Aktuāli notikumi 2023./2024. 2.semestris
ETwinning projekti
Pagājušajā mācību gadā mūsu skolā tika realizēti divi eTwinning projekti: “Vislabākais tiešsaistes restorāns”/” The Best Ever Online Restaurant” (skolotāja J.Klimova kopā ar 8.a klas)i un “Viena fotografija, viens stāsts”/”One Photo, One Story”( skolotāja A.Lukša kopā ar 8.b klasi). Esam pateicīgi mūsu čaklajiem skolēniem.
Pirms jaunā mācību gada sākuma skolotāji saņēma dāvaniņas no Latvijas eTwinning Nacionāla atbalsta dienesta. Paldies par jaukajiem un pārdomātajiem skolotāja kalendāriem!
Svešvalodas skolotāji
YOUR DREAM AFTER SCHOOL CLUB
''Mana sapņu brīvā laika pavadīšanas vieta'', tāds bija zīmējuma konkursa nosaukums, kurā skolas bērni laimīgi piedalījās.
Vēlreiz paldies par atsaucību skolēniem: Zlatai Moisejevai, Dajanai Juzefovičai, Līnai Ignatovičai, Arnīm Juzefovičam, Aleksandrai Andruskevičai, Oksanai Ignatovičai, Nikoļai Žukovai un Anastacijai Čubrevičai. Skola saņēma pateicības vēstuli par piedalīšanos.
Pilsētas svētku gājiens!
Cien. 9.klašu absolventi, vecāki, viesi un skolotāji!
Mūsu absolventi ir spēruši pirmos 9.pakāpienus.
Kāpnes iet uz augšu, uz leju un dažādos virzienos, tās noved pie jauniem cilvēkiem un jaunām dzīves izvēlēm. Katrs izvēlamies savas dzīves kāpnes, kāpnes var būt tīras un netīras, viegli ejamas un grūti ejamas. Ja izvēlamies kāpt pa vieglām kāpnēm, tad bieži vien varam neapzināties savas vērtības, un no kāpnēm viegli varam nokrist. Kāpjot pa grūtām un netīrām kāpnēm, mēs saskaramies ar grūtībām un tad labāk spējam novērtēt ceļu līdz kāpņu augšai. Kāpjot pa kāpnēm ar atbalstošu cilvēku palīdzību, ceļš top vieglāks. Paldies skolotājiem un vecākiem par atbalstu jauniešiem! Lai nākamie pakāpieni ir veiksmīgi un veiksmīgāki!
Skolas direktore Marija Micķeviča
2024.gada 6.jūlijā
Paliec sveika, skola! Mums žēl šķirties...
Humanitārā palīdzība
Jūnija sākumā skola saņēma humanitāro palīdzību no Zviedrijas draugiem, kuri jau 13 gadus sūta uz mūsu skolu dažādas lietas (mantas, apavus, spēles, drēbes un ttl). Šogad . skola saņēma atpūtas dīvānu ar krēslu, kas lieti noderēs atpūtas stūrītī. Šajā laikā tas ir liels atbalsts skolēniem un vecākiem. Paldies Zviedrijas draugiem par atsaucību!
Skolotāja Jeļena Kļimova
“Mēs par sakoptu vidi’’
Nereģistrēta iedzīvotāju grupa “ Mēs par sakoptu vidi’’ veic soliņu nomaiņu Krāslavas Varavīksnes vidusskolas stadionā projekta“ Iedzīvotāji veido savu vidi - 2024’’ietvaros . Laika gaitā un laikapstākļu ietekmē soliņu virsmu dēļi ir satrunējuši, ieplaisājuši, ielūzuši, nolobījusies krāsa, tādēļ nolemts veikt soliņu sēdvietu nomaiņu. Tuvojas nobeigumam plānotie darbi. Nomainītie soliņi ir arī nokrāsoti košākās krāsās(oranža, dzeltena).10.a klases skolēni sniedza savu versiju par soliņu krāsojumu Dizaina un tehnoloģiju stundās. Paldies ikvienam par ieguldīto darbu!
Veidosim savu pilsētu sakoptu!
Mācās arī pavāri
Šogad piedalījāmies Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācijas skolu pavāru konkursā “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā” un kā balvu ieguvām iespēju piedalīties 2 dienu bezmaksas apmācībās. Meistarklasi organizēja Latvijas Lauku konsultāciju izglītības centrs sadarbībā ar Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociāciju.
2024.gadā. 13-14. jūnijā Preiļos, Preiļu tehnikuma telpās notika skolu pavāru meistarklase.
Pavāri un skolu pārstavji bija sabraukuši no Latgales skolām. Pirmajā semināra dienā bija lekcijas un noslēgumā praktiskā darbošanās un diskusijas kopā ar šefpavāru.
Uztura speciāliste Gunta Bīlande stāstīja par veselīgo uzturu un kas tas ir, kāpēc jāēd veselīgi. Iepazīstināja ar jauninājumiem normatīvajos dokumentos un tipiskākajām kļūdām ēdienkartēs. Iepirkuma speciāliste Ilva Dreimane stāstīja par zaļo iepirkumu un kas tas ir, kādā ir pavāru loma pārtikas un ēdināšanas iepirkumu norisē.
Dienas beigās mums bija šefpavāra Jēkaba Naumova lekcija, kurš dalījās par praktiskajiem padomiem pavāru darbam virtuvē, kā no esošajiem produktiem pagatavot jaunus ēdienus nekā ierasts. Stāstīja par garšvielu daudzveidību un ar ko var aizstāt sāli un cukuru.
Otrajā semināra dienā pārtikas tehnoloģe Dzintra Kokte stāstīja par produktu uzglabāšanas ilgumiem un temperatūru, porciju kontrolēm, sāls un cukura daudzumu aprēķiniem, ēdienkartes sastādīšanu. Paši pavāri analizēja savas skolu ēdienkartes.
Esmu pateicīgs par iespēju piedalīties apmācībās. Guvu daudzas atziņas: ēdienu gatavošanā var izmantot daudz vairāk dārzeņu, kas ir ļoti veselīgi. Pat kotletes var sagatavot no dārzeņiem, termiski apstrādājot tos. Ēdienu gatavošanā var izmantot daudz dabisko garšvielu.
Krāslavas Varavīksnes vidusskolas pavārs Vadims Grigorjevs
Palikušas dažas darba dienas. Ir laiks atcerēties spilgtākos mācību gada notikumus, baudīt atpūtu ezerkrastā un pacienāties ar garšīgiem ēdieniem viesmīlīgajās AIMASĀS.
eTWINNING PROJEKTS ''ONLINE RESTAURANT'' PABEIGTS
8.a klases skolēni aktīvi piedalījās eTwinning projektā ''Vislabākais tiešsaistes restorāns''
un saņēma sertifikātus par aktīvu darbu 2023./2024. mācību gadā.
Svešvalodas skolotāja Jeļena Kļimova
Zīmējumu konkursa
,,Mans mīļākais grāmatu varonis” rezultāti.
11. jūnijā plkst. 11.00 aicinām konkursa dalībniekus ciemos.
Pateicības un balviņas tika aicināti saņemt 13 konkursa uzvarētāji: Maiks Stikuts, Viktorija Smiļgina, Zahars Aleksejevs, Sabina Ogorelova, Darija Aļekperova, Kaspars Kušnirs, Eliza Tiško, Alina Traškova, Dana Plotka, Kristaps Pizāns, Nikola Žukova, Aleksandra Andruškeviča un Melānija Aprube. Žūrijas simpātiju balviņas saņēma Laila Ulduka un Ilana Garoza. Pateicamies arī Anželikai Naumovai, kura vienmēr atbalsta zīmējumu konkursus bibliotēkā.
Visi zīmējumi rotās Bērnu literatūras nodaļas telpas līdz vasaras beigām.
Zīmējumu izstāde būs apskatāma Krāslavas novada bibliotēkā no 10. jūnija līdz 30. augustam.
Bildes skaties https://ieej.lv/yH02q
Krāslavas novada bibliotēkas izsludinātajā zīmējumu konkursa ,,Mans mīļākais grāmatu varonis”. Par mīļākiem grāmatu varoņiem bērni atzinuši Karlsonu un Pepiju Garzeķi, Zīļuku un Šreku, Pelnrušķīti un Nāriņu, Lācīti Padingtonu un Mazo pūķi Kokosriekstu, daudzveidīgus Spokus, Klāņu kaķus, Mašu un Lāci, Čeburašku un Skudriņu Kāpēcīti, Sprīdīti, Hariju Poteru, Alisi no Brīnumzemes un daudzus, daudzus citus grāmatu varoņus.
Labāko darbu autori.
Vecuma grupā 7-10 gadi:1.-4.kl. skolēni
Darija Aļekperova- Krāslavas Varavīksnes vidusskola, 2.a
Vecuma grupā 13-16 gadi: 7.-9.kl. skolēni
Nikola Žukova- Krāslavas Varavīksnes vidusskola, 8.a
Aleksandra Andruškeviča- Krāslavas Varavīksnes vidusskola, 7.a
Melānija Aprube- Krāslavas Varavīksnes vidusskola, 6.a
Dalībai konkursā skolēnus motivēja svešvalodas skolotāja Jelena Kļimova
2023./2024. mācību gada Pēdējais zvans!
31. maijā skanēja 2023./2024. mācību gada Pēdējais zvans! Mīļi pārsteigumi, skaisti ziedi, pateicības, ielūgumi un asaras...
Vecāku asambleja
Maijs ir laiks, kad šķiet, ka pulksteņi skrien ātrāk nekā ierasts un darbu saraksts nebeidzas, bet aiz stūra jau ir atpūtas mirkļi un vasaras saules prieks. Mācību gada noslēgumā sakām paldies par kopā būšanu skolēniem, skolotājiem, vecākiem, mūsu pašvaldībai un iepriecinām ar svētku koncertu.
30.maijā Krāslavas Varavīksnes vidusskolas pagalmā pulcējās saposušies un priecīgi skolēni, viņu vecāki un skolotāji. Paldies par mācību un darba sasniegumiem, sasniegumiem konkursos, olimpiādēs un sporta sacensībās direktores pateicības rakstu saņēma 131 skolēns dažādās nominācijas. 23 skolēni saņēma Sudraba diplomu un 10 skolēni Zelta diplomu. Ikviens piekritīs, ka izglītojamo izaugsme ir cieši saistīta ar pedagogu un vecāku atbalstu. Tika suminātas 53 ģimenes un 28 pedagoģiskie darbinieki.
Paldies par dalību viesiem: Krāslavas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniekam Aivaram Trūlim, Izglītības pārvaldes vadītājai Lidijai Miglānei, Jauniešu biedrības ’’Dagne’’ vadītājam Aivaram Bačkuram un visiem, kas domās bija ar mums un sūtīja sirsnīgus sveicienus skolas saimei.
Paldies ir pelnījis jebkurš skolas darbinieks, kas ar savu darbu, attieksmi un sasniegumiem ir ierakstījis savu vārdu Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 2023./2024. mācību gada vēsturē.
Novēlam, lai nākamais mācību gads mums visiem būtu vēl veiksmīgāks un panākumiem bagātāks!
#KrāslavasVaravīksnesvidusskola#
#sadarbība#atbildība#izaugsme#cieņa#mērķtiecība#
Kas var būt labāks par kopā pavadīto laiku?
Šī ideja svinēt mācību gada beigas visiem kopā radās 4. b klases vecākiem un skolēniem jau aprīļa sākumā.
Bija izteiktas vairākas idejas, bet vienojamies ka vislabākā mācību gada noslēguma svinēšanas vieta būs sporta atrakciju parks “Starp debesīm un zemi”!
29. maijā mēs visi kopā devāmies uz atpūtas vietu, kur mūs sagaidīja laipna saimniece Olga un instruktors, kurš vispirms iepazistināja skolēnus ar drošības noteikumiem un mēs varējām doties uz šķēršļu trasi un sajūtu taku.
Protams, bija bailes, uztraukumi un milzīgs prieks: “Es to izdarīju!!!”
Mazā atpūtas mājinā skolēnu vecāki uzlklāja galdu, kur bērnus gaidīja visādi gardumi un milzīga torte ar ierakstītiem skolēnu vārdiem.
Laiks bija jauks, mūsu garastāvokli nesabojāja pat tālumā skanošie pērkona dardi.
Bērni peldējās dīķī, vizinājās ar katamaraniem, vēroja zivis.
Jauki pavadīta diena – jauks brīvlaika sākums!
Paldies 4.b klases vecākiem un skolēniem par skaistiem svētkiem!
Klases audzinātāja Ludmila Buhalova
Atklāt Preiļus sev!
Maija nogalē 50 skolēni un 5 skolotāji, kas piedalījās Ziemassvētku pasakas iestudēšanā devās ekskursijā uz Preiļiem. Apmeklējām Preiļu vēstures mantojuma lielāko lepnumu - Preiļu muižas kompleksu ar skaisto parku. Pastaigas pa skaisto parku rosināja mūs atgriezties 19.gadsimtā. Šobrīd Preiļu pils Rietumu tornī uzstādīta 5D video ekspozīcija par amatniekiem Preiļu novadā un Latgalē. Izbaudījām 12 stāstus par amata prasmēm, kā tās attīstījušās no senatnes līdz mūsdienām. Skaņas, vējš, siltais gaiss, dūmu un gaismu spēles bija mazā video ceļojuma pavadoņi.
Tad devāmies uz mākslas galeriju “Nester custom’’. Nesterjuku ģimene ir apvienojusi motociklus un mākslu. Galerijā apskatījām daudz skulptūru. Katrai no tām ir savs stāsts. Tās veidotas no motociklu detaļām. Piemēram, galeriju sargā metāla rotveilers, jo Aleksandram bērnībā bija šīs sugas suns, kurš viņam palīdzēja aizlavīties uz diskotēkām skolā. Ar savu pirmo skulptūru – vērsi – Aleksandrs piedalījās Leļļu festivālā Preiļu pilsētas svētkos 2016. gadā, un pēc skatītāju simpātiju balvas saņemšanas viņam radās ideja atvērt mākslas galeriju. Galerijas īpašnieks ir auto virsbūves remonta meistars, kurš skulptūras rada no darba brīvajā laikā. Viņš saka, ka ar rokām jūt formu un visu taisa “uz aci” – liek detaļas kopā un skatās, kas iznāks. Tāpēc skulptūru tapšanas laiks var ilgt vairākus mēnešus.
Daudz smieklu, savstarpēju smaidu un atpūta. Gandarījums par savu ieguldīto darbu pasakas tapšanā. Paldies Aivaram Bačkuram par transporta apmaksāšanu braucienam un skolas atbalstu ieejas biļešu apmaksai!
Ekskursijas dalībnieki
Meklējumi “iepazīsti Krāslavu”
Cik bērzu aug aiz skolas? Kāds metāla vides objekts atrodas pie aģentūras “Labiekārtošana K”? Kas ir rakstīts uz Raiņa akmens? Kādi ornamenti ir uzzīmēti uz ēkas Raiņa ielā 16? Cik putnu būrīšu ir piestiprināts pie ēkas, kas atrodas uz Pārceltuves ielas? Kas ir Tica? Cik lietussargu rotā mūsu tiltu ziemas laikā? Cik augsts ir Krāslavas skatu tornis? Šos un daudzus citus jautājumus centās noskaidrot mūsu 10. klases skolēni, piedaloties klases audzinātājas izveidotajā meklējumu spēlē “Iepazīsti Krāslavu”. Meklējot atbildes uz šiem jautājumiem, skolēni izstaigāja aptuveni 5 kilometrus pa mūsu skaisto pilsētu un savu maršrutu nobeidza pie skatu torņa, kur varēja atpūsties, pārbaudīt savu atbilžu pareizību un dabūt veicināšanas našķi.
Marianna Rukmane
10. a klases audzinātāja
Aprīlis – vācu valodas mēnesis
Gētes institūts Rīgā kopā ar Vācijas, Austrijas un Šveices vēstniecību izsludināja aprīli par vācu valodas mēnesi. Pasākumu mērķis bija iepazīstināt ar vācu valodas runājošo valstu kultūras daudzveidību un parādīt vācu valodas krāšņumu, kā arī iezīmēt perspektīvas, ko vācu valodas prasme var dot studijām un karjerai.
Mūsu skolas skolēni čakli strādāja veselu mēnesi. Sākumskolas skolēni lasīja vācu pasakas un zīmēja grāmatu sižetus. Pirmās divas nedēļas pamatskolas un vidusskolas skolēni vāca informāciju par dažādam tēmām (Fakti par Vāciju, Vācijas administratīvo iedalījumu, Berlīni, Vācijas ievērojamākām vietām, svētkiem un tradīcijām , vācu rakstniekiem, sportistiem, mūziķiem utt.) un dekorēja sava kabineta durvis. Pēc tam viņiem bija laiks, lai iepazītos ar Vāciju un mēneša beigās katrā klasē tika novadīta viktorīna.
Svešvalodas skolotāja Alīna Lukša
Gūt pozitīvas emocijas !
Nekas nav labāks par kopēju ekskursiju mācību gada noslēgumā! Tāpēc Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 5.a, 7.a, 8.b un 10.a klases jaunieši nolēma pavadīt neaizmirstamu dienu lielākajā lāzertaga izklaides centrā "Poligon 1" Siguldā, kur uzspēlēja aizraujošu spēli ar asām izjūtām un azartu.
„Poligon 1” lāzertags ir gan intelektuāla izklaide, gan sportiska aktivitāte, kā arī aizraujošs piedzīvojums! Jaunieši izspēlēja vairākas lāzertaga spēles četrās īpaši iekārtotās arēnās, izmantojot jaunākās tehnoloģijas - lāzera ieročus. Spēles noslēgumā tika noskaidroti un apbalvoti labākie spēlētāji un piešķirti tituli.
Pēc lāzertaga spēles jauniešiem vajadzēja orientēties labirintā “Minotaurs”, lai atrastu 8 kontrolpunktus un izeju no tā. Šeit jaunieši pielietoja savu kritisko un loģisko domāšanu, kā arī viltību!
Lai visiem silta un piedzīvojumiem bagāta vasara!
8.b kl. audzinātāja A.Gureviča
Tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda”
24.maija siltajā un saulainajā rītā Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 7.-9.klašu kolektīvs “Austriņa” devās uz skaistu pilsētu Dobeli, lai piedalītos 25. tautas deju festivālā “Latvju bērni danci veda”.
Festivālā piedalījās dejotāji no Augšdaugavas, Bauskas, Cēsu, Dienvidkurzemes, Dobeles, Jelgavas, Krāslavas, Ķekavas, Līvānu, Ludzas, Madonas, Ogres, Olaines, Preiļu, Rēzeknes, Ropažu, Saldus, Saulkrastu, Siguldas un Smiltenes novadiem un no Daugavpils, Jelgavas, Jūrmalas un Rīgas valstspilsētām. Ielu koncerta laikā pilsētas pašvaldības laukumā “Austriņas” dalībnieki izdejoja savu svētku programmu, kurā jaunieši rādīja savas iemīļotās dejas. Uzreiz pēc koncerta sekoja tradicionālais gājiens, kas sākās Skolas ielā un noslēdzās Ķestermeža estrādē, kur katrs deju kolektīvs tika sagaidīts ar ovācijām un aplausiem.
Noguruši, bet dažādu emociju pilni, laimīgi par paveikto un smaidīgi, noskatoties novadu lielkoncertu ”Solis plaukst. Deja zied.”, jaunieši devās mājup.
Paldies par atbalstu skolas administrācijai un vecākiem! Paldies dejotājiem! Deju skolotāja Nadežda Adamoviča
The best ever online restaurant
Best wishes from Form 8.a Kraslava Secondary School Varaviksne, Latvia. We are preparing tasty food for our online restaurant.
Our chefs are working hard, making a delicious strawberry cake.
YOUR DREAM AFTER SCHOOL CLUB
Brauciens uz Ignalinu
Sestdien mūsu mērķis bija Ignalina.Ignalina ir pilsēta Lietuvā, Utenas apriņķī. Ignalinas rajona un Ignalinas pilsētas administratīvais centrs.
Kaut arī Ignalinas AES ir nosaukta šīs pilsētas vārdā, 2009. gada beigās slēgtā elektrostacija atrodas Visaginā, kas ir krietni uz ziemeļiem no Ignalinas. Pilsētā un tās tuvumā ir ap 200 ezeru, visapkārt ir meži – tas padara Ignalinu par ļoti pievilcīgu mērķi visiem ūdens un velosipēdu tūrisma, vienkāršas nesteidzīgas dabas baudīšanas cienītājiem.
Ģimenes spēks un kopā būšana katrā bērna sirsniņā iesēj mīļumu un sirsnību.
Lai bērna pasaule ziedētu un plauktu kā ziedi pavasarī, ir tik nozīmīgi, ka mammīte, tētis, vecmāmiņa, vectētiņš ir tepat blakus, līdzās! Starptautiskajā ģimenes dienā 2024.gada 18.maijā mūsu Krāslavas Varavīksnes vidusskolas popgrupa ’’Online’’ un Hip-Hop grupa devās uz Ignalinu, lai priecētu ar savu uzstāšanos skatītājus. Daudzveidīgie pasākumi notika brīvdabas estrādē: radošās darbnīcas bērniem, skrējēju apbalvošana, tirdziņi un pats svētku koncerts. Mūsu priekšnesumi saņēma daudz skatītāju ovāciju. Ignalinas pilsētas mērs pateicās par mūsu iespēju dažādot svētkus. Paldies ikvienam skolēnam par sava talanta atklāšanu, paldies skolotājiem Ritai Andrejevai un Ričardam Škagalam!
“Tīrai Latvijai”
SIA “Zaļā josta” vārdā izsaka pateicību skolām par iesaistīšanos Vislatvijas makulatūras un papīra iepakojuma vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai”. Kopā ir savākts un pārstrādei jaunos produktos nonāks 666217 kg makulatūras. Visi konkursa dalībnieki par katru savākto tonnu makulatūras saņems 5 kg papīra.
Arī mūsu skolas skolēni un skolotāji centās piedalīties aktivitātē. Mēs par tīru vidi!
“Digitālās nedēļas 2024”
Lai pilnveidotu savas digitālās prasmes, kā arī uzzinātu par iespējām un izaicinājumiem, ko mums šobrīd piedāvā tehnoloģijas, 8.b klases jaunieši devās uz Krāslavas novada bibliotēku un ar lielu aizrautību piedalījās “Digitālās nedēļas 2024” aktivitātēs. Nodarbības laikā tika pievērsta uzmanība tādām tēmām kā digitālā identitāte, drošība, kritiskā domāšana un mākslīgais intelekts. Jauniešiem bija iespēja praktiski izmēģināt jaunākos mākslīgā intelekta rīkus, kurus pirms tam nebija lietojuši.
Pateicamies Krāslavas novada bibliotēkai par pieredzes bagātināšanu un ceram uz turpmāko sadarbību!
Klases audzinātāja Agita Gureviča
Foto: A.Gureviča
Ciemošanās Skuķos
Mīļo, mīļo māmuliņ.
Paldies tev par visu,
Paldies par buču.
Ko no rītiem man sniedz,
Paldies par smaidu.
Kas tev sejā mirdz.
Un izplaukst kā liliju zieds
Ar vislielāko prieku Krāslavas Varavīksnes vidusskolas popgrupa ''Online" (skolotāja Rita Andrejeva) un deju grupa HIp-hop (skolotājs Ričards Škagalis) devās Mātes dienas priekšvakarā uz Krāslavas novada sociālās aprūpes centru ''Skuķi". Neviltots smaids un prieks centra iemītnieku acīs. Brašākās kundzes un kungi pat iesaistījās kopīgās mūsu spēlēs. Pozitīvas emocijas pārņema mūsu jaunos talantos pēc uzstāšanās. Paldies par ielūgumu centra vadītājai Antrai Kalvišai! Jo mamma ir svarīgākais cilvēks ikviena dzīvē. Tas ir pamats un visa sākums.
#Latvijas sarkanaiskrusts#
''Dziesmu kamols''
Vislielākā bagātība ir mūsu bērni,kas līdzinās ziediem,bet lielāks dārgums ir ziedu kopēja un lolotāja-māmiņa.
11.maijā Krāslavas kultūras namā pulcējās Krāslavas novada muzikālie kolektīvi, kas sniedza koncertu kā mīlestības apliecinājumu māmiņai ''Dziesmu kamols''. Koncertu organizēja Krāslavas novada skolotāju metodiskā apvienība. Visskaistākās dziesmas savām māmiņām, vecmāmiņām veltīja arī mūsu popgrupas ''Online''(skolotāja Rita Andrejeva),''Zvaigznītes''(skolotāja Nadežda Tadello).Atelpas brīžos dziedātājiem savu azartisko Hip-hop soli demonstrēja grupa (skolotājs Ričards Škagals).
Grāmatu svētki 2024
No 26. aprīļa līdz 13. maijam notika Grāmatu svētki sākumskolai. Visas klases lasīja M. Stārastes grāmatas. 1.klase lasīja grāmatu “Ziemas pasaka”, 2.klase - grāmatu “Zīļuks”, 3.klase – “Kas notiek Dižmežā?”, 4.klase – “Pintiķu ciems”. Klasēs notika kolektīvie lasījumi, bērni rakstīja vēstules pasaku varoņiem, zīmēja ilustrācijas izlasītajām pasakām. Klasēs bija apskatāma zīmējumu un radošo darbu izstāde. 4.a un 4.b kopā ar skolotājiem sagatavoja inscenējumus. Grāmatu svētkos visas klases iepazīstināja pasākuma dalībniekus par paveikto. Tika parādīti labākie zīmējumi un nolasīti labākie radošie darbi. Bērniem bija iespēja atbildēt uz viktorīnas jautājumiem. Svētku noslēgumā bērni saņēma pateicības un saldas balvas. Liels paldies direktorei M. Mickevičai un sākumskolas skolotājiem par sadarbību!
Bibliotekāre O.Zaikovska
Ceļamaize
7.maijā mūsu 12.klases skolēni tikās ar Krāslavas novada domes priekšsēdētāju G.Upenieku un prāvestu E.Voroņecki, lai uzklausītu ceļavārdus pirms eksāmeniem un došanās lielajā dzīvē. Noslēgumā - sirsnīgas sarunas Amatniecības centrā un sava vārda iegravēšana uz māla vāzes skaistai piemiņai. Veiksmi mūsu jauniešiem eksāmenos!
"Latvijas skolas soma"
Projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros 30. aprīlī Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 9.a, 9.b un 10.a klases skolēniem un viņu klašu audzinātājiem bija iespēja apmeklēt Andrupenes Lauku sētu. Apmeklējuma laikā jauniešiem bija izstāstīts un parādīts maizes tapšanas process - graudu sēšana, pļaušana, malšana, mīklas sagatavošana, krāsns kurināšana un pašas maizes cepšana. Kamēr maizīte gatavojās, skolēniem bija iespēja izstaigāt Andrupenes purva taku un izbaudīt sagatavoto cienastu - svaigu maizi un "latgaliešu picu" kakorku. Kad skolēnu gatavotā maizīte bija izcepusies, katrs varēja aizvest savu kukulīti uz mājām.
Paldies viesmīlīgajām saimniecēm par uzņemšanu un "Skolas somai" par tādu iespēju.
30. APRĪLIS MŪSU SKOLĀ IR TŪRISMA SPORTA UN VESELĪBAS DIENA.
Vispirms neliels pārgājiens pēc dotā maršruta pa Krāslavu, pēc tam sporta un medicīnas stacijas skolas stadionā.
Bez steigas, ar apdomu un pozitīvu noskaņojumu...
Lai visiem izdevušies Darba svētki!
Kāpēc šķirot atkritumus ir nozīmīgi?
Krāslavas Varavīksnes vidusskolā 25.aprīlī akcijas “ Atpakaļ uz skolu’’ ietvaros izzinošu nodarbību 8.klašu skolēniem novadīja Valsts vides dienesta Latgales reģiona vides pārvaldes direktora vietnieks Dainis Lazdāns. Mēs ne tikai ieguvām vērtīgu informāciju ,bet arī dzirdētais lika mums aizdomāties par realitātē notiekošo. Atkritumu šķirošana ir vienkāršs process, kas neprasa nedz daudz laika, nedz arī kādus speciālus resursus. Šķirojot atkritumus, galvenais ir no sadzīves atkritumiem atdalīt tos atkritumu veidus, kurus iespējams nodot otrreizējai pārstrādei. Iesaistoties atkritumu šķirošanā, katrs no mums samazina personīgās atkritumu apsaimniekošanas izmaksas, vienlaikus nodrošinot tīru vidi un saglabātus dabas resursus nākamajām paaudzēm. Veselība ir pati svarīgākā,,jo tā no mums ir pats svarīgākais, vērtīgākais un ko nevar nopirkt par naudu. Gandrīz visas pārējās vērtības dzīvē iespējams iegūt par naudu, tādēļ finanšu ietaupījums ir viens no būtiskākajiem argumentiem atkritumu šķirošanai mājās. Sadzīves nešķiroto atkritumu apsaimniekošanas un izvešanas tarifi valstī ik gadu tiek mērķtiecīgi palielināti. Savukārt šķirotos atkritumus savāc un izved pārstrādei bez maksas. Tādēļ, ja vēlaties ik mēnesi ietaupīt noteiktu naudas summu, šķirojiet atkritumus! Atkritumu šķirošana un pareiza apsaimniekošana ievērojami uzlabo vides stāvokli un tiešā veidā uzlabo mūsu veselību ne tikai šobrīd, bet arī nākamajām paaudzēm. Šķirosim kopā!
8b.klases skolēns Stefans Gorns
Liela talka 2024
Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolēni ar iedvesmu piedalījās Lielās talkas sakopšanas aktivitātēs Krāslavas novadā. Klases biedri iedvesmoja viens otru darīt labus darbus. Mēs spējām palīdzēt mūsu dabai. Sirsnīgs paldies ikvienam, kurš devās talkot un ikvienam ,kurš rūpējas par mūsu zemi un dabu mums apkārt arī ikdienā!
“Saules ritmos “ Līvānos
2024. gada 25. aprīlī Līvānos notika Latgales reģiona izglītības iestāžu interešu izglītības mākslas programmu konkurss- izstāde "Saules ritmi" noslēguma pasākums.
Konkursa II kārtā piedalījās :
Artjoms Dzalbs "Tikšanās ar saules zaķi" iegūta III. pakāpe
Emma Prikņa "Ik rītiņu Saule mostas"iegūta III. pakāpe
Dainis Kovaļevskis ""Labu rītu" saka Saule"iegūta III. pakāpe
Zlata Moisejeva "Baltā zirgā vedu Saulīti", "Lec Saulīte rītā agri" iegūta III. pakāpe
Olesja Šestunova "Saulīt, manā dārziņā"iegūta Pateicība
Karolina Urbanoviča "Saules grieži" iegūta III. pakāpe
Konkursa- izstādes dalībnieki apmeklēja izstādes Kultūras Centrā, Jēkaba Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolas izstāžu namā, Līvānu novada centrālā bibliotēkā.
Pasākuma noslēgumā notika rezultātu paziņošana un apbalvošana.
Paldies visiem skolēniem par radošumu un vecākiem par atbalstu!
Vizuālās mākslas skolotāja Vija Plotka
Aprīlis – lasīšanas mēnesis 5.klasēs.
Aprīlis – lasīšanas mēnesis 5.klasēs. Tas noritēja aizrautīgā grāmatu pasaulē, iepazīstot spilgtus varoņus, izjūtot neparastus piedzīvojumus un smeļoties dzīves gudrības.
5.klašu skolēni mēneša laikā gatavojās Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības konkursam, kura mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotāko un interesantāko literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Izrādījās, ka lasīt ir labi, interesanti un stilīgi, ka grāmata var būt draugs, un lasīšana var būt interesanta, ja lasām kopā.
26.aprīlī skolas Skaļās lasīšanas čempiones Ivita Kormiļceva un Laura Vojecka pārstāvēja skolas godu reģionālajā sacensībā, kas notika Krāslavas novada bibliotēkā. Paldies meitenēm par centību, drosmi un radošumu!
Skolotāja A.Gureviča
Zini un pasargā sevi!
Akcijas ‘’Atpakaļ uz skolu’’ ietvaros Krāslavas Varavīksnes vidusskolā 2024.gada 26.aprīlī ciemojās Valsts vides dienesta Radiācijas drošības nodaļas 3 ekspertes. Fizikas stundas laikā centāmies sadzirdēt atbildes uz vēl sev neskaidrajiem jautājumiem: kādi ir jonizējošā starojuma veidi, kādi ir radiācijas apstarošanas veidi ,kādi ir radiācijas iedarbības veidi un kā pret var aizsargāties, kā un vai radiācijas piesārņojums var nonākt pārtikā un dzeramajā ūdenī. Ekspertes stāstīja par radiācijas monitoringu ,par to kādos materiālos un ikdienā sastopamos priekšmetos ir iespējams paaugstināts radiācijas līmenis.
Prezentācijā pieskārās jautājumam par pasākumiem radona gāzes samazināšanā, par preču un transportlīdzekļu kontroli ar jonizējošā starojuma iekārtām uz Latvijas Republikas robežas. Noslēgumā saņēmām informatīvo materiālu, kas informē sabiedrību par radioaktīviem priekšmetiem, kas atrasti Latvijā, un kādiem priekšmetiem būtu jāpievērš uzmanība, ja tie nonāktu jūsu redzeslokā.
Ziņas par iespējamajiem vai pastāvošajiem radiācijas piesārņojuma draudiem un rekomendācijas par tālāko rīcību tiek izplatītas masu medijos (televīzija, radio, interneta vietnes), Valsts vides dienesta mājaslapā (www.vvd.gov.lv), kā arī iesaistīto dienestu mājaslapās un sociālajos tīklos.
Bija iespēti praktiski apskatīt instrumentus, kurus izmanto radiācijas noteikšanā. Aktīvākie skolēni tika arī pie balviņām.
#atpakaļuzSkolu# #ZiniRīkojies#
Fizikas skolotājs P.Boločko
#DrošaLatvija veicinās Latvijas pašvaldību noturību pret manipulācijām
2024. gada 23.aprīlī Krāslavas Varavīksnes vidusskolā notika darbnīcas 11.a klasei.#DrošaLatvija ,kas vairākās pašvaldībās visā Latvijā tuvākajos mēnešos stiprinās informatīvās telpas drošību un sabiedrības noturību pret informācijas manipulācijām, tostarp dezinformāciju. Valsts kancelejas un Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) kopīgi īstenoto projektu veido savstarpēji papildinošas aktivitātes dažādām mērķa grupām pašvaldībām, nevaldības organizācijām, vietējo mediju pārstāvjiem un vidējās izglītības iestādēm, tostarp vecāko klašu skolēniem un pedagogiem. Darbnīcās notika krīžu situāciju simulāciju izspēles, diskusijas par aktuāliem jautājumiem saistībā ar uzticamas informācijas iegūšanu un izmantošanu. Šobrīd šādu zināšanu un prasmju uzkrāšana ir ļoti aktuāla, jo pieaug dažāda rakstura dezinformācijas izplatība, tai skaitā tādas, kas kļūst arvien grūtāk atpazīstama . Noslēgumā skola saņēma galda spēles angļu valodā. Paldies LATO komandai, kas viesojās mūsu skolā!
#informatīvajā telpā
11.a klases skolēni
#drošaLatvija#LATO#
„GRIBU IET SKOLĀ!”
LATVIJAS PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS IESTĀŽU UN SĀKUMSKOLAS PEDAGOGU PIEREDZES APMAIŅAS UN SADARBĪBAS VEICINĀŠANAS PASĀKUMS „GRIBU IET SKOLĀ!” - Krāslavas novada PII "Pīlādzītis" un Varavīksnes vidusskolas pedagogu sadarbība. "Varavīksnes" vidusskolā - Integrēta latviešu valodas stunda 1.klasē.Vada skolotāja Kristīne Milaševiča.Temats : Aprīlis -kārtības un pavasara mēnesis! SR: skolēni spēs veidot izpratni par dabā notiekošo pavasarī, tiks pilnveidota tekspratība.
Pasākumā metodiskos ieteikumus sniedza LVA eksperte Inese Skrimble.
Mēģini! Eksperimentē! Secini!
“Raugies tālāk, raugies augšup uz zvaigznēm, ne tikai zem savām kājām. Mēģini izprast jēgu tam, ko redzi un nebeidz brīnīties par to, kāpēc pasaule eksistē. Esi ziņkārīgs!” /zinātnieks Stīvens Hokings/
Skolēnu pētnieciskā darbība tiek īstenota kā viena no Krāslavas Varavīksnes vidusskolas mācību metodēm. 5.-8. klašu skolēnu pētnieciskā darbība norisinās, balstoties uz pamatizglītības standartu. To vada attiecīgā mācību priekšmeta skolotāji. Jau pamatskolas posmā sekmējam skolēnu patstāvīgās pētnieciskās darbības attīstību un veicinām pētnieciskās darbības prasmju, spriešanas, viedokļa formulēšanas un pamatošanas prasmju attīstību .Skolēni, uzsākot savu pētniecisko darbu, veic vairākus uzdevumus: izvēlas vecumposmam atbilstošu un saprotamu pētījuma tēmu, iepazīstas ar pētnieciskās darbības būtību, organizāciju un metodēm, pilnveido prasmes darbā ar dažādiem informācijas avotiem, attīsta prasmi apstrādāt un noformēt pētījuma gaitā iegūtos datus un vērtēt rezultātus un visbeidzot pilnveido prasmi uzstāties, aizstāvēt darbu. 18.aprīlī savu darba veikumu prezentēja: Raimonds Spiridonovs un Glebs Borodulins :”CSS bibliotēku daudzveidība, to funkcionalitāte un ietekme uz pamatskolas skolēnu informācijas uztveri.’’(skolotājs Guntis Ungurs), Miroslavs Baženovs :” Ķīmiskie eksperimenti ar dažādām vielām”(skolotāja Everita Ungure), Olivers Petkevičs:” Ķirbju sēklu dīgtspēja, izmantojot dažādus ūdens avotus”(skolotāja Everita Ungure), Anna Bārtule un Arīna Nemeņonoka :” Zirņu un pupiņu dīgtspēja dažādos vides apstākļos”(skolotāja Everita Ungure), Sofija Igoņina :” Pilsētvides ietekme uz dzīvniekiem”(skolotāja Everita Ungure), Andris Latkovskis:”Volejbols un attīstošie vingrinājumi skolēnu prasmju pilnveidei ” (skolotājs Edgars Dilba),Aleksandra Terehova ’’ Eksperimentālā dzimtbūšanas atcelšana Baltijā. Tās cēloņi un sekas’’(skolotājs Andrejs Jakubovskis). Skolēnu uzstāšanās tika novērtēta ar diplomiem un skolas balviņām.
Nākošajā mācību gadā 8. un 9. klasē plānosim, ka darbu veic ikviens 8.-9. klases skolēns un to novērtē ar atzīmi, ieliekot to e –klasē un liecībā ar norādi Zinātniski pētnieciskais darbs.
Protams, mūsdienīgi pētījumi tiek veikti zinātniskos institūtos un laboratorijās resursi. Skola nevar pretendēt uz tik nopietnu zinātni, bet mēs varam rādīt ceļu, kas jauniešiem ejams nākotnē savās studiju un darba vietās.
Skolas administrācija
Dambretes turnīrs
11.aprīlī Krāslavas Varavīksnes vidusskolā notika dambretes turnīrs. Sacentās pirmās klases skolēni. Zēni un meitenes spēlēja atsevišķi. Mūsu pirmklasniekiem šis bija pirmais lielais turnīrs. Katram dalībniekam bija jāizspēlē 5-6 spēles. Zinot mūsu mazos "ķiparus", viņiem bija ļoti grūti ilgi sēdēt un gaidīt, kad pretinieks nomainīsies. Nu visas spēles tika izspēlētas un sacensību rezultāti summēti. Apsveicam turnīra uzvarētājus un visus tā dalībniekus. Starp meitenem: Kučika Milana -1.vieta. Trafimova Amālija -2.vieta. Bohane Jelizaveta -3.vieta. Starp zēniem: Taučus Alekss -1.vieta. Pičugins Alekss -2.vieta. Kozlovs Davids -3.vieta. un Lapo Danils -3.vieta.
Kā vairot lasītprieku!
Skolas bibliotēkā tapa viens mīļš stūrītis grāmatu lasīšanai. Paldies ikvienam, kas palīdzēja sapni vērst īstenībā!
Mācīties, lai gūtu jaunu pieredzi
Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 11.a klases skolniece Anastasija Vanaga ir iesaistījusies projektā "Pašvaldība 16+", kuru īsteno sabiedrība par atklātību “Delna’’ kopā ar partneriem Čehijā un Slovēnijā no 2023. gada septembra līdz 2026. gada 30. jūnijam. Ekspertu fokusgrupas mērķis – jauniešu pilsoniskās līdzdalības iespēju un ar to saistītās problemātikas Latvijā identificēšana, analīze un risinājumu piedāvāšana. Tādas pat fokusgrupas notiks arī Čehijā un Slovēnijā.
Īsumā par projektu:
Fokusgrupās iegūtā informācija tiks izmantota, lai apzinātu jauniešu pilsoniskās līdzdalības mehānismus Latvijā, un pēc tam kopā ar partneriem Čehijā un Slovēnijā izstrādātu izpētē balstītu rīku – LĪDZDALĪBAS TRENAŽIERI PAŠVALDĪBA 16+ (sastāv no jauniešu pilsoniskās LĪDZDALĪBAS INDEKSA un simulācijas spēles). No 15.-19. aprīlim pašlaik Čehijā Anastasija intensīvi mācās un piedalās diskusijās,kur tiek pārrunāti visu partnervalstu secinājumi par fokusgrupās runāto un mēģinājumi saprast simulācijas spēles struktūru un saturu, ņemot vērā jauniešu, jauniešu lietu speciālistu un pašvaldības pārstāvju, kas nodarbojas ar pilsoniskās līdzdalības jautājumiem, vajadzības šajā jomā.
LĪDZDALĪBAS INDEKSS būs izpētē balstīts digitāls pašvērtējuma rīks, kas ikvienam jaunietim projekta partnervalstīs ļaus identificēt pilsoniskās līdzdalības līmeni, savukārt jaunatnes darbiniekiem un pašvaldībām palīdzēs analizēt jauniešu iesaistes iespējas. Līdzdalības indeksu visās partnervalstīs izpildīs 500 jaunieši. Balstoties līdzdalības indeksa rezultātos, izstrādās un publicēs ziņojumu par jauniešu pilsoniskās līdzdalības rezultātiem, vadlīnijas jaunatnes darbiniekiem, kā veicināt pilsonisko līdzdalību, un vārdnīcu, kas skaidro jauniešiem pilsoniskās līdzdalības iespējas.
Pēc tam, ņemot vērā LĪDZDALĪBAS INDEKSA rezultātus, izstrādās simulācijas spēli. Ar spēles palīdzību jaunieši pilnveidos savas līdzdalības kompetences. Simulācijas spēli papildinās CEĻA KARTES jaunatnes darbiniekiem, kas skaidros jauniešu pilsoniskās līdzdalības problemātiku un sniegs ieteikumus darbam ar jauniešiem. Šis aktivitāšu kopums veidos pilsoniskās līdzdalības trenažieri PAŠVALDĪBA 16+, kuru pēc tam dāvinās novadam un novadīs apmācības šo materiālu lietošanā. Plānots, ka LĪDZDALĪBAS INDEKSS tiks izstrādāts šī gada rudenī, savukārt, simulācijas spēle – nākamā gada vasarā.
#pašvaldība 16+#
#sabiedrībaparatklātību Delna#
A. Vanagas foto
Namdara Darbnīca 5.- 8.klasēm
Šodien skolā viesojās un darbojās Namdara Darbnīca! 5.- 8.klašu skolēni iepazina un praktiski darbojās ar koku, notika raksturīgu koksnes paraugu smaržošana un taustīšana, apskatīja neparastus un dizainiski interesantus kokamatniecības izstrādājumus, kopā ar pieredzējušiem kokamatniekiem izmēģināja rokas instrumentus un veidoja puķu kasti, aktīvi atpūtās, darbojās ar senajiem un mūsdienu koka spēļu rīkiem.
9.aprīlis - Atvērto durvju diena
Skolotājs atver durvis, jāieiet tev pašam ./ Ķīniešu sakāmvārds/
Krāslavas Varavīksnes vidusskolā 9.aprīlī notika Atvērto durvju diena. Skolas parlamenta pārstāvji organizēja ekskursiju pa skolu un pastāstīja par skolas ikdienu. Direktores vietniece izglītības jomā Vija Marhileviča iepazīstināja klātesošos skolēnus, skolotājus un vecākus ar skolas piedāvātajām programmām. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar mūsu skolotājiem un skolēniem , apmeklējot un kopīgi darbojoties mācību stundās. Garajā starpbrīdī visi pulcējās skolas foajē, lai baudītu mūsu skolēnu muzikālos priekšnesumus un kūpošas tējas tasi ar saldumiņiem. Skolēni kopā ar robotikas skolotāju Gunti Unguru padarbojās īsu brīdi ar robotikas komplektiem .
Paldies visiem, kas atrada laiku un atnāca! Paldies visiem kolēģiem par atsaucību!
Nāc un kļūsti par mūsējo! Tālrunis uzziņām t.65681468(sekretāre).
Skolas administrācija
4.aprīlis - Ēnu diena
Ir pagājusi tradicionālā Ēnu diena. Izvērtēts redzētais un dzirdētais, klāt brīdis, kad varam apkopot piedzīvoto.
Sāksim ar to, ka valstī ēnojamo vietu piedāvājums gana plašs, bet mūsu novadā salīdzinoši nabadzīgs, šogad arī piedāvājums absolūti nesakrita ar pieprasījumu, robežsardze neuzņēma ēnotājus, jo izsludināta ārkārtas situācija, brauciens līdz Daugavpilij vai citai vietai aizņem laiku, kas zelta vērtē. Jāpiebilst, ka 3 drosmīgākās meitenes tomēr riskēja un devās uz Daugavpili, lai Nacionālajā kultūras mantojuma pārvaldē ēnotu pieminekļu aizsardzības inspektoru!
Krāslavā ēnošanas vietas nācās ‘’sarunāt’’ individuāli, lai jauniešu interese par domājamo profesiju nezustu. Ir saprotams, ka uzņemt ēnotājus darba laikā nav viegli, taču citas iespējas nav – pirms izvēlēties nākamo profesiju, jaunietim jābūt skaidram priekšstatam par to.
Šoreiz vēlos no sirds pateikties Aleksandram Jevtušokam - SIA ‘’Krāslavas slimnīca’’ valdes loceklim, SIA ‘’Iviks’’ direktoram Ivaram Stivriņam, Krāslavas novada domes juristei Sarmītei Punculei – Japiņai, SIA ‘’Krāslavas aptieka’’ kolektīvam (Brīvības ielā 8), kuri veltīja savu laiku mūsu jauniešiem, mūsu nākotnei! Ēnu dienas dalībnieki bija sajūsmā par piedzīvoto, dažiem nākotnes plāni mainījās, bet daži kļuva vēl pārliecinātāki par savu izvēli. Veiksmi un izdošanos Maksimam Fjodorovam, Nikolai Stepaņenko, Aivitai Seņkovai, Ņikitam Ivanovam, Ksenijai Minkevičai, Artjomam Hodarenokam, Artūram Pitkevičam, Anastasijai Vanagai, Martai Skripļonokai, Elizabetai Vorožcovai, Georgijam Krasnikovam, Artēmijam Krasnikovam, Danai Jacinai, jo viņiem ir mērķis, un ceru, ka nākotnē viņi kļūs par kvalificētiem speciālistiem un darīs mūsu novadu labāku!
I.Gončarova, direktores vietniece audzināšanas jomā
18.03. – 22.03. - Veselības nedēļa mūsu skolā.
Par veselību tiek runāts daudz, bet darīts maz! Ta laika trūkst, ta slinkums māc. Šoreiz grožus savās rokās ņēma skolas pašpārvalde un lēma, ka mērķis būs šāds - popularizēt veselīgu dzīvesveidu un informēt jaunāko klašu skolēnus par iespējām parūpēties par savu veselību.
Vecāko klašu skolēni devās ciemos pie 1.-6.klašu skolēniem un stāstīja, rādīja, ko nozīmē bez īpašiem ieguldījumiem rūpēties par savu veselību.
aPašpārvaldes dalībnieki sadalījās pāros, izvēlējās klasi, sarunas tematu un uzsāka gatavošanos, tad vēl vajadzēja sarunāt nodarbības laiku, lai iekļautos mācību procesā.
Tematu loks bija ļoti plašs – veselīgie našķi, stāja, redze, higiēna, kaitīgie ieradumi, dinamiskās pauzes un, protams, arī smēķēšanas kaitīgums neizpalika bez uzmanības. Nodarbības izdevās interesantas, jo tās vadīja vecākie skolas biedri. Viņi mazajiem ir autoritāte!
Paldies mūsu jauniešiem par sagatavotajām nodarbībām – Anastasijai Vanagai, Ņikitam Minkevičam un Maksimam Deņisovam, Aleksam Pavlenokam, Samantai Berestņevai, Aleksandram Samuļevičam, Ksenijai Minkevičai, Darjai Kancevičai, Stefanam Gornam, Eļizavetai Karolei, Anastasijai Apenko, Arīnei Hološinai, Ksenijai Čursinai, Renāram Škagalam, Georgijam Krasnikovam, Maksimam Fjodorovam, Artjomam Hodarenokam, Danai Jacinai un Marikai Kriviņai! Lai visiem stipra veselība!
E.Karole, skolas pašpārvaldes prezidente
Gūta uzvara!
Sveicam un lepojamies ar mūsu kori "Dominante"! Koris ir ieguvis Latgales novada skolu kora skatē- 2.kārtā 1.vietu! Paldies par skanīgajām balstiņām skolēniem! Paldies par ieguldīto darbu mūzikas skolotājai Ritai Andrejevai!Paldies skolēnu vecākiem par sadarbību un atbalstu!Ir sākusies finiša taisne,ceļā uz XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.Lai skan arī turpmāk!
LIELDIENU KONCERTS!
Lieldienu darbnīcas 1. – 6. klasēm
Saskaņā ar vissenākajām tradīcijām Lieldienas ir pavasara saulgrieži. Lieldienu tradīcijas ir vārītu olu krāsošana un mājas rotāšana. Šodien mūsu skolā darbojās Lieldienu darbnīcas 1. – 6. klasēm, kurās skolēni darināja telpu dekorus spiešanas tehnikā, iepazina dekupāžas nianses olu krāsošanas procesā. Paldies skolotājai Jevgēnijai Sergejenko un Vijai Plotkai!
Lai visiem izdevušās Lieldienas!
No 1.a klases apsveikums Lieldienās!
Satikšanās prieks
2024.gada 18., 19. un 20. martā mūsu skolā viesojās 12 jaunieši un 3 skolotāji no Verdal videregående skole Norvēģijā. Vizīti organizēja Krāslavas Varavīksnes vidusskolas direktore Marija Micķeviča, pasākumus plānoja un palīdzēja īstenot angļu valodas skolotāja Ilona Kozačuka un 11.a klases skolēni. Tas bija aizraujošs un iedvesmojošs pieredzes gūšanas un apmaiņas laiks.
Mūsu viesiem bija iespēja iepazīt skolas dzīvi un vidi. Ekskursiju skolas telpās vadīja Anastasija Vanaga un Karina Dudarenoka. Viesi iepazina Krāslavas Varavīksnes vidusskolas pasauli. Viņi apmeklēja mācību priekšmetu kabinetus, sporta zāli, deju zāli, pabija skolas direktores kabinetā. Mūs pārsteidza tas, ka uz jautājumu ,, Ko jūs mainītu, ja kļūtu par skolas direktoru?”, viņi atbildēja: ,,Atceltu mājasdarbus!”. Tas deva mums iespēju diskutēt par dažādām izglītības metodēm un pieeju skolas dzīvei. 11.a klases skolēni iejutās vairākās lomās - kopā ar norvēģu jauniešiem un skolotājiem piedalījās stundās kā novērotāji un aktīvi dalībnieki, organizēja vakaru, kura laikā iepazīstināja viesus ar Latviju.Vokālais ansamblis ,,Online", hip-hop deju grupa ,,Dance bit’’, Stefans Gorns un skolotāji Rita Andrejeva , Jevģēnijs Tadello sniedza ieskatu Latvijas mūzikas pasaulē, bet Artūrs Pitkevičs, Georgijs Krasņikovs, Aleksejs Čertkovs un Ņikita Ivanovs novadīja aizraujošu ekskursiju pa mūsu gleznaino pilsētu Krāslavu. Lai palīdzētu viesiem integrēties skolas dzīvē, Renārs Škagals, Karina Dudarenoka, Ņikita Ivanovs un Anastasija Vanaga iejutās tulka lomā, palīdzot skolotājiem un skolēniem saprasties. Viņiem tā bija lieliska izdevība pilnveidot savas svešvalodu zināšanas!
Trīs dienas paskrēja nemanot, jo ik minūte tika veltīta sadarbības pilnveidei. Mēs kopā strādājām teātra mākslas, matemātikas, angļu valodas, datorikas un vizuālās mākslas stundās, plānojām nākotnes projektus, dalījāmies zināšanās un pieredzē.Mūsu skolotāji Ilona Kozačuka,Andrejs Jakubovskis,Marianna Rukmane un Vija Plotka iesaistīja mācību procesā norvēģu skolēnus. Kā atzina norvēģu skolotājs Rogers:” Mācību programma ir sarežģīta,it īpaši matemātikā. Skolēni bija nedaudz kautrīgi un šī vizīte ļaus arī norvēģu skolēniem iejusties ātrāk svešā kolektīvā’’. Mūsu skolēni ar lepnumu prezentēja savu skolu un valsti, kultūru un vērtības. Tas bija pasākums, kurā mēs priecājāmies par savu sniegumu, dzirdējām norvēģu draugu stāstīto par viņu kultūru, tradīcijām un interesēm, spēlējām spēles, bet vakara izskaņā notika balle disko ritmos.Diemžēl laiks pienāca škirties,lai jauniegūtie norvēģu draugi dotos mājup.
Mums jāprot priecāties par drauga smaidu, par saules staru aukstā dienā un apzināties, ka katrs mirklis ir skaists un piepildīts, ja mēs to protam novērtēt.
Cilvēks aug un pilnveidojas tikai mijiedarbībā ar citiem līdzcilvēkiem!
Savās pārdomās dalījās Nastja Vanaga Foto: Artemijs .Krasņikovs
konkurSS ''Matemātiskais ķēriens''
Šodien uzdevumi.lv komanda sveica Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 3.a klases skolnieci Alisi Matjuku ar iegūto 2.vietu 3.klašu grupā uzdevumi.lv Matemātikas konkursā'' Matemātiskais ķēriens'' un skolotāju Dainu Strupišu.Paldies par atbalstu Alises māmiņai un tētim!
Upuru piemiņas diena
Atceroties Latvijas iedzīvotāju izsūtīšanu uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem 1949.gada 25.martā, šodien visā Latvijā piemin komunistiskā genocīda upurus. Arī Krāslavā, mēs Krāslavas Varavīksnes vidusskolas saime, pieminam, atceramies un atcerēsimies...
Eiropas gada autoru dienas ietvaros Tikšanās ar brāļu Grimmu pasaku ilustratoru Dāvidu Babrovski.
Ar aizrautību Dāvids stāstīja par savu aizraušanos:zīmēt ilustrācijas.Padalījās ar bērniem,kā veiksmīgāk zīmēt zvērus un cilvēkus.Skolotāja Iveta Putāne skolēniem pārbaudīja lasīto pasaku lasītprasmi un balviņās skolēni saņēma konfektes.Skolēni uzdeva jautājumus Dāvidam par zīmēšanu.Paldies,Dāvids,par aizrautīgo ceļojumu krāsu un tēlu pasaulē!
Profesionālās sarunas ar Krāslavas Varavīksnes vidusskolas un Krāslavas gr.Plāteru v.n. Poļu pamatskolas 1., 4., 7.klašu skolotājiem par pāreju uz mācībām latviešu valodā kopā ar IZM,IKVD un LVA speciālistiem 2024.gada 20.martā.
Piektdien, 15. martā Sabiedrības integrācijas fonds ar diskusiju “Iekļaujoša darba vide – vai varam atļauties ignorēt tās nozīmi” atklāja informatīvu interneta platformu darba devējiem dazadiba.lv par iekļaujošas darba vides un dažādības vadības jautājumiem.
Dažādības platforma veidota ar mērķi apkopot aktuālāko informāciju par iekļaujošu darba vidi un dažādības vadību. Platformā būs iespēja sekot līdzi aktualitātēm, notikumiem, jaunāko pētījumu datiem, kā arī iepazīties ar terminiem un normatīvajiem aktiem, kas būs noderīgi iekļaujošas darba vides veidošanā. Tāpat būs pieejami pieredzes un iedvesmas stāsti un lekcijas dažādības un iekļaujošas darba vides jomā – ar tiem dalīsies gan darba devēji, gan darba ņēmēji.
Platformu atklāja diskusija par iekļaujošas darba vides nozīmi organizācijas konkurētspējas celšanā. Tajā piedalījās Sabiedrības integrācijas fonda Sociālās saliedētības departamenta direktore Alda Sebre, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas valdes loceklis, sociālās iniciatīvas “Piekļūstamība” un IT uzņēmuma “Turn Digital” vadītājs Pēteris Jurčenko, “Lidl Latvija” Darbinieku iesaistes speciāliste Ilze Liepa-Balode. Diskusiju vadīja eksperte ilgtspējas un dažādības jautājumos Dace Helmane.
Atklājot diskusiju, Sabiedrības integrācijas fonda padomes priekšsēdētāja Karina Ploka vērsa uzmanību uz atbalsta risinājumu nepieciešamību darba devējiem: “Sabiedrības integrācijas fonda 2023. gadā veiktajā pētījumā “Dažādības kompass” 69% darba devēji ir norādījuši, ka saskata priekšrocības dažādības vadībā, tomēr tikai 22% apgalvo, ka dažādības vadības un iekļaujošas darba vides pasākumu īstenošanai nesaredz šķēršļus, tādēļ Platforma ir viens no Sabiedrības integrācijas fonda piedāvātajiem risinājumiem darba devējiem, vienkopus nodrošinot aktuālo informāciju par dažādības un iekļaujošas darba vides jautājumiem.”
Sabiedrības integrācijas fonda Sociālās saliedētības departamenta direktore Alda Sebre, komentējot platformas izveides nepieciešamību, uzsvēra, ka “Mēs saredzam Fondu kā darba devēju iespējotāju un ceļvedi dažādības vadības jomā. Vēlamies atbalstīt darba devējus ceļā uz iekļaujošu darba vidi no brīža, kad darba devējs šo jēdzienu dzird pirmo reizi, līdz dažādu prestižu novērtējumu iegūšanai, tostarp Dažādībā ir spēks novērtējuma balvai. Platformā dažādība.lv pieejamie pieredzes stāsti ir iedvesmojošs veids, kā saskatīt priekšrocības katrai organizācijai, uzklausot labās prakses piemērus un pieejas, kas jau tiek īstenotas praksē.”
Diskusijas laikā darba devēju pārstāvji pārrunāja izaicinājumus iekļaujošas darba vides īstenošanā – kas ir traucējošie faktori, kā motivēt darba devējus veidot iekļaujošu darba vidi, kādus dažādības vadības praktiskos ieguvumus darba devēji saskata savā praksē, kā arī – kādi risinājumi būtu nepieciešami, lai atbalstītu darba devējus dažādības vadības ieviešanā.
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, vērtējot situācijuar darbaspēka pieejamību, atzīst: “Pašreizējā situācijā, kad Latvijā vērojams izteikts darbaspēka trūkums, mums jāmeklē risinājumi, kā iesaistīt darba tirgū visus, kas vēlas un var strādāt, pielāgojot darba vidi dažādu darbinieku grupu vajadzībām. Iekļaujoša darba vide veicina radošumu, inovācijas un darbinieku apmierinātību. Ieviešot dažādības vadības prakses, darba devēji var piesaistīt talantīgus darbiniekus no dažādām sociālajām un kultūras grupām, tādējādi nodrošinot uzņēmuma ilgtspējīgu izaugsmi un konkurētspēju. Darbinieku dažādības atzīšana ir ne tikai morāla atbildība, bet arī stratēģiska priekšrocība.”
“Lidl Latvija” Darbinieku iesaistes speciāliste Ilze Liepa-Balode atzīmēja, ka “Lidl” kā starptautisks uzņēmums, kas ir pārstāvēts 32 pasaules valstīs ar vairākiem simtiem tūkstošu darbinieku, vienkārši nevar atļauties ignorēt dažādību: “Ja mums jautā praktisku piemēru no mūsu darbības, tad pirmais solis ir apzināties, kur esam – veikt dažādības brieduma izvērtējumu, tā teikt, nomērīt pulsu organizācijā. Tad seko praktisks un komplekss darbs. Te ir runa gan par mērķiem, stratēģiju, gan noteiktu aktivitāšu un termiņu plānošanu. Taču viens no svarīgākajiem soļiem ir vienotas uzņēmuma kultūras veidošana, un tā sākas ar vadības nostāju, apņemšanos un komunikāciju. Šajā posmā ļoti svarīga ir komunikācija, un tai ir jābūt skaidri formulētai un patiesai. Un vēl noteikti uzsvērtu, ka brīdī, kad tiek izstrādāti aktivitāšu plāni, veidoti dokumenti utt., vienmēr paturēt prātā divus jautājumus: pirmkārt, KĀPĒC – ko mēs ar šo aktivitāti, procesu vēlamies sasniegt un otrs – KAS – jeb kas liecinās par to, ka mērķis ir sasniegts, kādi būs rādītāji vai skaitļi, kas to apliecina. Turklāt dažādības vadības process nekad nebeidzas – vienmēr ir jāmēra sasniegtais, vienmēr jāuzstāda jauni mērķi, vienmēr jācenšas novērst jaunus aizspriedumus un iesaistīt jaunas esošo un potenciālo darbinieku grupas.”
Savukārt Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas valdes loceklis, sociālās iniciatīvas “Piekļūstamība” un IT uzņēmuma “Turn Digital” vadītājs Pēteris Jurčenko pieminēja visvienkāršāko un visiem saprotamāko piemēru iekļaušanai un pretdiskriminācijai: “Nepērciet saviem vecākiem podziņu telefonus! Tā nav problēmas risināšana, bet gan viņu atstumšana. Iesaistiet, apmāciet, veltiet viņiem laiku un pieslēdziet viņu telefoniem internetu – tā ir īstā pieeja. Un tieši tāpat ir jāskatās uz ikkatru dažādības un iesaistes jautājumu jebkurā jomā, arī biznesā.”
Platformas atklāšanas fotoatskats pieejams šeit: https://failiem.lv/u/qmnt4c5e6b
Video par Platfomas piedāvātajām iespējām pieejams šeit: https://www.youtube.com/watch?v=HnF7rLV-1Os
HAPPY St.PATRICK'S DAY!
18.martā 7.a skolēni angļu valodas stundas laikā strādāja ar darba lapām''Licky Charm''un atbildēja uz jautājumiem .
Visi skolēni piedalījās krustvārdu mīklu risināšanā, lasīja par Svētā Patrika dienas simboliem, leģendām un tradīcijām. Visaktīvākie bija skolēni: Julianna Mihailova, Alesandro Menčšikovs un Viktorija Aleidzane. Visi dalībnieki saņēma saldas balvas par ātru darbu stundā. Mēs visi kopā paplašinājām zināšanas par Svētā Patrika dienu.
Svešvalodas skolotāja Jeļena Kļimova
Tikšanās ar Skolas vārds izdevniecības pārstāvjiem skolā
Pedagogu profesionālais forums Gulbenē ’’Augsim kopā’’
Katru pavasari latvietī pamostas dārznieks. Mēs sējam, laistām, skatāmies kā aug un priecājamies par ražu. Tāpat arī skolotājs, līdzīgi kā dārznieks – sēj savos skolēnos zināšanas, motivāciju, mērķtiecību, un sagaida kā no šī mazā bērna vēlāk izaug laimīgs cilvēks!
Ar šādiem iedvesmas vārdiem 2024. gada 12. martā novada kultūras centrā tika atklāts Gulbenes novada Izglītības pārvaldes organizētais reģionālais pedagogu profesionālās pilnveides forums “Augam kopā!”. Gulbenes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova katrai forumā pārstāvētajai pašvaldībai – Alūksnes, Balvu, Krāslavas un Madonas – dāvāja koka stādiņu, kā augšanas kopā un attīstības vēstnesi. Gulbenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andis Caunītis pedagogiem vēlēja audzināt skolēnos lokālpatriotismu, lai jaunieši atgrieztos mūsu pašvaldībās, Latvijas laukos un attīstība būtu visā Latvijā.
Ar lielu interesi ieklausījamies bijušo absolventu teiktajā paneļdiskusijā “Skolas loma personības veidošanā”. Tad sekoja pedagogu labās prakses piemēru prezentācija mācību grupu jomās Gulbenes novada vidusskolā.
Satikties, dalīties pieredzē un zināšanās ir ļoti vērtīgi. Skolēnu audzināšana ir viens no grūtākajiem un sarežģītākajiem darbiem un tā ir integrēta izglītības procesa daļa katrā mācību priekšmetā. Tā nav tikai atsevišķa stunda stundu sarakstā klases audzinātājam. To īsteno ārpusskolas aktivitātēs, kā arī pedagogiem sadarbojoties ar skolēna vecākiem un saviem kolēģiem. No Krāslavas novada forumā piedalījās 3 Krāslavas ģimnāzijas pedagogi,1 Dagdas vidusskolas pedagogs un 3 Krāslavas Varavīksnes pedagogi: Irina Gončarova, Valentīna Purpiša un Marija Micķeviča.
Manas skolas kolēģes dalījās paplašinātajā izglītības pieredzē un es, savukārt, par iekļaujošās izglītības aspektiem mācību procesā, par daudzām stratēģijām ,kas uzlabo visu bērnu iesaisti un motivāciju. Jo, ja mēs vēlamies cieņpilnu attieksmi, to ir jāmodelē un jāīsteno darbībās nevis tikai pieprasīt. Pareizie vārdi pateikti pareizajā brīdī un pareizajā veidā var ietekmēt ikviena bērna izaugsmi.
Par vecāku atbalstu saviem bērniem, jo viņiem ir jābūt pirmajiem, pie kuriem vērsīsies bērns. Par iesaistīšanos projektos un aktivitātēs, kas veicina skolēnu izaugsmi. Par ceļu, kas ir dzīve. Itin viss, ko mēs dzīvē darām, veido ceļu.
Jaunu zināšanu gūšana, dalīšanās savā pieredzē un pārdzīvojumos - tas viss iekustina mūs un liek aktīvi darboties, un tas ir ceļš uz panākumiem. Jebkuras jaunas zināšanas nāk par labu katram no mums.
Un šodienas mērķus var sasniegt, sadarbojoties komandā ar kolēģiem un atverot durvis, lai mācītos viens no otra.
Kolēģu pārdomas apkopoja skolas direktore Marija Micķeviča
” Caurviju prasmju un formatīvās vērtēšanas metodes dažādu jomu mācību stundās sasniedzamo rezultātu kvalitatīvai nodrošināšanai.”
Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolotāji turpina mācīties arī skolēnu pavasara brīvlaikā un piedalās pedsēdē : ” Caurviju prasmju un formatīvās vērtēšanas metodes dažādu jomu mācību stundās sasniedzamo rezultātu kvalitatīvai nodrošināšanai.”
Šodien skolotāji fragmentāri iejutās skolēnu lomā un veica skolēniem paredzētos mācību uzdevumus matemātikā, datorikā, vizuālajā mākslā, latviešu valodā, fizikā, vācu valodā, ķīmijā un dabaszinībās.
Noslēgumā skolotāji dalījās pieredzē par prasmju un formatīvo vērtēšanu. Jebkuru prasmi sadalām šaurāka, konkrētāka līmeņa prasmēs ( apakšprasmēs, darbībās, novērojamos elementos,utt.),jo mērķis –nonākt līdz tik šaurai, precīzai darbībai, kas ir nomērāma (novērojama praksē un novērtējama). Skolotāji diskutēja par paņēmieniem, kā prasmes var attīstīt skolēniem: modelēt savu prasmi un reflektēt par to; veidot vidi vai tādu uzdevumu, kas «liek» pielietot prasmi; atbalstīt procesa laikā (virzošie jautājumi; pamudinājumi, precīza atgriezeniskā saite)
Attēlos: Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolotāji pedsēdes laikā
Skolas zinātniski pētniecisko darbu konference
"Pavasaris tuvojas dabā, galvā un....salvetēs...."
Mūsu skolēni Latvijas Lingvistikas olimpiādē.
2024.gada 24. februārī Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolā – licejā notika Latvijas Atklātās Lingvistikas olimpiādes pirmā kārta, kurā piedalījās 255 skolēni no 15 Latvijas novadiem no 7. – 12.klasēm.
Mūsu skolu pārstāvēja Nadežda Kupreviča un Aleksandra Terehova no 8.b.klases un Anastasija Vanaga no 11.a klases.
Rezultāti mūs iepriecināja. Nadežda Kupreviča un Anastasija Vanaga tika uzaicinātas uz otro kārtu. Nadežda ieguva 3.vietu. Arī Aleksandra uzrādīja labus rezultātus.
Uz otro kārtu uzaicināti 89 dalībnieki ar rezultātiem augstākiem par vidējo. Tā notiks 14.aprīlī Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā. Balstoties uz abu rezultātu summu, tiks noteikti godalgu ieguvēji, kā arī dalībnieku četrinieks, kurš pārstāvēs Latviju Starptautiskajā Lingvistikas olimpiādē Brazīlijā 2024.gada jūlijā.
Paldies meitenēm par vēlmi piedalīties olimpiādē, par centīgumu , prasmi risināt sarežģītos uzdevumus, salīdzinot dažādu pasaules valodu uzbūvi. Novēlām Nadeždai un Anastasijai panākumus olimpiādēs otrajā kārtā!
Skolotāja Nataļja Baženova
Interešu izglītības programma “Es – uzņēmējs!” Krāslavas Varavīksnes vidusskolā
Otrais mācību semestris Krāslavas Varavīksnes vidusskolā atsākās ar jaunām idejām, turpinot realizēt INTEREŠU IZGLĪTĪBAS PROGRAMMU “ES – UZŅĒMĒJS?!” 5.-12.klasēs, kuras mērķis ir attīstīt nepieciešamās kompetences finansiālās labklājības sasniegšanai un uzņēmējdarbības veikšanai. Pēc pašu dalībnieku domām, nodarbības palielina interesi attiecībā pret uzņēmējdarbību un spēju iegūt jaunas un noderīgas zināšanas un prasmes. Programmas ietvaros skolēni turpina pilnveidot savas zināšanas par sevi, attīsta komunikācijas prasmes, loģisko domāšanu, attieksmi pret darbu un klientiem. “Es-uzņēmējs!” nodarbību laikā tiek attīstītas skolēnu spējas un izpratne aktīvi piedalīties sabiedrībā, radīt vērtības. Pašlaik skolēni mācās 5.klasē,bet iegūtās prasmes un iemaņas jaunieši spēs pārnest reālajā dzīvē neatkarīgi no nākotnes karjeras mērķa – būt darba devējam vai darba ņēmējam.
Arī 5.b klases skolēni vēlējās vairāk uzzināt par kāda uzņēmēja darbu un februārī devās pie uzņēmējas Vitas Sverževskas.
Vitai ir savs masāžas kabinets Krāslavas poliklīnikā. Viņa strādā par masieri. Interesantās sarunas laikā, skolēni uzzināja, kur Vita ieguva izglītību un kāpēc viņa nolēma kļūt par masieri, kāds bija viņas sākuma kapitāls, cik gara ir viņas darba diena un c. Vita atbildēja uz visiem skolēnu uzdotajiem jautājumiem.
Pēc sarunas Vita reāli parādīja savu darbu. Pieteicās izmēģinājumam viens 5.b klases skolēns. Laimīgais!
Pēc sarunas ar Vitu, skolēni secināja, ka bez izglītības, radošās idejas un motivācijas mūsdienās ir diezgan grūti, jo mūsdienu uzņēmējam ir jābūt izglītotam.
Ar gandarījumu un prieku 5.b klases, viņu klases audzinātāja Žanna Boļšakova un sociālo zinību skolotāja Kristina Milaševiča pateicas Vitai Sveževskai par interesantu un motivējošu tikšanos!
Festivāls ''Krāslavas stīgas''
Pirmo reizi Krāslavas novadā! Pirmo reizi Krāslavā! Pirmo reizi Krāslavas Varavīksnes vidusskolā notika festivāls ''Krāslavas stīgas'', kurā pulcējās muzikanti no Dagdas vidusskolas, Daugavpils Centra vidusskolas, Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas - liceja, Mākslu izglītības kompetences centra "Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola Saules skola", Špoģu Mūzikas un mākslas skolas un Krāslavas Varavīksnes vidusskolas. Pasākums izdevās! Uz tikšanos 2025.gadā!