Aktuāli notikumi 2024./2025. 1.semestris
Jaungada izrāde „Raganas nedarbi” Krāslavas Varavīksnes vidusskolā
Skolas rotāšana

Koncerts "Baltais vakars"
1.-4.klašu skolēni Ziemassvētku gaidās...
Ziemassvētku miers lai katrā namā,
Laimi, veselību Jaunais gads lai nes!
Spēks un izturība lai mūs ceļā vada,
panākumiem bagāts lai ir Jaunais gads!
Skolā valdīja čalas un čaboņa. Šodien Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 1.-4.klašu skolēni tikās uz Ziemassvētku pasākumu. Šogad katra klase izvilka lozi un gatavoja Ziemassvētku dāvanu citai klasei. Bērni gan dziedāja, gan dejoja, gan teica vēlējumus, gan minēja mīklas, gan zīlēja ,gan iepazinās ar Budēlīšiem. Paldies skolotājām Ligitai Stivriņai, Kristīnai Milaševičai, Ivetai Putānei, Dainai Strupišai un Nadeždai Tadello par radošo pieeju un Ziemassvētku sajūtu radīšanu! Pasākumā par dalībnieku labsajūtu rūpējās programmas vadītāja Irina Gončarova. Un tad vēl viens pārsteigums. Pasākuma noslēgumā skolas direktore Marija Micķeviča aicināja palīgā Budēļus dāvāt mūsu skolēniem izglābtās dāvanas no Ziemassvētku veča auto jaguāra. Izrādās viņa auto nebija gatavs ceļot pa sniegainiem apvidus ceļiem. Bet pie skolas tas gan piebrauca, jo uguntiņas gaiši mirdzēja un riepas neslīdēja.
Paldies vecākiem, kas bija kopā ar mums!
5.-8.klašu skolēni Ziemassvētku gaidās...
9.-12.klašu skolēni Ziemassvētku gaidās...

15.12.2024 Krāslavas Sporta skolā. Krāslavas kausa izcīņa dambretē.
Dambretes sacensībās starp jauniešiem un starp pieaugušajiem pirmās vietas šoreiz izcīnīja Krāslavas Varavīksnes vidusskolas pārstāvji. Diplomus par pirmo vietu, zelta medaļas un goda kausus nopelnīja 7.b klases skolnieks Miroslavs Baženovs un sākumskolas skolotājs Ēriks Zaikovskis.
Medus diena
Krāslavas Varavīksnes vidusskolā 1.-4.klašu skolēniem notika pasākums ,,Eiropas medus brokastis 2024'', ko Latvijas Biškopības biedrība organizē jau desmito reizi. Šogad biškope, ārste Anna Krumpāne stāstīja bērniem, kā rodas medus, kādi ir medus veidi, kāda ir pienākumu sadale darbīgajā bišu saimē. Skolēniem bija iespēja redzēt mazu daļu biškopja inventāra un, protams, degustēt medu, iepazīstot tā dažādo garšu. Skolēni noskatījās prezentāciju par medus vākšanu, tā veidiem un par medus nozīmi cilvēka dzīvē. Bērnus iepriecināt ieradās bitīte, kas lieliski kuplināja mūsu pasākumu. Pasākuma noslēgumā skolēni tika cienāti ar liepziedu un griķu medu, kas tika pasniegts gan ar rupjmaizi, gan ar baltmaizi. Skolēni labprāt notiesāja veselīgo našķi un izteica lielu paldies par gardo medu un interesanto nodarbību, kurā tika iegūtas jaunas un vērtīgas zināšanas.
Mīļo Ziemassvētku vecīti!
Tā sākas tūkstošiem un tūkstošiem vēstuļu visā pasaulē, kas jau labu laiku pirms Ziemassvētkiem tiek sūtītas tālajā ceļā, lai savlaicīgi nokļūtu svarīgajā galapunktā. Arī Krāslavas Varavīksnes vidusskolas sākumskolas skolēni vēlējās ko lūgt Ziemassvētku vecītim. Tāpēc, izmantojot iespēju, rīkojām glītrakstīšanas konkursu “Vēstule Ziemassvētku vecītim”, lai mudinātu bērnus veidot un izkopt savus rokrakstus, rakstīt glīti ne tikai svētkos, bet arī ikdienā, tā izrādot cieņu savām skolotājām un citiem.
Glītāko rokrakstu īpašniekus sagaidīja pārsteiguma balviņas Ziemassvētku pasākumā 18.decembrī . Bet pašas vēstules ir skatāmas un lasāmas skolas vēstures stūrītī!
Paldies par centību Arianai Diabatē, Sofijai Sušinskai, Emīlijai Brovkinai, Evelīnai Zujevai, Marijai Borcovai, Emmai Prikņai, Jelisavetai Bārtulei, Kirillam Bogdanam, Sofijai Vanagai, Iļjam Klokovam, Dajanai Juzefovičai, Jeļizavetai Orlovai, Aleksandram Lukjanskim, Viktorijai Savko, Sanitai Gerasimovai, Ņikitam Olehnovičam, Vadimam Ķerim!
Lai piepildās kvēlākās bērnu Ziemassvētku vēlmes!
Skolotājas Iveta, Kristina, Nadežda, Ligita,Lilija
Dalīšanās pieredzē un izaicinājumos Vienotas skolas ieviešanā
Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājas Agitas Zariņas-Stūres un Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētāja Gunāra Kūtra vārdā aicinām Jūs piedalīties komisiju kopsēdē š. g. 11. decembrī plkst. 9.00.
Darba kārtība:
Vienota skola: ieviešanas pieredze.
(ziņo: Izglītības un zinātnes ministrija)
Aicināti piedalīties: iesaistīto ministriju un institūciju pārstāvji
Tikšanās novada skolu direktoriem ar Saeimas deputātu Česlavu Batņu. Tika diskutēts par aktuāliem izglītības jautājumiem.
Ziemassvētku apsveikums no 5.a klases.
"Sirds siltums"
Šodien un rīt Krāslavā turpinās labdarības akcija "Sirds siltums", kurā aktīvi darbojas brīvprātīgie no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Krāslavas ģimnāzijas un Varavīksnes vidusskolas. Piektdienas vakarā Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas un Krāslavas ģimnāzijas jaunieši un skolotāji viesojās mūsu skolā.Kopā ar direktoru vietniecēm audzināšanas darbā Irinu Gončarovu un Viju Konceviču sanāca lietišķa saruna ar jauniešiem par skolu, skolotājiem,par mācību motivāciju.
Skolas pedsēde"Lasītprasmes un tekstpratības veicināšana ". 2024.gada 4.decembris
Polijas mēnesis Krāslavā
27. novembrī mūsu skolā notika projekta “Poļu mēnesis” kopsavilkums.
Skolēniem bija iespēja iepazīt šīs valsts valodu un kultūru. Pasākumu papildināja prezentācijas, spēles, mākslas darbnīcas un deju šovs.

'' Arī Koperniks bija polis. Par kosmosu poļu valodā''
Krāslavas Varavīksnes vidusskolā skolēniem notiek izglītojošās nodarbības par astronomiju . Nodarbības ar nosaukumu '' Arī Koperniks bija polis. Par kosmosu poļu valodā'' notiek skolēniem, kuri ir atnākuši no bijušās grāfu Plāteru v.n.Poļu pamatskolas notiek poļu valodā, ko finansē Marijas Kolbes poļu valodas Attīstības institūts Varšavā. Savukārt arī sākumskolas skolēniem dabaszinību cikla ietvaros ir iespēja doties uz mākslīgi izveidoto planetāriju un lūkoties zvaigznēs. Kopā ar lektoriem meklēt atbildes uz jautājumiem " Vai polārā Zvaigzne vienmēr parādīs ceļu uz mājām? Vai debesīs var saskatīt Zodiaka zīmes un Piena ceļu?". Neklātienes ceļojums kosmosā ir patiešām aizraujošs...
"Gadskārtu dziesmas"
2024.gada 5.decembris. Kārtējā Latvijas Skolas Somas aktivitāte mūsu skolā! Tautas mūzikas grupas “Tautumeitas” dalībnieces māsas Asnate un Aurēlija Rancānes kopā ar 5.-12.klašu skolēniem devās muzikālā ceļojumā. Gadskārtu dziesmas, rotaļas, stāsti, foto un vēsturiskie video, kas uzbūra svētku noskaņu. Koncertā skanēja latviešu tautasdziesmu apdares, kā arī spilgtākās kompozīcijas no grupu “Iļģi”, “Raxtu raxti”, “Tautumeitas”, “Auļi” daiļrades.
“Riekstkodis”
Šodien dejas izrāde “Riekstkodis” mūsu skolā! Veidota pēc E.T.A. Hofmaņa (E. T. A. Hoffmann) pasakas “Riekstkodis un Peļu ķēniņš” motīviem. Klasiskais Ziemassvētku stāsts par drosmi, draudzību un pieaugšanu.
Riekstkoža un Marijas stāstu izdejoja balerīnas Annija Glaudāne un Olga Aleksejeva, deju papildināja stāstnieks, aktieris Jānis Āmanis. Izrādē tika atskaņota Pētera Čaikovska klasiskā baleta “Riekstkodis” mūzika – “Cukurplūmju laumiņas deja”, “Pas de deux”, “Puķu valsis” un citas dejas. Izrādi papildināja videomākslinieces Madaras Dzintras Plušas īpaši sagatavotās animācijas. Mīļš paldies māksliniekiem par svētku gaisotni!
Latgales reģiona skolēnu sporta spēles dambretē
Ikvienam patīk spēlēt dažādas spēles, gan bērniem, gan pieaugušajiem. Dažiem patīk spēles brīvā dabā, citiem patīk galda spēles. Dažiem cilvēkiem patīk spēlēties ar lellēm, izbāzeņiem vai klucīšiem. Daži cilvēki labprātāk saliek puzles vai spēlējas ar celtniecības komplektiem. Vieni šuj drēbes savām lellēm, bet citi remontē mašīnas. Bet ir tādas universālas spēles, kuras ar vienādu interesi spēlē gan zēni, gan meitenes. Es domāju, ka jūs jau uzminējāt, tā ir dambrete un šahs.
2024.gada 3.decembrī, Rēzeknes novadā, Maltas vidusskolā notika “Latgales reģiona skolēnu sporta spēles dambretē”. Mūsu spēlētāji no Krāslavas Varavīksnes vidusskolas, aktīvi piedalījās šajos sacensības visās četrās vecuma kategorijās. Atbilstoši sacensību nosacījumiem katra komanda bija jāpārstāv četri skolēni: divi zēni un divas meitenes, katrā vecuma kategorijā.
Neskatoties uz to, ka gatavošanās sacensībām sākās ilgi pirms to norises, dalībnieku vārdi komandu sarakstos nemitīgi mainījās. Pamatskolēniem viņu slimību dēļ. Mūsu futbola puiši neuzdrošinājās izlaist treniņu un brīvprātīgi atdeva vietas saviem vienaudžiem. Daži vidusskolēni palika gatavoties gaidāmajām olimpiādēm. Tieši vispusīgākie un tajā pašā laikā atbildīgākie studenti vienmēr būs jāizdara visgrūtākā izvēle par labu kādai no savām prioritātēm.
Tāpat visi labi zina, ka sākot ar šo mācību gadu mūsu skolai ir pievienojušies jauni skolēni no citām Krāslavas novada skolām. Adaptācijas laikā dažādu iemeslu dēļ jaunpienācēju vidū pamazām izpaudās interese un prasme spēlēt dambreti.
Vēlos atzīmēt nemitīgi pieaugošo pamatskolas skolēnu interesi par loģiskajām un izglītojošām spēlēm, tostarp dambreti un šahu. Aktīvākie dambretisti ir 1.a un 2.a klases skolēni. Viņi apmeklē dambretes nodarbības gandrīz ar visu klasi. Līdz ar to man bija grūti izvēlēties cienīgākos spēlētājus, kuriem braukt uz turnīru. Taču vēl grūtāk bija izskaidrot savu izvēli pašiem zēniem un meitenēm.
Sakarā ar to, ka mūsu skolā katrā stāvā ir izvietoti galdi ar šaha figūriņām un dambretes komplekti, bērniem bija papildus iespēja sacensties starpbrīžos un brīvajā laikā pēc mācību stundām.
Pēc ilgstošas gatavošanās un aizvadītajām atkārtotām spēlēm starp mūsu skolas skolēniem, puiši un meitenes Ieguva iespēju ieņemt vietu komandā.
“U-10 (Jaunā cerība) 2014.dz.g. un jaunāki” komanda tika pārstāvēta: Juliana Taučusa (1.kl.), Žanis Veremejevs (2.kl.), Jelisaveta Bārtule (3.kl.), Vladislavs Šakovskis (4.kl.).
“U-13 (Minikadeti) 2011., 2012., 2013.dz.g.” komandai bija: Jānis Zujevs (5.kl.) Anna Bārtule (6.kl), Stanislava Abramova (6.kl), Ustins Kravcevičs (6.kl.)
“U-16 (Kadeti) 2008., 2009., 2010.dz.g.” komandas gods tika aizstāvēts: Aleksa Pinka ( 10.kl.), Iļja Timofejevs (9.kl.), Daniils Baranovskis ( 9.kl.), Ksenija Čursina (10.kl.)
“U-19 (Juniori) 2005., 2006., 2007.dz.g.” komandas dalībnieki bija: Valentins Vaitovičs (10.kl.), Arīna Hološina (10.kl.), Ksenija Minkeviča (11.kl.), Tomass Lipšāns (10.kl.).
Tāpat kā jebkurā konkursā, ir uzvarētāji un zaudētāji. Katram mūsu dalībniekam bija jāizspēlē 6-7 spēles. Viņu sāncenši bija viena vecuma puiši un meitenes no citas Latgales skolas. Pretinieku vidū bija gan iesācēji, gan spēlētāji ar sporta pakāpēm.
Spēļu laikā daudzi mūsu skolēni bija ļoti noguruši. Pēc katras spēļu kārtas dalībnieki skrupulozi skaitīja savus punktus. Daži dalījās priekā par uzvaru, citi bija vīlušies par savu zaudējumu, bet bija arī tādi, kas panāca neizšķirtu.
Un, kad turnīrs bija beidzies un galvenais tiesnesis skaitīja punktus, daudzi dalībnieki joprojām cerēja uz brīnumu. Kādam iekļūšana spēles finālā un diploma saņemšana bija patiess brīnums. Taču lielākā daļa dalībnieku uzvaru guva tikai pateicoties sistemātiskiem treniņiem un spēlēm.
Jums vajadzēja redzēt mūsu uzvarētāju sejas, kad viņi tika apsveikti ar uzvaru. Grūti aptvert, kādu lepnumu piedzīvoja mūsu puiši un meitenes, Kad viņi saņēma medaļas, diplomus un kausus no galvenā tiesneša Jura Dombrovska rokām, kad frāze: “Tiek apbalvoti Krāslavas Varavīksnes vidusskolas pārstāvji …!”, skanēja skaļi.
“U-19 (Juniori) 2005., 2006., 2007.dz.g.” komandas uzvarētāji:
Ksenija Minkeviča – II.vieta. (Diploms)
Valentins Vaitovičs – II.vieta. (Diploms)
Mēs visi zinām frāzi: "Mēs nevaram nopelnīt visas uzvaras!" Bet mēs zinām arī to: "Tas, kurš nepiedalījās, noteikti zaudē!"
Arī mūsu Krāslavas vidusskolas skolēniem bija uzvaras un zaudējumi un neizšķirti, bet mūsu skolēni, sacensībās spēlējot dambreti, aizstāvēja mūsu skolas un mūsu Krāslavas godu.
“U-10 (Jaunā cerība) 2012.dz.g. un jaunāki” komanda – III.vieta. (Diploms, medaļas un kauss)
“U-19 (Juniori) 2005., 2006., 2007.dz.g.”– III. Vieta. (Diploms, medaļas un kauss)
Apsveiksim mūsu uzvarētājus kopā, un vēlēsim pārējiem veiksmi jaunos turnīros!
Aicinu arī visus mūsu skolēnus pievienoties dambretes un šaha spēlēm, kas notiek mūsu skolā.
Krāslavas Varavīksnes vidusskolas Šaha un dambretes kluba vadītājs Ēriks Zaikovskis.
4.a klases projekts
Sociālo zinību stundā bērni uzrakstīja projektu par skolēnu vecāku vai vecvecāku ikdienu un mācīšanos skolas gados . Darba mērķis bija noskaidrot, kā skola, kurā mācījās viņu vecāki un vecmāmiņas, atšķiras no skolas, kurā mācās mūsdienu bērni. Viņi aptaujāja ar savus vecākus un vecvecākus un uzzināja, kāda bija viņu mācīšanās pieredze. Kopā viņi ģimenes albumā atrada fotogrāfijas, kurās redzama tā laika skola.
Bērni atrada daudzas atšķirības, tostarp izglītības procesā. Piemēram, mūsu vecāki mācījās, izmantojot pilnīgi dažādas mācību grāmatas, par dažiem priekšmetiem saņēma nedaudz atšķirīgu informāciju, jo viņu izglītības laikā netika veikts tik daudz atklājumu, kā mūsu laikā. Turklāt mūsdienu skolās ir elektroniskas mācību grāmatas, dienasgrāmatas un žurnāli. Mūsu vecāki ar to nevarēja lepoties.
Pārrunājot visus jautājumus ar vecākiem, bērni nonāca pie secinājuma, ka tas, kas skolā vienmēr paliks nemainīgs, ir skolotājs, viņa vārds - patiess atbalsts bērniem. Tā ir vienkārša cilvēciska komunikācija, ko nevar aizstāt pat tehnoloģiju laikmetā. Un neatkarīgi no tā, kāda skola bija vakar, kāda tā ir šodien un kāda tā būs nākotnē, mēs joprojām atceramies, ka skola ir mūsu mājas, kurās mums visiem kopā ir omulīgi un ērti. Un lieliski, ka katrs no mums ar prieku skrien uz skolu, jo tur mūs gaida skolotāji un tuvi draugi.
Sk. Daina Strupiša
Jaunsardzei 32!
Jaunsardzei 32! Par godu Jaunsardzes dzimšanas dienai, 29.novembrī jaunsargi savā mācību iestādē ieradās formas tērpā. Apsveicam un lepojamies!
Svinīgs koncerts
15.novembrī Krāslavas Varavīksnes vidusskolas Svinību zālē pulcējās 1.-6., 7.- 12.klašu skolēni ,skolotāji ,tehniskie darbinieki un vecāki, lai kopā izsapņotu pasaku par Latviju, lai atcerētos interesantus faktus, uzdancotu lustīgu danci un nodziedātu skaistas dziesmas. Lai kopā sajustu piederību savai skolai, novadam un Latvijai. Katra klase kopā ar savu klases audzinātāju bija sagatavojusi dāvanu Latvijai (dzejoļu , dziesmas vai video veidā).
Esam pateicīgi dzīvot brīvā un neatkarīgā valstī – mūsu Latvijā. Valstī, kurā pār mums ir mierīgas debesis, kurā varam būt kopā ar mūsu ģimenēm un būt brīvi!
Būsim pateicīgi par to, kas mums ir dots!
Skolas direktore Marija Micķeviča pasniedza skolēniem, skolotājiem un tehniskajiem darbiniekiem ,kuri spodrina skolas un novada tēlu Pagodinājuma vēstules.
Lai 18.novembris vieno mūsu sirdis, domas un vārdus Latvijas labā!
Lai ikvienam un visiem ticība saviem spēkiem, izturība un gudrība!
Lai šodien pasākumā izjusto svētku sajūtu izdodas aiznest ikvienam uz savām mājām!
Daudz laimes Latvija!
STEM Advent 2024
🎄Aicinām jūs piedalīties STEM Advent 2024 konkursā, kas norisināsies no 1. līdz 24. decembrim, ar iespēju laimēt vērtīgas balvas, t. sk. portatīvo tehniku! 📱💻
🎄Katru dienu jums būs iespēja atrisināt vienu interesantu fizikas, matemātikas, ķīmijas vai inženierzinātņu uzdevumu, turklāt katra uzdevuma risināšanai būs paredzētas 48 stundas.⏰️
🎄Konkurss paredzēts 7., 8. un 9. klašu skolēniem, kuri sacenšas atsevišķās ieskaitēs. Kopumā tiks apbalvoti 30 skolēni - 10 skolēni katrā klašu grupā. Iepriekšējā gadā konkursā piedalījās vairāk nekā 1000 skolēnu no visas Latvijas!🇱🇻
🎄Konkurss norisinās tiešsaistē platformā stem-advent.lv, un tam jau ir iespējams reģistrēties! 🌐
Seko līdzi jaunumiem❗️
Lai izdodas izbaudīt konkursu!
STEM Advent 2024 komanda ✨️🚀⭐️
3.a apgūst pētnieciskā darba pamatus
Šonedēļ dabaszinību stundās 3.a klases skolēni integrēti apguva pētnieciskā darba pamatus - pētot magnētiskā spēka darbību uz dažādiem priekšmetiem, caur dažādiem materiāliem (papīru, plastmasu, alumīnija foliju, koka virsmu). Darba gaitā pāros izplānoja pētījuma norisi, eksperimentu komplektā patstāvīgi sameklēja nepieciešamos darba piederumus, kas tika minēti darba lapā, eksperimentos iegūtos rezultātus ierakstot darba lapas tabulā, veica secinājumus.
Skolēni no metāliskiem priekšmetiem konstruēja savu magnētisko objektu, lai tā noturība būtu vismaz 30 sekundes, bet no spēles magnētiskiem elementiem veidoja ģeometriskas telpiskas figūras.
Stundas noslēgumā skolēni sniedza atgriezenisko saiti par padarīto darbu, izvērtēja, kuri uzdevumi padevās vislabāk un sagāgāja vislielāko gandarījumu. Bērniem patika praktiski strādāt pāros un grupās, dalīties gūtajā pieredzē un novērtēt savu paveikto darbu. Kopīgi, radoši izveidot ,,Labo darbu” magnētisko Adventes kalendāru - Ziemassvētku klases dekoru, kuru viņi labprāt izmantos Adventes laikā, darot labus darbus, gaidot svētkus.
"Dažādībai atvērts darba devējs 2024"
Lepojamies ar Krāslavas Varavīksnes vidusskolas novērtējumu un Bronzas statusa piešķiršanu . Bronzas statuss tika piešķirts par pozitīvu sniegumu dažādības principu ieviešanā un apņēmību ceļā uz izcilību iekļaujošas darba vides veidošanā.
Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) organizētās darba devēju kustības “Dažādībā ir spēks!” novērtējuma apbalvošanas ceremonijā godināti 62 darba devēji, kuri apliecināja savu apņēmību dažādības, vienlīdzības un iekļaušanas veicināšanā. No tiem zelta statusu ieguva 16 darba devēji, sudraba statusu – 24 darba devēji, bronzas statusu – 10 darba devēji. Taču atzinību saņēma 12 darba devēji. Dažādībai atvērti darba devēji tika paziņoti un apbalvoti Dažādības, vienlīdzības un iekļaušanas konferences ietvaros, kas Latvijā šogad notika pirmo reizi.
Šogad jau septītajā SIF organizētajā novērtējumā “Dažādībā ir spēks!” kopumā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 81 darba devējs, no kuriem 43 dalībnieki novērtējumā piedalījās pirmo reizi.
Erudīcijas konkurss "DZIMTENES STĀSTI"
Patriotiskās nedēļas ietvaros 14. novembrī Krāslavas novada muzejs aicināja Krāslavas ģimnāzijas un Varavīksnes vidusskolas 9.-12. klašu skolēnus piedalīties erudīcijas konkursā "DZIMTENES STĀSTI".
Erudīcijas konkurss skolēniem sniedz lielisku iespēju uzzināt vairāk par Latvijas vēsturi, kultūru un dzimtās vietas nozīmīgākajiem notikumiem un personībām, kā arī veicina jauniešu interesi par vēsturiskajiem faktiem un vērtībām.
Jauniešiem bija iespēja pārbaudīt savas skolā apgūtās zināšanas un iemācīties kaut ko jaunu. Saliedēti darbojoties komandā, skolēni veiksmīgi tika galā ar konkursa jautājumiem. Komandām tika piedāvātā iespēja iesaistīt līdzjutējus grūtāko jautājumu apspriešanā, kas radīja īpašu kopības sajūtu, ļaujot līdzjutējiem aktīvi darboties, ne tikai vērot konkursa norisi no malas.
Abas komandas konkursā darbojās līdzvērtīgi, un tikai ar viena punkta pārsvaru uzvarēja Krāslavas ģimnāzijas komanda, kura saņēma balvu - muzeja “Andrupenes lauku sēta” dāvanu karti, kas sniedz iespēju piedalīties aizraujošā meistardarbnīcā.
Pateicamies skolu jauniešiem un pedagogiem par atsaucību, izrādīto interesi un dalību konkursā un ceram uz turpmāku sadarbību muzeja rīkotajos izglītojošajos pasākumos!
Skola tērpjas svētku rotā.....
Novembris ir īpašs laiks, kad svinam mūsu Latvijas dzimšanas dienu. Arī tad mūsu Krāslavas Varavīksnes vidusskolā cenšamies radīt svētku noskaņu. Skola tērpjas svētku rotā.....
Erasmus+ projekta viesi
Šodien Krāslavas Varavīksnes vidusskolā viesojās Erasmus+ projekta 2023-1-TR01-KA121-SCH-0001688060 12 skolotāji no Turcijas, Stambulas 3 izglītības iestādēm. Skolotāju mērķis bija iepazīt iekļaujošās un speciālās izglītības darba organizāciju. Ar interesi turku kolēģi ieklausījās skolas pedagogu Nadeždas Adamovičas, Kristīnas Milaševičas, Everitas Ungures, Dainas Strupišas atziņās par individuālo darbu ar skolēniem. Skolotāja Marianna Rukmane prezentēja Universālā dizaina pieeju darbā ar skolēniem. Skolas logopēde Vija Kavševiča atklāja būtiskākās atziņas valodas korekcijā darbā ar sākumskolas skolēniem. Psiholoģe Velta Daniļeviča uzsvēra savlaicīgas un agrīnas korekcijas nozīmi darbā ar bērniem. Skolas direktore Marija Micķeviča dalījās par vienādas pieejas nodrošināšanu visu bērnu izaugsmei. Direktores vietniece Vija Marhileviča dalījās par realizēto programmu īstenošanas saturu un to metodiku skolā. Anglu valodas skolotāji Alīna Lukša, Ilona Kozačuka, Jeļena Kļimova nodrošināja tulkojumu . Dienas noslēgumā kopā ar skolotāju Jevgēņiju Sergejenko viesi meistaroja piespraudes par godu mūsu valsts dzimšanas dienai. Viedokļu un materiālu apmaiņa, diskusijas un kopīgu atbilžu meklēšana .
LĀČPLĒŠA DIENA. LĀPU GĀJIENS.
“Tikumi izaugsmei’’
Šodien Krāslavas Varavīksnes vidusskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Irina Gončarova piedalās noslēguma konferencē “Tikumi izaugsmei’’ Rīgā Latvijas Universitātes tikumiskās audzināšanas projekta ietvaros , kas tika īstenots ar ERAF (2017-2020) un Latvijas Zinātnes padomes (2020-2024) atbalstu. Mūsu skolas skolotāji ar skolēniem piedalījās vairākās aptaujās, vadīja klases stundas ,aprobēja programmu pašos pirmsākumos un iesniedza savus priekšlikumus tās uzlabošanai.. Projekta ietvaros ir tapusi unikāla zinātniski pamatota, praksē aprobēta un brīvi pieejama tikumiskās audzināšanas mācību programma no pirmsskolas līdz 12. klasei, kas satur ap 200 nodarbību plānus, prezentācijas, darba lapas un vadlīnijas skolotājiem.
Tikumiskā audzināšana ir atbalsts morālo ieradumu (jeb tikumu) iegūšanai. Tās mērķis ir palīdzēt jauniešiem augt par tādiem cilvēkiem, kuriem ir skaidrs, brīvi pieņemts morālais kompass (vērtību sistēma, labi sakārtotas, pārdomātas prioritātes) un kuri brīvi, viegli un ar prieku to pielieto praksē atbilstoši situācijai, izvēloties darīt labu citiem, jo saskata katrā cilvēkā galveno, unikālo vērtību.
Projekts arī ieguvis plašu rezonansi sabiedrībā (sk. š.g. raksts Zinātnes vēstnesī). Esam pateicīgi par sadarbību ar Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas vadošo pētnieku Manuelu Fernandesu.
STEM HALLOWEEN konkurss
No 21. līdz 24. oktobrim 7. 9. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties konkursā STEM HALLOWEEN, kurā bija jārisina 4 uzdevumi, kas ir saistīti ar visām STEM jomām. Katru dienu bija 1 uzdevums, kura risināšanai tika atvēlētas 48 stundas. Uz šādu izaicinājumu atsaucās 7.a klases skolniece Karolīna Urbanoviča.
Viņas komentāri par konkursu:
“Uzdevumi bija pieskaņoti Helovīna tematikai. Pirmais uzdevums bija par raganu, kurai sabojājās gredzens uz slotas. Konkursa dalībniekam vajadzēja aprēķināt, kura temperatūra būs labvēlīga, lai alumīnija gredzens izstieptos un būtu piemērots slotai. Otrajā uzdevumā sniegavīrs gribēja uzaudzēt ķirbi trīs dienu laikā un tam bija nepieciešami 50 litri ūdens. Un aprēķināt vajadzēja laistīšanas biežumu atkarībā no lietus stipruma. Bija sarežģīti, bet arī to atrisināt izdevās. Trešajā uzdevumā bija sniegavīrs, kuram nepatīk Helovīns un viņš nolēma izgatavot 7 negaršīgas konfektes un konkursa dalībniekam vajadzēja aprēķināt, cik variantos bērns var izvelēties šīs konfektes. Ceturtajā uzdevumā vajadzēja aprēķināt kādas un kāda daudzuma sastāvdaļas vajag izmantot, lai izgatavot 15 litrus mākslīgās asinis.
Kad visi uzdevumi bija atrisināti, konkursa noslēgumā, Helovīna vakarā, bija izloze, kur nejauši izlozēja katra uzdevuma dalībnieku, kuram pienākas dāvana. Diemžēl, man nepaveicās un cilvēks, kurš bija sarakstā pirms manis, uzvarēja. Bet es nebēdājos, jo dāvanas vietā ieguvu lielisku pieredzi STEM jomā.
Man patika šis konkurss un es ieteiktu arī citiem piedalīties līdzīgā konkursā “STEM ADVENT”, kurš norisināsies no 1. līdz 24. decembrim, kurā uzvarētāju izloze būs organizēta Ziemassvētkos.”
Matemātikas skolotāja Olga Grundāne
7.a klases skolniece Karolīna Urbanoviča
Mazpulku pulciņa iniciatīva
Ģimenes uzņēmums Nora Spora veido sēņu audzēšanas komplektus, no kuriem ikviens mājas (un arī skolas) apstākļos var izaudzēt skaistas un gardas sēnes Arī,Krāslavas Varavīksnes vidusskolas mazpulku pulciņš, nolēma piedalīties izlozē. Septembra akcija “Lai interese par dabu aug kā sēnes pēc lietus!” noslēgusies Uzņēmums ir saņēmis 251 pieteikumu no pedagogiem. Pateicoties uzņēmuma Nora Spora klientu aktivitātei tika uzdāvināti 142 sēņu audzēšanas komplekti skolām. Arī mēs saņēmām bezmaksas sēņu audzēšanas komplektu. Darbojamies!
Mazpulku pulciņa vadītājs Ēriks Zaikovskis
‘’World to Classroom Day’’ nodarbības Tallinā
23.novembrī notika National Geographic apmācības. Tā bija Mākslas Akadēmijā Tallinā, kur piedalījās svešvalodas skolotāji no Baltijas valstīm, kopā ar lektoriem no Lielbritānijas. Ceļš no Krāslavas uz Tallinu bija garš, bet ļoti noderīgs, tāpēc ka es satiku pazīstamus skolotājus no Latvijas skolām un apmācības bija jauka.
Visi dalībnieki saņēma somiņu ar dāvanām, kur bija jaunu grāmatu eksemplāri, klases plakāti un noderīgi materiāli skolai. Es ar prieku pieredzē dalījos ar svešvalodas skolotājiem. Visaktīvākie no 9.a klases skolēni arī saņēma dāvanas. Pateicos lektoriem par iespēju gūt zināšanas un pieredzi!
Svešvalodas skolotāja Jeļena Kļimova
Apsveikums Latvijas dzimšanas dienā
Polijas Republikas "Neatkarības diena"
11.novembrī Polijas Republika svin savus nacionālos svētkus - Neatkarības dienu. Sveicam arī Latvijā dzīvojošos poļus viņu Tēvzemes neatkarības dienā.
Lačplēša diena
Šorīt skolas pagalmā pulcējās visa skolas saime, lai pieminētu varoņus, kas atdeva savu dzīvību par Latvijas neatkarību.
Lāčplēša dienā Latvijai vēlējām ilgu mūžu, kopā dziedājām patriotiskās dziesmas.
Pasākumu organizēja skolas pašpārvalde projekta "Mēs varam savā skolā!" aktivitātes "Mēs esam!" ietvaros.
A.Vanaga, skolas pašpārvaldes prezidente.
MĀRTIŅDIENAS!
Šodien 1.-4. klasēs notika Mārtiņa stunda.
Mīklas un ticējumi, dziesmas un rotaļas, atjautības uzdevumi, ķekatnieki un ticējumi.
Centāmies nedaudz ielūkoties mūsu senču tradīcijās, tās apgūt un vairot!
Īpašs paldies skolotājai Ligitai Stivriņai, Nadeždai Tadello un pavārītei Janīnai Jakušenokai par gardajiem našķiem!
Lai visiem jautra Mārtiņdiena!
I.Gončarova (direktores vietniece audzināšanas darbā)
foto A. Semjonova
CodeWeek 2024 Krāslavas Varavīksnes vidusskolā
ES programmēšanas nedēļa “CodeWeek” ir iedzīvotāju iniciatīva, kuras mērķis ir iepazīstināt ikvienu ar programmēšanu un digitālo pratību interesantā un saistošā veidā.
Arī mēs, datorikas skolotāji, cenšamies integrēt šo tēmu savās mācību stundās, pēc iespējas, visās klašu grupās. Šogad tika iesaistīti 4. – 11. klašu skolēni un viņiem tika piedāvātas visdažādākās aktivitātes.
Šogad programmēšanas aktivitāšu klāstā bija informācijas kodēšana un algoritmu sastādīšana, algoritmu izpilde zīmējot lietotnē Paint, spēle Binary Game un Pixel Art zīmēšana lietotnē Excel. Un protams mēs neaizmirsām par mūsu iecienītāko nedēļas aktivitāti “Cody-Roby”.
Programmēšanas nedēļa tā ir lieliska iespēja aktualizēt programmēšanas prasmju nepieciešamību mūsu strauji mainīgajā pasaulē.
Datorikas skolotāji
Marianna Rukmane, Ilona Petunova un Guntis Ungurs
Mācību vizīte Polijā
Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolēni kopā ar skolotāju Viju Marhileviču piedalās mācibu vizītē Polijā,Tikocin pilsētā.Mācību vizīti atbalsta Belostokas Suverēnais(Suwerennej) institūts.Paldies par organizāciju skolotājai Maja Lidia Federkiewicz! #history#culture#integration#
"Talantu šovs 24"
Priecājamies un lepojamies ar Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 9.a klases skolnieces Anastasijas Čubrevičas dalību Krāslavas ģimnāzijas organizētajā "Talantu šovā 24".Paldies organizatoriem! Paldies par motivāciju skolotājai Ritai Andrejevai! #talantušovs#
Krāslavas Varavīksnes vidusskolas saime sveic jubilejā Priedaines mācītāju
UZTICĪBAS PAVEDIENS
Ziemeļvalsts dienu ietvaros, 8. un 9. oktobrī, Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā notika jauniešu tekstrades darbnīca, kas bija veltīta uzticībai. Darbnīcu vadīja norvēģu rakstniece Martīne Juhansena. Darbs notika angļu valodā. Jauniešiem tā bija laba iespēja uzlabot savas tekstrades spējas, paplašināt savu redzesloku, sarunāties angliski un iegūt jaunus draugus. Kopā ar rakstnieci jaunieši diskutēja par uzticības nozīmi skolā un sabiedrībā.
No mūsu skolas piedalījās 9.a klases skolēni: Iļja Timofejevs, Gļebs Boroduļins, Raimonds Spiridonovs un Sergii Luganskyi.
Tā bija izglītojoša tikšanās un mūsu skolēni bija aktīvi un ieinteresēti. Zēni ir ļoti pateicīgi organizatoriem par šo iespēju piedalīties darbnīcā.
Svešvalodas skolotājā Jeļena Kļimova
“SKOLO Mani SKOLO Tevi SKOLO Mūs”
Izglītojas skolotāji
Skolotāji pilnveido zināšanas par jauno vērtēšanas kārtību ar Limbažu Valsts ģimnāzijas metodiķi Edīti Sarvu.
“Tavai Labbūtībai”
Labbūtība, labklājība, labjūtība - lai kā arī to nosauktu, galvenais ir tas, ka IKVIENS vēlas dzīvot PĀRTICĪBĀ, justies HARMONISKI un būt LAIMĪGAM. Tādēļ mēs, Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 9.b klases jaunieši, aicinājām savus vienaudžus, skolas biedrus un draugus uz labbūtību veicinošām pēcpusdienām, kuras rīkojām Krāslavas novada pašvaldības jauniešu iniciatīvas konkursa ietvaros.
Divu mēnešu laikā (septembrī, oktobrī) notika tematiskās pēcpusdienas. Kopā ar skolas psihologu Vadimu Bogdanovu izmantojām improvizācijas spēles elementus, lai izprastu un izteiktu savas jūtas un emocijas. Mēs kopā ar uzaicinātiem jauniešiem iejutāmies dažādās lomās, lai radītu un izspēlētu situācijas un tēmas, kas atspoguļo mūsu ikdienas dzīvi. Kopā ar kvalificētām fizioterapeitēm Natāliju Silineviču un Jutu Puzo pozitīvā gaisotnē apguvām noderīgas zināšanas un prasmes savas fiziskās veselības uzlabošanai. Guvām zināšanas par pareizu elpošanu, stāju, iekšējo līdzsvaru, kvalitatīvu miegu savas labbūtības veicināšanai. Savukārt, ar klases audzinātāju Agitu Gureviču, tējas pēcpusdienas laikā, satikām domu biedrus, izspēlējām ledus laušanas spēli un spēli “Durvis – kas aiz tām?”, kas rosināja mūs runāt un sapņot par nākotni, pārdomāt dzīves izaicinājumus, apzināties to, kas dzīvē mums dots, izvērtēt, kas jau ir sasniegts, novērtēt savas stiprās un vājās puses.
Šajās labbūtību veicinošajās pēcpusdienās mēs nedomājām par mācībām, gaidāmajiem pārbaudes darbiem un neizpildītiem mājas darbiem, bet gan guvām pozitīvās emocijas, nostiprinājām pārliecību par sevi un, mūsuprāt, pats svarīgākais, atradām domu biedrus.
Vislielākais projekta “Tavai Labbūtībai” ieguvums ir tas, ka mēs, pusaudži, esam iemācījušies atpazīt, izprast un pārvaldīt savas emocijas, veidot pozitīvas attiecības ar vienaudžiem, kā arī pārvarēt stresa situācijas. Tā bija brīnišķīga iespēja draudzīgajā atmosfērā apgūt tik svarīgas lietas, kuras noderēs mums turpmāk dzīvē.
Pateicībā Krāslavas novada pašvaldībai,
Varavīksnes vidusskolas 9.b kl. jaunieši un projekta koordinatore A. Gureviča
Veselības nedēļa.
No 14.10.-20.10.10.- visa Latvija notika Veselības nedēļa. Mūsu skola arī piedalījās Veselības nedēļas aktivitātes. 1.-4.kl. no 1.10.-17.10-piedalījās rīta rosme. Katru dienu mūzikas pavadījumā skolēni izpildīja jauno rīta rosmes kompleksu. Paši aktīvi 1.a klasē tika apbalvota ar Veselības nedēļas medaļām. 9.-12.klāses piedalījās volejbola aktivitātes. Skolēni paši izvēlējas komandas un paši skaitīja spēles rezultātu. Prieks, kā sacensības piedalījās arī sporta skolotāji Dmitrijs Silovs un Ivans Lukša. Titulu labākais spēlētājs saņēma Artjoms Hodarjonoks, dāvanu- sporta kreklu ar Veselības nedēļas atribūtiem saņēma Anastāsija Čubreviča. 4.-5.kl. skolēni piedalījās lekcijā ar medmāsu Č.Aļhimoviču "Veselīgs uzturs". Bērniem tika piedāvāta veselīga uztura piramīda. Pēc lekcijas skolēni atbildēja uz jautājumiem. Paldies visiem par piedalīšanos Veselības nedēļa.
Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 35.gadu jubileja
Divas rokas, divas kājas
Lielu darbu nevarēja.
Daudz rociņu, daudz kājiņu,
Lielus darbus padarīja.
(latviešu tautasdziesma)
Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 35.gadu jubilejas pasākums ir izskanējis un aizskanējis . Svētku kliņģeris ir apēsts. No sirds priecājamies ,ka mūsu skola ir viena no daudzajiem ’’puzzles “ gabaliņiem Krāslavā un Krāslavas novadā, Latgalē un Latvijā.
Liels paldies visiem, kuri atrada laiku, ’’apava’’ un ’’ uzāva’’ kājas, atnāca un dalīja šo svētku sajūtu kopā ar mums!
Pateicos par pretimnākšanu, atbalstu un sadarbību ikvienam pasākuma viesim klātienē un arī telefona zvaniem un sūtītajām ziņām! Paldies par smaidiem, smiekliem ,par tiem mirkļiem, kas paliks mūsu atmiņā un svētku fotogrāfijās!
Skola nav tā vieta, kur darītājs ir viens cilvēks. Tāpēc liels paldies visai skolas saimei par atsaucību, ieguldīto ikdienas darbu!
Nevienu ideju skolotājs nevar īstenot dzīvē, ja nav skolēnu atbalsts, ja skolēni paši “neiedegas” par kādu lietu, tāpēc liels paldies visiem skolēniem, ar kuriem ikdienā mēs sadarbojamies un brīžam pat ‘’pārdarbojamies’’.
Nenovērtējams ir vecāku ieguldījums audzināšanas un mācību procesā. Paldies vecākiem par sadarbību, par ikdienā sniegtajiem smaidiem, arī aizrādījumiem!
Aizveram šo vēstures lappusi un veidosim nākošo. Laiki mainās visu laiku, tieši tāpat kā mēs. Bet nemainīgas ir vērtības, kurām izvēlamies sekot: tradīcijas, kompetences, radošums , atbildība un sadarbība. Daudz kas ir maināms, ja vien mēs gribam. Un, ja mēs gribam, tad noteikti izdosies! Stāvot pie jūras un tajā tikai lūkojoties vien, to pārpeldēt nevar.
Pateicībā, skolas direktore Marija Micķeviča
Skolotāju diena
“Tu nevari otram iemācīt neko; tu vienīgi vari viņam palīdzēt atklāt pašam sevi”.
/G. Galilejs/
Krāslavas Varavīksnes vidusskolā piektdienas rīts sākās ar Skolēnu pašpārvaldes sagatavoto sveicienu ikvienam skolas darbiniekam. Ieradās pirmie vecāki, lai novadītu mācību stundu skolēniem. Vecāki varēja iejusties skolotāju lomā. Skolas darbinieki pulcējās Aktu zālē un ieklausījās skolēnu apsveikumā, baudīja vokālā ansambļa “ Online’’ un Stefana Gorna muzikālos priekšnesumus. Skolas direktore Marija Micķeviča sveica skolas darbiniekus: Olgu Grundāni, Iju Karoli, Andreju Jakubovski, Agitu Gureviču, Nadeždu Tadello, Ilonu Kozačuku, Ivana Lukša, Vadimu Grigorjevu un Janīnu Jakušonoku. Katrs skolas darbinieks saņēma skolas direktores piešķirto gada nomināciju un simbolisku ziedu-saulespuķi. Saulespuķes spilgti dzeltenās ziedlapiņas atgādina sauli, simbolizē laimi un optimismu. Tās ir saistītas ar ilgmūžību un noturību. Tās plaukst dažādās vidēs, bieži augot sarežģītos apstākļos. Un simbolizē spēku un neatlaidību, saskaroties ar grūtībām, spēju pārvarēt izaicinājumus. Lai pietiek, enerģijas veikt nerimstošo Skolotāja darbu, un ik diena ir piepildīta ar radošumu, pacietību un sapratni!
Skolas darbiniekiem paldies, ka rūpējaties par mūsu un skolas bērnu labsajūtu!
Nikodema Rancana Bolva 2024
Mūsu klases
KARJERAS NEDĒĻA
Karjeras nedēļas ietvaros 4.a, 5.a, 6.b, klases skolēni skatījās video par dažādām profesijām un izpildīja uzdevumus par redzēto. Viņi iemācījās dzejoļus par pasaules profesijām ‘’Es esmu policists ‘’(I am a Policeman), ‘’Ļaudis mana pilsetā’’(People in My Town ) un deklamēja tos klasē. Labākie lasītāji bija 4.a klases skolēni Vladislavs Šakovskis un Zlata Moisejeva. Skolēni palīdzēja noformēt stendu par visinteresantākajām profesijām mūsdienās.Kad es esmu laimīgs sava profesijā, es esmu laimīgs dzīvē !
Svešvalodas skolotāja Jeļena Kļimova
Olimpiāde “Tik vai… Cik?”
9. oktobrī notika olimpiādes “Tik vai… Cik?” 1. kārta. Šo olimpiādi rīko Latvijas Universitātes A. Liepas Neklātienes matemātikas skola. Paldies 4.a klases skolēniem par piedalīšanos olimpiādē. Uz tikšanos 2. kārtā!
Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolēnu ekskursija pa Kurzemi
Septembra nogalē mēs, 9.-12.kl. skolēnu grupa, devāmies ceļojumā uz Kurzemi, lai apmeklētu skaistākās Latvijas pilsētas – Kuldīgu, Ventspili un Liepāju.
Agri no rīta mēs apstājāmies Kuldīgā un uzreiz devāmies pie Ventas rumbas, lai apskatītu gan platāko Eiropas ūdenskritumu, gan seno ķieģeļu velvju tiltu. Pastaigājāmies pa skaistajām bruģakmens ielām, sajutām pilsētas viduslaiku šarmu.
Ventspilī devāmies četru stundu ekskursijā. Kopā ar ekskursijas vadītāju apskatījām vecāko viduslaiku cietoksni Latvijā – Livonijas ordeņa pili. Mums parādīja skaistākās pilsētas vietas – skulptūras, strūklakas, Lemberga hūti. Braucot ar kuģīti “Hercogs Jēkabs”, aplūkojām Ventas upes grīvu, vecpilsētu un Ventspils brīvostas industriālo teritoriju un jūras vārtus.
Tad visi kopā devāmies uz Ventspils Zinātnes centru VIZIUM, kura mērķis ir izglītot bērnus un jauniešus par STEM – zinātni, tehnoloģijām, inženierzinātni un matemātiku. Šeit mēs interesanti un jēgpilni pavadījām laiku - izjutām zemestrīces spēku, izkļuvām no virtuāla labirinta, pielaikojām virtuālos tautu tērpus, izbraucām pa amerikāņu kalniņiem, zīmējām virtuālajā realitātē. Pēc notikumiem piepildītas dienas devāmies uz nakšņošanu Olimpiskajā centrā.
Otrā ekskursijas diena tika veltīta Liepājai, precīzāk, tās daļai – Karostai. No sākuma mēs apskatījām vizuāli iespaidīgus Ziemeļu fortus, tad Karostas ēkas. Pēc pusdienām mēs devāmies uz Karostas cietumu. Ekskursijas laikā mums bija iespēja apskatīt cietumu, kas tikpat kā nav mainījies kopš cara laikiem, uzzināt Karostas vēsturi un interesantus notikumus no cietuma dzīves, apskatīt kameras un karceri, kā arī iepazīt Karostas cietuma muzeja ekspozīcijas, kas stāsta par II Pasaules karu, padomju laikiem.
Laiks bija silts, saulains, un mēs baudījām rudeni, kopā būšanu un jutāmies gandarīti, ka ieguvām daudz jaunu zināšanu un atklājām jaunas, vēl neredzētas vietas.
Anastasija Vanaga
Dzejas Dienas 2024
Septembris – dzejas mēnesis
Ikdienas steigā retais velta laiku dzejas baudīšanai. Septembris ir noskaņa, kas ļauj katram no mums kļūt sapņainākam un jutekliskākam attiecībā pret apkārtējo pasauli.
Septembris mūsu skolā bija tas laiks, kad jaunieši varēja radoši izpausties. Daži pētīja latviešu autoru dzejas motīvus, atspoguļojot tos Dzejas kūkā. Citi devās pie dabas krūts, paņemot līdzi dzejas krājumu un lasot sev tīkamu dzejoli.
Karīna Dudarenoka
Krāslavas Varavīksnes vidusskolas forums “Esmu šeit!”
Septembra sākumā Kaplavas Kultūras namā notika Vidusskolēnu forums “Esmu šeit!”, kuru Krāslavas novada pašvaldības jauniešu iniciatīvu konkusa ietvaros organizēja 12.klases jaunieši.
Forums tika ieplānots pašā mācību gada sākumā, kad skolā notika adoptācijas dienas. Tas palīdzēja mums pēc garām vasaras brīvdienām atgriezties skolas ritmā, dalīties iespaidos par vasaras notikumiem un saplānot mūsu kopīgos darbus jaunajam mācību gadam. Lai veicinātu vidusskolēnu komunikāciju un sadarbību, mēs pulcējāmies vienā laikā un vienā telpā, jautri un lietderīgi pavadot kopā divas dienas. Tā kā visi bija noskaņoti draudzīgi un pozitīvi, mēs veiksmīgi īstenojām visas ieplānotās aktivitātes.
Vidusskolēnu foruma laikā mēs piedāvājām 6 aktivitātes - patstāvīgās foruma programmas daļas. Sākumā notika Vidusskolēnu foruma atklāšana: iepazīstināšana ar pasākuma likumiem, programmu un laika grafiku. Forumu atklāja A.Vanaga, ar uzmundrinošu uzrunu uzstājās skolas direktora vietniece I.Gončarova.
1.foruma daļā bija ieplānotas ledus laušanas, saliedēšanas spēles. Foruma dalībniekiem bija iespēja tuvāk iepazīt savus skolasbiedrus un atbrīvoties no kautrības, kas traucē aktīvai komunikācijai un pašizpausmei.
Foruma 2.aktivitāte bija tikšanās ar Latvijas ANO jauniešu delegātu komandu, kura iepazīstināja ar ANO darbības virzieniem, struktūru un novadīja simulācijas spēli, kas saistīta ar svarīgu lēmumu pieņemšanu.
3.aktivitāte – “Radošuma izpausme” – tika veltīta Kaplavai. Katra klase tika sadalīta trīs radošajās grupās, lai dotos pastaigā pa Kaplavas ciematu un sagatavotu prezentāciju vai uzņemtu videosižetu par vienu no tematiem – Kaplavas vēsture, daba, cilvēki. Foruma dalībnieki ar aizrautību devās pētīt dabas objektus, uzzināja interesantus vēsturiskus faktus un , pats galvenais, iepazinās ar daudziem vietējiem iedzīvotājiem un noskaidroja, kas viņus priecē un kas sagādā problēmas. Izrādījās, ka Kaplavas iedzīvotāji ir noskaņoti diezgan pozitīvi, viņi visi mīl savu dzīvesvietu. Vienīgais, kas viņus uztrauc, ir tas, ka ciematā ir maz bērnu un jauniešu.
Līdz tumsai piedalījāmies 4. aktivitātē – “Veselīgs dzīvesveids. Netradicionālās sporta spēles.” Ar prieku izbaudījām silto rudens vakaru un kopā būšanu, spēlējot senās tautu spēles. Sevišķi patika “Gorodki”. Ar azartu metām no attāluma nūjas, cenšoties izsist no uzzīmētā kvadrāta koka klucīšu figūras. Pēc emocionāli piesātinātās darba dienas organizējām nelielu diskotēku.
2.diena sākās ar 5.foruma aktivitāti - “Spēka, veiklības, līdzsvara, domāšanas spēles “Komanda ir spēks!” Šo aktivitāti mums palīdzēja novadīt Valsts aizsardzības mācības instruktors Ēriks Daniļevičs un mūsu skolas jaunsargi. Viņi piedāvāja komandas saliedēšanās aktivitātes, ko izmanto jaunsargu nodarbībās. Daudzas aktivitātes mums bija jaunas, nekad neredzētas.
Noslēdzoša foruma daļa bija skolas parlamenta vēlēšanas. Forumā katra klase izvērtēja iepriekšējā mācību gada darbu un aktivitāti skolas sabiedriskajā dzīvē un izvirzīja darbam skolas Parlamentā savus kandidātus. Tika ievēlēts jauns skolas Parlaments un tā vadītājs. Par Parlamenta prezidenti kļuva A.Vanaga, viņas vietnieku – R.Škagals un sekretāri -A.Apenko.
Mēs pateicāmies visiem skolotājiem, kas šīs divas dienas bija kopā ar mums un palīdzēja ar padomu, iedrošināja, atbalstīja, uzmundrināja. Paldies I.Gončarovai, M.Rukmanei, I.Solimai, V.Purpišai, Ē.Daņiļevičam, I.Lukšam, A.Jakubovskim, V.Bogdanovam. Paldies mūsu skolas šoferim un pavāriem par siltām pusdienām un vakariņām. Mēs esam pateicīgi Krāslavas novada domei par piešķirto finansējumu projekta īstenošanai.
Marta Skripļonoka, 12. klases skolniece
Foto: M.Rukmane, I.Solima, V.Purpiša
KRĀSLAVAS NOVADA PAŠVALDĪBAS JAUNIEŠU INICIATĪVU PROJEKTA KONKURSS
Šaha un dambretes spēles pamati
Krāslavas Varavīksnes vidusskolā interešu izglītībā tiek piedāvāts apgūt šaha un dambretes spēles pamatus.Nodarbības vada skolotājs Ēriks Zaikovskis.
19.septembrī skolā viesojās YATA Latvia pārstāvji.
YATA Latvija ir jaunatnes organizācija, kas ir Atlantijas līguma asociācijas jaunatnes tīkla filiāle Latvijā. Atlantijas līguma asociācijā Latviju pārstāv Latvijas Transatlantiskā organizācija, kas nozīmē, ka YATA Latvija atrodas tiešā LATO paspārnē.
Šī jauniešu organizācija tika izveidota ar mērķi informēt sabiedrību, īpaši jauniešus, par starptautisko drošību, transatlantiskajām attiecībām, kā arī citām globālām aktualitātēm. Par šīs jaunatnes organizācijas biedru var kļūt jebkurš jaunietis, kuram šīs tēmas ir tuvas – nav jābūt šīs jomas ekspertam, ir tikai jāvēlas uzzināt vairāk un paplašināt savu pasaules skatījumu. Lai pievienotos YATA Latvijai, jāaizpilda pieteikuma anketa, sekojot šai saitei – http://ej.uz/YATALV. Būtiski piebilst, ka jauniešu organizācijas biedriem tiek dota iespēja piedalīties starptautiskās konferencēs, doties pieredzes apmaiņas braucienos, kā arī piedalīties diskusijās ar ekspertiem un kontaktēties ar līdzīgi domājošiem jauniešiem.
Svarīgi uzsvērt, ka YATA Latvija nav saistīta ne ar vienu politisko kustību. Ar ASV vēstniecības atbalstu YATA jaunieši tikās ar Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 12.klases skolēniem un pastāstīja par to, kādas pilsoniskās līdzdalības, personīgās izaugsmes un karjeras iespējas pastāv Latvijā. Galvenais mērķis ir parādīt, ka katrs jaunietis var attīstīt savu karjeru gan pilnas slodzes, gan hobiju formātā, aktīvi iesaistoties valsts un sabiedriskajā dzīvē.
YATA Latvija jaunieši dalījās ar savu personīgo pieredzi, darbojoties nevalstiskajās organizācijās, Zemessardzē un dažādās ministrijās; par pieredzi starptautiskajos projektos, konferencēs un pasākumos. Ikvienam bija iespēja uzdot jautājumus par konkrētiem izaugsmes soļiem.
Autore un foto skolotāja Ija Karole
Dodamies ekspedīcijā mežā
Atbilstoši dabaszinību standartam skolēniem meža ekspedīcijā ir jāsaprot, kā dabaszinībās iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē, apzināties cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu, veicot praktiskus un radošus uzdevumus, kā arī gūt izpratni par mežu saglabāšanu nākamajām paaudzēm.
Jau otro gadu pēc kārtas Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolēniem ir iespēja doties uz Latvijas Valsts mežu rīkoto ekspedīciju mežā. Šogad 18. septembrī uz meža ekspedīciju Kalupē devās 5.a un 6.a klašu skolēni. Mežā skolēni izzināja 10 tematiskās pieturas, tādas kā orientēties mežā, kopt mežu, stādīt jaunaudzes, aizsargāt mežu, palīdzam klimatam, būvējam nākotnei, iepazīstam mežzinātni, ražojam no koksnes, plānojam koksnes ražu un atpūšamies dabā. Visvairāk skolēniem patika pietura būvējam nākotnei, kurā bērni veidoja koka tiltu bez naglu palīdzības, un pietura ”Ražojam no koksnes”, kurā bērni centās noskaidrot kādi produkti tiek ražoti no koksnes un kuri nē. Paldies sakām LVM meža ekspedīcijas komandai Kalupes mežā, kas priecēja un iemācīja daudzas jaunas lietas, kuras noderēs turpmākajā dzīvē!
Bioloģijas skolotāja Everita Ungure
Autores foto
Tikšanās ar NBS un NATO pārstāvjiem 20.09.2024
Starpbrīdis -spēlēm
Dzejas dienas 2024
Šodien mēs svinējām Dzejas dienas skolā. Mūsu tēma bija ‘’Rudens noskaņojums’’. Svešvalodu skolotāji J.Kļimova un A.Lukša noformēja stendus par rudeni. Stundas laikā bērni uzrakstīja savu dzejoļus par rudeni un iemācījās tos no galvas.
Visaktīvākie biji 4.a klases skolēni Viktorija Grigorjeva, Līna Ignatjeva, Iļja Klokovs, Zlata Moisejeva, Vladislavs Šakovskis un 5.a klases skolēni Ariana Andruškeviča, Artūrs Kostins, Jurata Lubgane-Jermakova, Aleksandrs Širokovs un Jānis Zujevs.
Paldies skolēniem par dalību Dzejas dienu aktivitātēs.
Svešvalodas skolotāja Jeļena Kļimova
Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 1.-4.klašu skolēnu Zinību dienas atskaņas.
Aktīvā saliedēšanās diena
Jauno mācību gadu mēs, 9.b klases jaunieši, nolēmām iesākt aktīvi un enerģiski, tāpēc nolēmām doties pārgājienā un mūsu izvēlētais galamērķis bija atpūtas parks ''Starp debesīm un zemi''. Laikapstākļi bija labvēlīgi, uz atpūtas parku nolēmām doties kājām – 7 km garā ceļā.
Atpūtas parkā kā pirmo izklaidi izvēlējāmies tīmbildingu – izspēlējām dažādas saliedēšanās spēles un uzdevumus. Mūs pārņēma gan sacensību gars, gan kopības un vienotības sajūta. Otro izklaidi izvēlējāmies „Šķēršļu trasi”. Pirms došanās trasē mūs nodrošināja ar nepieciešamo ekipējumu un instruktors pastāstīja drošības noteikumus. Atrodoties trasē, mēs viens otru atbalstījām un motivējām. Klases izturīgākie veikli un ātri izgāja visus trases posmus.
Pēc tam sekoja pikniks, peldēšanās dīķī, sauļošanās, dalīšanās iespaidiem par aizvadīto vasaru…..
Mūsuprāt, tā bija lieliska iespēja saliedēties un iepazīt vienam otru tuvāk. Šī bija jauki pavadīta diena, kas lika mums atgriezties vasarā un atgādināja, ka ir sācies jauns mācību gads.
Lai mums visiem veicas!
9.b klases jaunieši
Pirmklasnieku iesvētīšana!
Sadarbība, smaidi, neviltots prieks, iepazīšanās.
Veiksmi skolotājai Ligitai un viņas audzēkņiem!
1. septembris! Mēs sākam!
Skolotāju apspriede
Šodien Krāslavas Varavīksnes vidusskolā pulcējās ap 60 priecīgi par atkaltikšanos smaidīgi burvji: skolotāji un atbalsta personāls, lai uzsāktu jauno 2024./2025. mācību gadu.
Tikšanās reizē iepazīstinājām ar jaunajiem 15 kolēģiem, kas pievienojās mūsu saimei no Robežnieku pamatskolas. Ar 2024.gada 31.augustu Robežnieku pamatskola likvidēta un ir Krāslavas Varavīksnes vidusskolas programmas īstenošanas vieta . Sveicām jauno poļu valodas skolotāju no Polijas. Katrs pedagogs saņēma dāvinājumā īpašu plānotāju.
Apspriedes laikā tika aktualizēti skolas vienotie mērķi un vērtības, izskatīta jaunā skolēnu zināšanu vērtēšanas kārtība un skolas Iekšējās kārtības noteikumi, kā arī aktualizēti daudzi skolai būtiski mācību un audzināšanas darba jautājumi.
Prieks redzēt kolēģu entuziasmu un gatavību jaunajam darba cēlienam!
Paldies skolas tehniskajiem darbiniekiem par saposto skolu, paldies Krāslavas novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu! Vēlu pacietību, cieņu savstarpējā komunikācijā un mīlestību vecākiem, un īpašs sveiciens 1. un 10.klašu skolēniem un vecākiem!
Skolēni un skolotāji, slēgsim šogad ar savu sapņu un vēlmju atslēdziņu katru rītu un dienu mūsu skolas durvis ar prieku, apņemšanos, atbildību. Ir vērts atcerēties, ka Lielā iespēja ir tur, kur tu esi.
Lai mūsu ceļš 2024./2025.m.g ir taisns, gluds un apspīdēts!
Pateicībā, skolas direktore Marija Micķeviča
Jaunais mācību gads sākās ar konferenci
27.augustā Daugavpils Vienības namā notika izglītības darbinieku konference ‘’Efektīvas, kvalitatīvas un demokrātiskas izglītības organizācija un vadība: skola skolotājiem’’. Konferenci rīkoja EUROPE DIRECT Dienvidlatgales centrs sadarbībā ar Eiropas komisijas pārstāvniecību Latvijā un Daugavpils Valstspilsētas un Augšdaugavas novada pašvaldības izglītības pārvaldi. Tēmas bija svarīgas un ļoti daudzveidīgas:
‘’Skolotājs- pārmainu vadītājs’’
‘’Cieņpilna sarunāšanās’’
‘’Drosme un praktiskie soļi, kā veidot drošu vidi savā izglītības iestādē’’
‘’Skola kā kopiena mūsdienu izglītības tehnoloģiju apskats’’
‘’Spēlēt un mācīties – interaktīvie rīki’’
‘’Izglītības metožu pielāgotība bērniem’’
No mūsu skolas konferenci apmeklēja 4 skolotāji, kuri saņēma apliecinājumu par piedalīšanos. Kafijas pauzes laikā bija organizēts konkurss, kurā mūsu skolotāji Ē.Zaikovskis un J.Kļimova saņēma dāvanas mācīšanās procesam.
Konferences saturs ir ļoti noderīgs, tajā varēja smelties jaunas idejas darbam.
Paldies pasākuma organizatoriem.
Tikšanās ar zviedru draugiem
Pagājušajā gada augusta mēnesi mēs, Jeļena Kļimova un Vija Plotka apmeklējam Zviedriju. Bet šogad zviedri no pilsētas Limmered apmeklēja Krāslavu un Varavīksnes vidusskolu. Zviedru delegācija atzinīgi novērtējā mūsu skolu, atzīmēja ka skolas telpas it tīras, sakoptas, tehniskais aprīkojums ir lielisks, daudz telpaugu, skolas apkārtne ir skaisti noformēta. Kafijas pauze ciemiņi nogaršoja vietējo ražotāju konfektes, cepumus, vietējos izaudzētos augļus-ābolus, bumbierus un plūmes.Pēc kafijas pauzes ciemiņi apmeklēja Krāslavas vēstures un mākslas muzeju. Muzeja gids iepazīstināja ar novada, Krāslavas vēsturi un Grafu Plāteru dzimtas vasaras rezidenci.Apkārtnes skaistums, pilsētas skats un Daugavas līkloci pārsteidza cienījamos viesus no skatu torņa Priedainē.Pateicamies mūsu zviedru draugiem par ilggadēju palīdzību, atbalstu un ceram uz turpmāko sadarbību humānās palīdzības jomā.