniešu pilsoniskās līdzdalības problemātiku un sniegs ieteikumus darbam ar jauniešiem. Šis aktivitāšu kopums veidos pilsoniskās līdzdalības trenažieri PAŠVALDĪBA 16+,  kuru pēc tam dāvinās novadam un novadīs apmācības šo materiālu lietošanā. Plānots, ka LĪDZDALĪBAS INDEKSS tiks izstrādāts šī gada rudenī, savukārt, simulācijas spēle – nākamā gada vasarā. 

#pašvaldība 16+#

#sabiedrībaparatklātību Delna#

A. Vanagas  foto

Namdara Darbnīca 5.- 8.klasēm


Šodien skolā viesojās un darbojās Namdara Darbnīca! 5.- 8.klašu skolēni iepazina un praktiski darbojās ar koku, notika raksturīgu koksnes paraugu smaržošana un taustīšana, apskatīja neparastus un dizainiski interesantus kokamatniecības izstrādājumus, kopā ar pieredzējušiem kokamatniekiem izmēģināja rokas instrumentus un veidoja puķu kasti, aktīvi atpūtās, darbojās ar senajiem un mūsdienu koka spēļu rīkiem. 

    9.aprīlis -   Atvērto durvju diena

Skolotājs  atver  durvis, jāieiet  tev  pašam ./ Ķīniešu sakāmvārds/

Krāslavas  Varavīksnes  vidusskolā   9.aprīlī   notika    Atvērto  durvju diena. Skolas   parlamenta  pārstāvji organizēja  ekskursiju  pa  skolu  un  pastāstīja  par  skolas  ikdienu.  Direktores  vietniece  izglītības  jomā  Vija  Marhileviča  iepazīstināja  klātesošos  skolēnus, skolotājus  un  vecākus  ar  skolas  piedāvātajām  programmām. Skolēniem  bija  iespēja  iepazīties  ar  mūsu  skolotājiem un skolēniem , apmeklējot un kopīgi  darbojoties  mācību stundās. Garajā  starpbrīdī visi pulcējās  skolas  foajē, lai  baudītu  mūsu  skolēnu muzikālos  priekšnesumus  un   kūpošas  tējas  tasi  ar  saldumiņiem. Skolēni kopā  ar  robotikas   skolotāju   Gunti  Unguru  padarbojās īsu brīdi  ar  robotikas  komplektiem .

Paldies  visiem, kas  atrada  laiku  un atnāca! Paldies  visiem  kolēģiem par atsaucību!

Nāc  un  kļūsti  par  mūsējo! Tālrunis uzziņām t.65681468(sekretāre).  

Skolas  administrācija

            4.aprīlis -   Ēnu diena

       Ir pagājusi tradicionālā Ēnu diena. Izvērtēts redzētais un dzirdētais, klāt brīdis, kad varam apkopot piedzīvoto.

   Sāksim ar to, ka valstī ēnojamo vietu piedāvājums gana plašs, bet mūsu novadā salīdzinoši nabadzīgs, šogad arī piedāvājums absolūti nesakrita ar pieprasījumu, robežsardze  neuzņēma ēnotājus, jo izsludināta ārkārtas situācija,  brauciens līdz Daugavpilij vai citai vietai aizņem laiku, kas  zelta vērtē. Jāpiebilst, ka 3 drosmīgākās meitenes tomēr riskēja un devās uz Daugavpili, lai  Nacionālajā kultūras mantojuma pārvaldē ēnotu pieminekļu aizsardzības inspektoru!

   Krāslavā  ēnošanas vietas nācās ‘’sarunāt’’ individuāli, lai jauniešu interese par domājamo profesiju nezustu. Ir saprotams, ka uzņemt ēnotājus darba laikā nav viegli, taču citas iespējas nav – pirms izvēlēties nākamo profesiju, jaunietim jābūt skaidram priekšstatam par to. 

  Šoreiz vēlos no sirds pateikties Aleksandram Jevtušokam -  SIA ‘’Krāslavas slimnīca’’ valdes loceklim, SIA ‘’Iviks’’  direktoram Ivaram Stivriņam, Krāslavas novada domes juristei Sarmītei Punculei – Japiņai, SIA ‘’Krāslavas aptieka’’ kolektīvam (Brīvības ielā 8), kuri veltīja savu laiku mūsu jauniešiem, mūsu nākotnei!  Ēnu dienas dalībnieki bija sajūsmā par piedzīvoto, dažiem nākotnes plāni mainījās, bet daži kļuva vēl pārliecinātāki par savu izvēli. Veiksmi un izdošanos Maksimam Fjodorovam, Nikolai Stepaņenko, Aivitai Seņkovai, Ņikitam Ivanovam, Ksenijai Minkevičai, Artjomam Hodarenokam,  Artūram Pitkevičam, Anastasijai Vanagai, Martai Skripļonokai, Elizabetai Vorožcovai, Georgijam Krasnikovam, Artēmijam Krasnikovam, Danai Jacinai, jo viņiem ir mērķis, un ceru, ka nākotnē  viņi kļūs par kvalificētiem speciālistiem un darīs mūsu novadu labāku!

                                                     I.Gončarova, direktores vietniece audzināšanas jomā


18.03. – 22.03. - Veselības nedēļa mūsu skolā.   

    Par veselību tiek runāts daudz, bet darīts maz!  Ta laika trūkst, ta slinkums māc. Šoreiz grožus savās rokās ņēma  skolas pašpārvalde un lēma, ka mērķis būs šāds - popularizēt veselīgu dzīvesveidu un informēt jaunāko klašu skolēnus par iespējām parūpēties par savu veselību.

    Vecāko klašu skolēni devās ciemos pie 1.-6.klašu skolēniem un stāstīja, rādīja, ko nozīmē bez īpašiem ieguldījumiem rūpēties par savu veselību.

   aPašpārvaldes dalībnieki sadalījās pāros, izvēlējās klasi, sarunas tematu un uzsāka gatavošanos, tad vēl vajadzēja sarunāt nodarbības laiku, lai iekļautos mācību procesā.

   Tematu loks bija ļoti plašs – veselīgie našķi, stāja, redze, higiēna, kaitīgie ieradumi, dinamiskās pauzes un, protams, arī  smēķēšanas kaitīgums neizpalika bez uzmanības. Nodarbības izdevās  interesantas, jo tās vadīja vecākie skolas biedri. Viņi mazajiem ir autoritāte!

   Paldies mūsu jauniešiem par sagatavotajām nodarbībām – Anastasijai Vanagai, Ņikitam Minkevičam un Maksimam Deņisovam, Aleksam Pavlenokam, Samantai Berestņevai, Aleksandram Samuļevičam, Ksenijai Minkevičai, Darjai Kancevičai, Stefanam Gornam, Eļizavetai Karolei, Anastasijai Apenko, Arīnei Hološinai, Ksenijai Čursinai, Renāram Škagalam, Georgijam Krasnikovam, Maksimam Fjodorovam, Artjomam Hodarenokam, Danai Jacinai un Marikai Kriviņai! Lai visiem stipra veselība!

                                                                           E.Karole, skolas pašpārvaldes prezidente  

Gūta uzvara!

Sveicam un lepojamies ar mūsu kori "Dominante"! Koris ir ieguvis Latgales novada skolu kora skatē- 2.kārtā 1.vietu! Paldies par skanīgajām balstiņām skolēniem! Paldies par ieguldīto darbu mūzikas skolotājai Ritai Andrejevai!Paldies skolēnu vecākiem par sadarbību un atbalstu!Ir sākusies finiša taisne,ceļā uz XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.Lai skan arī turpmāk!

LIELDIENU KONCERTS!

Lieldienu darbnīcas 1. – 6. klasēm

Saskaņā ar vissenākajām tradīcijām Lieldienas ir pavasara saulgrieži. Lieldienu tradīcijas ir vārītu olu krāsošana un mājas rotāšana. Šodien mūsu skolā darbojās Lieldienu darbnīcas 1. – 6. klasēm, kurās  skolēni  darināja telpu dekorus spiešanas tehnikā, iepazina dekupāžas nianses olu krāsošanas procesā. Paldies skolotājai Jevgēnijai Sergejenko un Vijai Plotkai!

Lai visiem izdevušās Lieldienas!

No 1.a klases apsveikums Lieldienās! 

Satikšanās  prieks

   2024.gada 18., 19. un 20. martā mūsu skolā viesojās 12 jaunieši un 3 skolotāji no Verdal videregående skole Norvēģijā. Vizīti organizēja Krāslavas Varavīksnes vidusskolas direktore Marija Micķeviča, pasākumus plānoja un palīdzēja īstenot   angļu valodas skolotāja Ilona Kozačuka un 11.a klases skolēni. Tas bija aizraujošs un iedvesmojošs pieredzes gūšanas un apmaiņas laiks.

   Mūsu viesiem bija iespēja iepazīt skolas dzīvi un vidi. Ekskursiju skolas telpās vadīja Anastasija Vanaga un Karina Dudarenoka.  Viesi iepazina Krāslavas Varavīksnes vidusskolas pasauli. Viņi apmeklēja  mācību priekšmetu kabinetus, sporta zāli, deju zāli, pabija skolas direktores kabinetā. Mūs pārsteidza tas, ka uz jautājumu ,, Ko jūs mainītu, ja kļūtu par skolas direktoru?”, viņi atbildēja: ,,Atceltu  mājasdarbus!”. Tas deva mums iespēju diskutēt par dažādām izglītības metodēm un pieeju skolas dzīvei. 11.a klases skolēni iejutās vairākās lomās -  kopā ar norvēģu jauniešiem un skolotājiem piedalījās stundās kā novērotāji un aktīvi dalībnieki,  organizēja vakaru, kura laikā  iepazīstināja viesus  ar Latviju.Vokālais ansamblis ,,Online", hip-hop deju grupa ,,Dance bit’’, Stefans Gorns un skolotāji  Rita Andrejeva , Jevģēnijs Tadello sniedza ieskatu Latvijas mūzikas  pasaulē, bet  Artūrs Pitkevičs, Georgijs Krasņikovs, Aleksejs Čertkovs un Ņikita Ivanovs  novadīja aizraujošu ekskursiju pa  mūsu gleznaino pilsētu Krāslavu. Lai palīdzētu  viesiem integrēties  skolas dzīvē, Renārs Škagals, Karina Dudarenoka, Ņikita Ivanovs un Anastasija Vanaga iejutās tulka lomā, palīdzot skolotājiem un skolēniem saprasties.  Viņiem tā bija lieliska izdevība pilnveidot savas svešvalodu zināšanas!

    Trīs dienas paskrēja nemanot, jo ik minūte tika veltīta  sadarbības pilnveidei.  Mēs kopā strādājām teātra mākslas, matemātikas, angļu valodas, datorikas un vizuālās mākslas stundās, plānojām nākotnes projektus, dalījāmies zināšanās un pieredzē.Mūsu  skolotāji  Ilona Kozačuka,Andrejs  Jakubovskis,Marianna  Rukmane  un  Vija  Plotka  iesaistīja  mācību  procesā  norvēģu  skolēnus. Kā  atzina  norvēģu  skolotājs Rogers:” Mācību  programma  ir  sarežģīta,it  īpaši  matemātikā. Skolēni  bija  nedaudz  kautrīgi un  šī  vizīte ļaus  arī  norvēģu skolēniem iejusties ātrāk  svešā  kolektīvā’’.  Mūsu skolēni ar lepnumu prezentēja savu skolu un valsti,  kultūru un vērtības. Tas bija  pasākums, kurā mēs priecājāmies par savu sniegumu, dzirdējām norvēģu draugu stāstīto par viņu kultūru,  tradīcijām un interesēm, spēlējām spēles, bet vakara izskaņā  notika balle disko ritmos.Diemžēl  laiks  pienāca  škirties,lai  jauniegūtie  norvēģu  draugi  dotos  mājup.  

 Mums jāprot priecāties par drauga smaidu, par saules staru aukstā dienā un apzināties, ka katrs mirklis ir skaists un piepildīts, ja mēs to protam novērtēt.
Cilvēks aug un pilnveidojas tikai mijiedarbībā ar citiem līdzcilvēkiem!


Savās  pārdomās dalījās  Nastja  Vanaga Foto: Artemijs .Krasņikovs

konkurSS ''Matemātiskais  ķēriens'' 

Šodien  uzdevumi.lv   komanda  sveica  Krāslavas  Varavīksnes  vidusskolas  3.a  klases skolnieci  Alisi  Matjuku  ar  iegūto  2.vietu   3.klašu  grupā   uzdevumi.lv  Matemātikas  konkursā''  Matemātiskais  ķēriens''  un skolotāju  Dainu Strupišu.Paldies par  atbalstu  Alises  māmiņai  un tētim! 

Upuru piemiņas diena

Atceroties Latvijas iedzīvotāju izsūtīšanu uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem 1949.gada 25.martā, šodien visā Latvijā piemin komunistiskā genocīda upurus. Arī Krāslavā, mēs Krāslavas  Varavīksnes  vidusskolas  saime, pieminam, atceramies un atcerēsimies...

Eiropas gada autoru  dienas ietvaros Tikšanās ar brāļu Grimmu pasaku ilustratoru Dāvidu Babrovski. 

Ar aizrautību Dāvids stāstīja par savu aizraušanos:zīmēt ilustrācijas.Padalījās ar bērniem,kā veiksmīgāk zīmēt zvērus un cilvēkus.Skolotāja Iveta Putāne skolēniem pārbaudīja lasīto  pasaku lasītprasmi un balviņās skolēni saņēma konfektes.Skolēni uzdeva jautājumus Dāvidam par zīmēšanu.Paldies,Dāvids,par aizrautīgo ceļojumu krāsu un tēlu pasaulē!

Profesionālās sarunas ar Krāslavas Varavīksnes vidusskolas un Krāslavas gr.Plāteru v.n. Poļu pamatskolas 1., 4., 7.klašu skolotājiem par pāreju uz mācībām latviešu valodā  kopā  ar  IZM,IKVD  un  LVA speciālistiem  2024.gada  20.martā.

Piektdien, 15. martā Sabiedrības integrācijas fonds ar diskusiju “Iekļaujoša darba vide – vai varam atļauties ignorēt tās nozīmi” atklāja informatīvu interneta platformu darba devējiem dazadiba.lv par iekļaujošas darba vides un dažādības vadības jautājumiem.

Dažādības platforma veidota ar mērķi apkopot aktuālāko informāciju par iekļaujošu darba vidi un dažādības vadību. Platformā būs iespēja sekot līdzi aktualitātēm, notikumiem, jaunāko pētījumu datiem, kā arī iepazīties ar terminiem un normatīvajiem aktiem, kas būs noderīgi iekļaujošas darba vides veidošanā. Tāpat būs pieejami pieredzes un iedvesmas stāsti un lekcijas dažādības un iekļaujošas darba vides jomā – ar tiem dalīsies gan darba devēji, gan darba ņēmēji.

Platformu atklāja diskusija par iekļaujošas darba vides nozīmi organizācijas konkurētspējas celšanā. Tajā piedalījās Sabiedrības integrācijas fonda Sociālās saliedētības departamenta direktore Alda Sebre, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas  valdes loceklis, sociālās iniciatīvas “Piekļūstamība” un IT uzņēmuma “Turn Digital” vadītājs Pēteris Jurčenko, “Lidl Latvija” Darbinieku iesaistes speciāliste Ilze Liepa-Balode. Diskusiju vadīja eksperte ilgtspējas un dažādības jautājumos Dace Helmane.

Atklājot diskusiju, Sabiedrības integrācijas fonda padomes priekšsēdētāja Karina Ploka vērsa uzmanību uz atbalsta risinājumu nepieciešamību darba devējiem: “Sabiedrības integrācijas fonda 2023. gadā veiktajā pētījumā “Dažādības kompass” 69% darba devēji ir norādījuši, ka saskata priekšrocības dažādības vadībā, tomēr tikai 22% apgalvo, ka dažādības vadības un iekļaujošas darba vides pasākumu īstenošanai nesaredz šķēršļus, tādēļ Platforma ir viens no Sabiedrības integrācijas fonda piedāvātajiem risinājumiem darba devējiem, vienkopus nodrošinot aktuālo informāciju par dažādības un iekļaujošas darba vides jautājumiem.”

Sabiedrības integrācijas fonda Sociālās saliedētības departamenta direktore Alda Sebre, komentējot platformas izveides nepieciešamību, uzsvēra, ka “Mēs saredzam Fondu kā darba devēju iespējotāju un ceļvedi dažādības vadības jomā. Vēlamies atbalstīt darba devējus ceļā uz iekļaujošu darba vidi no brīža, kad darba devējs šo jēdzienu dzird pirmo reizi, līdz dažādu prestižu novērtējumu iegūšanai, tostarp Dažādībā ir spēks novērtējuma balvai. Platformā dažādība.lv pieejamie pieredzes stāsti ir iedvesmojošs veids, kā saskatīt priekšrocības katrai organizācijai, uzklausot labās prakses piemērus un pieejas, kas jau tiek īstenotas praksē.”

Diskusijas laikā darba devēju pārstāvji pārrunāja izaicinājumus iekļaujošas darba vides īstenošanā – kas ir traucējošie faktori, kā motivēt darba devējus veidot iekļaujošu darba vidi, kādus dažādības vadības praktiskos ieguvumus darba devēji saskata savā praksē, kā arī – kādi risinājumi būtu nepieciešami, lai atbalstītu darba devējus dažādības vadības ieviešanā.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, vērtējot situācijuar darbaspēka pieejamību, atzīst: “Pašreizējā situācijā, kad Latvijā vērojams izteikts darbaspēka trūkums, mums jāmeklē risinājumi, kā iesaistīt darba tirgū visus, kas vēlas un var strādāt, pielāgojot darba vidi dažādu darbinieku grupu vajadzībām. Iekļaujoša darba vide veicina radošumu, inovācijas un darbinieku apmierinātību. Ieviešot dažādības vadības prakses, darba devēji var piesaistīt talantīgus darbiniekus no dažādām sociālajām un kultūras grupām, tādējādi nodrošinot uzņēmuma ilgtspējīgu izaugsmi un konkurētspēju. Darbinieku dažādības atzīšana ir ne tikai morāla atbildība, bet arī stratēģiska priekšrocība.”

“Lidl Latvija” Darbinieku iesaistes speciāliste Ilze Liepa-Balode atzīmēja, ka “Lidl” kā starptautisks uzņēmums, kas ir pārstāvēts 32 pasaules valstīs ar vairākiem simtiem tūkstošu darbinieku, vienkārši nevar atļauties ignorēt dažādību: “Ja mums jautā praktisku piemēru no mūsu darbības, tad pirmais solis ir apzināties, kur esam – veikt dažādības brieduma izvērtējumu, tā teikt, nomērīt pulsu organizācijā. Tad seko praktisks un komplekss darbs. Te ir runa gan par mērķiem, stratēģiju, gan noteiktu aktivitāšu un termiņu plānošanu. Taču viens no svarīgākajiem soļiem ir vienotas uzņēmuma kultūras veidošana, un tā sākas ar vadības nostāju, apņemšanos un komunikāciju. Šajā posmā ļoti svarīga ir komunikācija, un tai ir jābūt skaidri formulētai un patiesai. Un vēl noteikti uzsvērtu, ka brīdī, kad tiek izstrādāti aktivitāšu plāni, veidoti dokumenti utt., vienmēr paturēt prātā divus jautājumus: pirmkārt, KĀPĒC – ko mēs ar šo aktivitāti, procesu vēlamies sasniegt un otrs – KAS – jeb kas liecinās par to, ka mērķis ir sasniegts, kādi būs rādītāji vai skaitļi, kas to apliecina. Turklāt dažādības vadības process nekad nebeidzas – vienmēr ir jāmēra sasniegtais, vienmēr jāuzstāda jauni mērķi, vienmēr jācenšas novērst jaunus aizspriedumus un iesaistīt jaunas esošo un potenciālo darbinieku grupas.”

Savukārt Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas  valdes loceklis, sociālās iniciatīvas “Piekļūstamība” un IT uzņēmuma “Turn Digital” vadītājs Pēteris Jurčenko pieminēja visvienkāršāko un visiem saprotamāko piemēru iekļaušanai un pretdiskriminācijai: “Nepērciet saviem vecākiem podziņu telefonus! Tā nav problēmas risināšana, bet gan viņu atstumšana. Iesaistiet, apmāciet, veltiet viņiem laiku un pieslēdziet viņu telefoniem internetu – tā ir īstā pieeja. Un tieši tāpat ir jāskatās uz ikkatru dažādības un iesaistes jautājumu jebkurā jomā, arī biznesā.”

Platformas atklāšanas fotoatskats pieejams šeit: https://failiem.lv/u/qmnt4c5e6b


Video par Platfomas piedāvātajām iespējām pieejams šeit: https://www.youtube.com/watch?v=HnF7rLV-1Os


HAPPY  St.PATRICK'S  DAY!

18.martā  7.a skolēni angļu valodas stundas laikā strādāja ar darba lapām''Licky Charm''un atbildēja uz jautājumiem .

Visi skolēni piedalījās krustvārdu mīklu risināšanā, lasīja par Svētā Patrika dienas simboliem, leģendām un tradīcijām. Visaktīvākie bija skolēni: Julianna Mihailova, Alesandro Menčšikovs un Viktorija Aleidzane. Visi dalībnieki saņēma saldas balvas par ātru darbu stundā. Mēs visi kopā paplašinājām zināšanas par Svētā Patrika dienu.

                                                                                                     Svešvalodas skolotāja Jeļena Kļimova

Tikšanās ar Skolas vārds izdevniecības pārstāvjiem skolā

Pedagogu profesionālais forums Gulbenē ’’Augsim  kopā’’

Katru pavasari latvietī pamostas dārznieks. Mēs sējam, laistām, skatāmies kā aug un priecājamies par ražu. Tāpat arī skolotājs, līdzīgi kā dārznieks – sēj savos skolēnos zināšanas, motivāciju, mērķtiecību, un sagaida kā no šī mazā bērna vēlāk izaug laimīgs cilvēks!  

Ar šādiem iedvesmas vārdiem 2024. gada 12. martā novada kultūras centrā tika atklāts Gulbenes novada Izglītības pārvaldes organizētais reģionālais pedagogu profesionālās pilnveides forums “Augam kopā!”. Gulbenes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova katrai forumā pārstāvētajai pašvaldībai – Alūksnes, Balvu, Krāslavas un Madonas – dāvāja koka stādiņu, kā augšanas kopā un attīstības vēstnesi. Gulbenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andis Caunītis pedagogiem vēlēja audzināt skolēnos lokālpatriotismu, lai jaunieši atgrieztos mūsu pašvaldībās, Latvijas laukos un attīstība būtu visā Latvijā.

Ar  lielu  interesi  ieklausījamies  bijušo absolventu teiktajā paneļdiskusijā “Skolas loma personības veidošanā”. Tad sekoja pedagogu labās prakses piemēru prezentācija mācību grupu jomās Gulbenes novada vidusskolā.

Satikties, dalīties pieredzē un zināšanās ir ļoti vērtīgi. Skolēnu audzināšana ir viens no grūtākajiem un sarežģītākajiem darbiem un tā  ir  integrēta  izglītības   procesa  daļa  katrā  mācību  priekšmetā. Tā  nav  tikai  atsevišķa  stunda  stundu  sarakstā  klases  audzinātājam. To  īsteno ārpusskolas aktivitātēs,  kā arī pedagogiem sadarbojoties ar skolēna vecākiem un saviem kolēģiem.  No  Krāslavas  novada  forumā  piedalījās   3  Krāslavas   ģimnāzijas pedagogi,1 Dagdas   vidusskolas  pedagogs   un  3 Krāslavas  Varavīksnes  pedagogi: Irina  Gončarova, Valentīna  Purpiša  un Marija   Micķeviča.

Manas  skolas kolēģes  dalījās   paplašinātajā   izglītības  pieredzē  un es, savukārt, par   iekļaujošās  izglītības  aspektiem   mācību  procesā, par daudzām  stratēģijām ,kas  uzlabo  visu  bērnu iesaisti  un motivāciju. Jo, ja  mēs  vēlamies  cieņpilnu  attieksmi, to  ir  jāmodelē   un jāīsteno darbībās   nevis  tikai  pieprasīt. Pareizie  vārdi  pateikti  pareizajā  brīdī  un  pareizajā  veidā  var   ietekmēt  ikviena bērna  izaugsmi.

Par  vecāku  atbalstu  saviem  bērniem, jo  viņiem  ir  jābūt  pirmajiem, pie  kuriem  vērsīsies  bērns. Par  iesaistīšanos  projektos un aktivitātēs, kas  veicina skolēnu izaugsmi. Par ceļu, kas ir dzīve. Itin viss, ko mēs dzīvē darām, veido ceļu.

Jaunu zināšanu gūšana, dalīšanās savā pieredzē un pārdzīvojumos - tas viss iekustina mūs un liek aktīvi darboties, un tas ir ceļš uz panākumiem. Jebkuras jaunas zināšanas nāk par labu katram no mums.

Un šodienas mērķus var sasniegt, sadarbojoties komandā ar kolēģiem un atverot durvis, lai mācītos viens no otra.

 Kolēģu pārdomas apkopoja skolas direktore Marija Micķeviča

” Caurviju prasmju un formatīvās vērtēšanas metodes dažādu jomu mācību stundās sasniedzamo rezultātu kvalitatīvai nodrošināšanai.”

Krāslavas   Varavīksnes   vidusskolas   skolotāji turpina mācīties arī skolēnu pavasara brīvlaikā un piedalās  pedsēdē : ” Caurviju prasmju un formatīvās vērtēšanas metodes dažādu jomu mācību stundās sasniedzamo rezultātu kvalitatīvai nodrošināšanai.”

Šodien skolotāji  fragmentāri iejutās  skolēnu lomā un veica skolēniem paredzētos mācību uzdevumus   matemātikā, datorikā, vizuālajā  mākslā, latviešu valodā, fizikā, vācu valodā, ķīmijā un dabaszinībās.

Noslēgumā  skolotāji  dalījās  pieredzē  par  prasmju  un formatīvo vērtēšanu.  Jebkuru prasmi sadalām šaurāka, konkrētāka līmeņa prasmēs ( apakšprasmēs, darbībās, novērojamos elementos,utt.),jo mērķis –nonākt līdz tik šaurai, precīzai darbībai, kas ir nomērāma (novērojama praksē un novērtējama). Skolotāji diskutēja  par  paņēmieniem, kā prasmes var attīstīt skolēniem: modelēt savu prasmi un reflektēt par to; veidot vidi vai tādu uzdevumu, kas «liek» pielietot prasmi; atbalstīt procesa laikā (virzošie jautājumi; pamudinājumi, precīza atgriezeniskā saite)

Attēlos: Krāslavas   Varavīksnes vidusskolas skolotāji pedsēdes  laikā

Skolas zinātniski pētniecisko darbu konference

"Pavasaris tuvojas dabā, galvā un....salvetēs...."

Mūsu skolēni Latvijas Lingvistikas olimpiādē. 

   2024.gada 24. februārī Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolā – licejā notika Latvijas Atklātās Lingvistikas olimpiādes pirmā kārta, kurā piedalījās 255 skolēni no 15 Latvijas novadiem no 7. – 12.klasēm. 

  Mūsu skolu pārstāvēja Nadežda Kupreviča  un Aleksandra Terehova no  8.b.klases un Anastasija Vanaga no 11.a klases.

  Rezultāti mūs iepriecināja. Nadežda Kupreviča un Anastasija Vanaga tika uzaicinātas uz otro kārtu. Nadežda ieguva 3.vietu. Arī  Aleksandra uzrādīja  labus rezultātus.

 Uz otro kārtu uzaicināti 89 dalībnieki ar rezultātiem augstākiem par vidējo.  Tā  notiks 14.aprīlī Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā. Balstoties uz abu rezultātu summu, tiks noteikti godalgu ieguvēji, kā arī dalībnieku četrinieks, kurš pārstāvēs Latviju Starptautiskajā Lingvistikas olimpiādē Brazīlijā 2024.gada jūlijā.

Paldies meitenēm  par vēlmi piedalīties olimpiādē, par centīgumu , prasmi  risināt sarežģītos uzdevumus, salīdzinot dažādu pasaules valodu uzbūvi. Novēlām Nadeždai  un Anastasijai panākumus olimpiādēs otrajā kārtā!

 

Skolotāja   Nataļja  Baženova

Interešu izglītības programma “Es – uzņēmējs!”  Krāslavas   Varavīksnes  vidusskolā

Otrais mācību semestris Krāslavas Varavīksnes vidusskolā atsākās ar  jaunām idejām, turpinot realizēt INTEREŠU IZGLĪTĪBAS PROGRAMMU “ES – UZŅĒMĒJS?!” 5.-12.klasēs, kuras mērķis ir attīstīt nepieciešamās kompetences finansiālās labklājības sasniegšanai un uzņēmējdarbības veikšanai. Pēc pašu dalībnieku domām, nodarbības palielina interesi attiecībā pret uzņēmējdarbību   un  spēju iegūt  jaunas un noderīgas zināšanas  un prasmes. Programmas ietvaros skolēni turpina pilnveidot savas zināšanas  par sevi, attīsta komunikācijas prasmes, loģisko  domāšanu, attieksmi pret darbu un klientiem. “Es-uzņēmējs!” nodarbību  laikā tiek attīstītas skolēnu spējas  un izpratne aktīvi piedalīties sabiedrībā, radīt vērtības. Pašlaik  skolēni  mācās  5.klasē,bet  iegūtās prasmes un iemaņas jaunieši spēs pārnest reālajā dzīvē neatkarīgi no nākotnes karjeras mērķa – būt darba devējam vai darba ņēmējam.

Arī 5.b klases skolēni  vēlējās   vairāk uzzināt par kāda uzņēmēja darbu un februārī devās pie uzņēmējas Vitas Sverževskas. 

 Vitai ir savs masāžas kabinets Krāslavas poliklīnikā. Viņa strādā par masieri.  Interesantās sarunas laikā, skolēni uzzināja, kur Vita ieguva izglītību un kāpēc viņa nolēma kļūt par masieri, kāds bija viņas sākuma kapitāls, cik gara ir viņas darba diena un c. Vita atbildēja uz visiem skolēnu uzdotajiem jautājumiem. 

Pēc sarunas Vita  reāli  parādīja savu darbu. Pieteicās izmēģinājumam viens 5.b klases skolēns. Laimīgais!

Pēc sarunas ar Vitu, skolēni secināja, ka bez izglītības, radošās idejas un motivācijas mūsdienās ir diezgan grūti, jo mūsdienu uzņēmējam ir jābūt izglītotam.

Ar gandarījumu un prieku 5.b klases, viņu klases audzinātāja Žanna  Boļšakova un sociālo zinību skolotāja Kristina Milaševiča pateicas Vitai Sveževskai par interesantu un motivējošu tikšanos!

Festivāls ''Krāslavas stīgas''

Pirmo reizi Krāslavas novadā! Pirmo reizi Krāslavā! Pirmo reizi Krāslavas Varavīksnes vidusskolā notika festivāls ''Krāslavas stīgas'', kurā pulcējās muzikanti no Dagdas vidusskolas, Daugavpils Centra vidusskolas, Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas - liceja, Mākslu izglītības kompetences centra "Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola Saules skola", Špoģu Mūzikas un mākslas skolas un Krāslavas Varavīksnes vidusskolas. Pasākums izdevās! Uz tikšanos 2025.gadā! 

Matemātikas nedēļa. "Skaitļu pasaulē..."

10.-12.klašu skolēni iepazīst izstādes "Skola 2024" piedāvājumus. 

Starptautiskā dzimtās valodas diena! 

Dzimtas_valodas_diena.pptx

„Valoda dzīvo, ja Tu tajā runā” 

Ar prieku paziņojam, ka iznākusi skolēnu radošo darbu grāmatu „Valoda dzīvo, ja Tu tajā runā”, kurā apkopoti gandrīz 500 skolēnu konkursa darbi.

Konkursā „Valoda dzīvo, ja Tu tajā runāˮ piedalījās 1023 skolēni no Latvijas un latviešu skolām pasaulē.

Grāmata elektroniski šķirstāmā formā: https://heyzine.com/flip-book/d4ca2b9607.html

PDF formāta izdevumā (satura rādītājā uzklikšķinot uz skolēna vārda un uzvārda, uzreiz redzēsiet konkrētā skolēna veikumu): https://valoda.lv/projekti/skolenu-radoso-darbu-konkursi/

Katram grāmatas līdzautoram un viņa skolotājam pienākas autoreksemplārs. Gaidīsim līdzautorus un viņu skolotājus Latviešu valodas aģentūrā (Rīgā, Meistaru ielā 10, 4. stāvā) līdz š. g. 1. aprīlim, kur varēs saņemt autoreksemplārus, iepriekš piezvanot un saskaņojot laiku. Grāmatas var izņemt arī radi un draugi.

Skolēnu radošo darbu konkursu sērijā šī ir jau septiņpadsmitā grāmata. Vairāk šeit: https://valoda.lv/gramatas/radoso-darbu-krajumi/.

Prieks par mūsu skolēnu Milānas Milaševičas un Miroslava Baženova publicētajiem darbiem krājumā!

 Ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 diena

11.februārī ES atzīmēja vienotā ārkārtas palīdzības izsaukumu numura 112 dienu. Lai veicinātu informētību, VUGD Latgales reģiona pārvaldes  daļas komandieris Dmitrijs Krivenko  7.-8.klašu  skolēniem stāstīja par 112 numura nepieciešamību, kā arī par jauno tīmekļa vietni www.112.lv un mobilo aplikāciju "112 Latvija" un iepazīstināja ar sava darba specifiku un pienākumiem ikdienā. 

KONKURSS "NO BAROKA LĪDZ ROKAM"

Sveicam un lepojamies!

Krāslavas  Varavīksnes  vidusskolas  grupa "Online" sekmīgi startēja Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu konkursā “No baroka līdz rokam” 2. kārtā un  Rēzeknē un ieguva 1.pakāpes diplomu.

Krāslavas Varavīksnes vidusskolas grupas vadītāja Rita Andrejeva 

Autores foto

Sveicam un lepojamies!

Krāslavas  Varavīksnes  vidusskolas vokāli  instrumentālais ansamblis "Mishap" sekmīgi startēja Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu konkursā “No baroka līdz rokam” 2. kārtā un  Rēzeknē un ieguva 1.pakāpes diplomu.

Krāslavas Varavīksnes vidusskolas  ansambļa "Mishap" vadītājs  Jevgēņijs Tadello 

Autora foto

Viena  diena  kosmosā Cēsīs

6.februārī Krāslavas Varavīksnes skolas 4.a, 4.b., 5.a, 5.b un 7.a klases skolēni devās uz skaistu Vidzemes pilsētu Cēsīm. Taču šoreiz mūsu brauciena mērķis bija nevis baudīt brīnišķīgas šīs pilsētas ievērojamās vietas, bet apmeklēt Kosmosa izziņas centru.

Cēsu novada pašvaldības īstenotā Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projektu Nr. NFI/IC/VIAA/2020/3 “Inovācijas centra izveidošana Cēsīs” projekta ietvaros mums bija iespēja darboties un sadarboties kosmosa izziņas centrā. Kosmosa izziņas centra galvenais uzdevums ir veicināt bērniem interesi par dabaszinātņu, inženierzinātņu, tehnoloģiju un matemātikas jomu, skaidrot šo jomu aktualitāti un piedāvāt to apskatīt caur kosmosa prizmu.

Kosmosa izziņas centra uzdevumu mēs izlasījām mājas lapā un skolēni bija gatavi piedalīties ekskursijā, izglītojošās nodarbībās, kosmosa misijās.

Kosmosa izziņas centra vestibilā mūs laipni sagaidīja programmas pasniedzējs Rūdolfs Roķis, kurš pastāstīja par šīs dienas mērķiem un uzdevumiem, kas būtu jāzina dienas beigās. Skolēniem bija jāmeklē atbildes par cilvēces nozīmīgākajiem atklājumiem dažādos laika periodos, kas veicinājuši mūsu attīstību un jāiepazīstas ar procedūrām un prasmēm, kas nepieciešamas astronautiem un cilvēkiem, kas plāno pārcelties uz citām planētām.

No skolotāju viedokļa nodarbības ir plānotas atbilstoši mūsdienu prasībām. Nodarbību sākumā skolēniem skaidri tika izklāstīti nodarbību mērķi un uzdevumi arī bija zināmi sasniedzamie rezultāti. Mēs varējām smelties dažādas idejas arī savām stundām.“Mūs vispirms pārsteidza mūsdienīga un neparasta ēka. Arī ģērbtuvē nebija tāda kā visur. Mums pirms došanās izpētes un atklājumu ceļojumā bijā jāsaliek virsdrēbes tā it kā mēs gatavojamies patiešām  doties uz kosmosu, “ atceras Jaroslavs Trafimovs. “Skolēni uz īpaši veidotās grīdas izstrādāja elektrību,”raksta savās atsauksmēs Anastasija Petuhova no 4. b klases. STEM darbnīcas veidotas izmantojot starpdisciplināru mācību pieeju. Šeit skolēniem tika dota iespēja risināt dažādas ar kosmosa tematiku un industriju saistītas problēmsituācijas.

“Mums, darbojoties pāros, bija jāizpilda norādījumi, kurus lasīja pie datora esošais brauciena biedrs. Arī varēja jebkurā brīdi saņemt atbalstu no radošo darbnīcu vadītājiem”, liecina Iveta Kormiļceva, Daniela Survilo un Arīna Nemeņonoka no 5.a klases.“Bija lietderīgi piedalīties viktorīnās un atbildēt uz dažādiem aizraujošiem ar kosmosa industriju saistītiem  jautājumiem, uzzināt pareizās atbildes un novērtēt savu pieredzi,”domā Daniels Škutāns, Artjoms Pinčuks, Ilāna Ļitvinska un Damirs Kadenecs no 4. b klases.Veiksmīgas bija pašu veidotas animācijas filmas par saules sistēmas planētām. “Mēs mācījāmies veidot animācijas filmas, varējām uzzināt interesantus faktus par planētām, ielikt materiālu savos radošajos darbos un papildināt savas zināšanas,”secina Darja Stigeviča, Nelli Puzanova no 5.a klases, Timurs Savčenko, Arīna Drobiševska no 4.b klases un Jānis Zujevs no 4.a klases.

“Ļoti aizraujošas, pilnas iespaidu un jauno zināšanu dienas beigās mēs izvērtējām savu darbību kosmosa izziņas centrā, nopirkām suvenīrus un braucām mājās,”  stāsta Jana Solovjova no 5.a klases, Damirs Kadinecs no 4.b klases. Skolēni iedzīvojās kosmosa gaisotnē un saņēma apliecības par interešu izglītības apgūšanu programmas “Dzīvošana kosmosā” . Par augstu ši projekta vērtējumu liecina skolēnu vēlme apmeklēt kosmosa izziņas centru vēlreiz!

Materiālu apkopoja skolotājas

 Jevgenija Sergejenko un Ludmila Buhalova

eTwinning projektā

‘’The Best Ever Online Restaurant’’

Šī mācību gadā otrā semestrī ir piedzīvojums 8.a klases skolēniem, viņi turpina dalību starptautiskajā eTwinning projektā’’The Best Ever Online Restaurant’’(Vislabākais tiešsaites restorāns) Ko jūs darījāt janvārī? Janvāra mēneša uzdevums bija uzrakstīt restorāna ēdienkarti. Mēs strādājām starptautiskās komandās. Tām bija laba kvalitātes zīme. Katrai skolēnu grupai bija jāuzraksta ēdiena nosaukums, tā īss receptes apraksts un cena. Mūsu uzdevums bija sastādīt ātrās ēdināšanas stila ēdienkarti, makaronu stila ēdienkarti, gaļas un veģetārā stila ēdienkarti. 

Galvenajā pasākumā, kas notiks martā, mēs prezentēsim paveikto darbu citiem projekta dalībniekiem. Darbs projektā noslēgsies 2024.gada maijā. Mīļš paldies par darbu , atsaucību un palīdzību 8.a klases skolēniem un viņu klases audzinātājai.

Svešvalodas skolotāja Jeļena Kļimova

LASĪTPRASMES ANGĻU VALODĀ

      Šajā nedēļā 3.a klases skolēni strādāja ar tekstu ''Piparkūku vīriņš''. Vispirms mēs klausījāmies ierakstu un skolēni skaļi lasīja mazās grupās. Pēc lasīšanas mēs izpildījām uzdevumus. Darbs ar tekstu ir mērķtiecīga darbība, nepietiek tekstu tikai izlasīt, bet to vajag arī saprast. Mēs apguvām jaunus vārdus un izpētījām to tekstā.Mēs stāstījām par teksta illustrācijām , pildījām uzdevumus ar apgūtajiem vārdiem.

     3.a klases skolēniem bija interese in motivācija strādāt ar šo tekstu. Mēs visi saprotam, kā bez angļu valodas zināšanām nav nākotnes.

                                                                                                             Svešvalodas skolotāja 

Jelena Kļimova

Topošie pirmklasnieki no "Pīlādzīša" un ‘’Pienenītes’’

Šonedeļ mūsu skolā viesi! Topošie pirmklasnieki no "Pīlādzīša" un ‘’Pienenītes’’

Topošajiem pirmklasniekiem – bija nudien liela un satraucoša diena: iepazīšanās ar   mūsu skolu! Šī tradīcija mūsu iestādē ir ik gadu, kad īsi pirms bērnudārza izlaiduma audzēkņi iepazīstas ar skolu, ar klašu telpām, piedzīvo gandrīz īstas mācību priekšmetu stundas un jau nedaudz sevi iztēlojas pirmklasnieka lomā. Topošie  skolēni  bija attapīgi un darbojās ar   mūsu  skolotājiem.  Gaidām  vecākus  kopā  ar   bērniem  uz    iepazīšanās  nodarbību    2024.gada 22.februārī  plkst.17.30 skolas  Aktu  zālē! Mums bija prieks iepazīties!