KONKURSOS

E-TWINNING PROJEKTS "DIE LIEBE IN DER GEDICHTFORM/ VALENTINSTAG"

Drošaka interneta diena

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

kRĀSLAVAS UN DAGDAS NOVADA mATEMĀTIKAS 71. OLIMPIĀDE

Sveicam un lepojamies (1).docx
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

MANA VASARA - DROŠA VASARA.

24. augustā plkst. 12.00 Krāslavas novada centrālās bibliotēkas pagalmā

notika vasaras noslēguma pasākums “MANA VASARA - DROŠA VASARA”.

Bērni piedalījās āra spēlēs un stafetēs, zīmēja uz trotuāra.

Noslēgumā notika zīmējumu konkursa dalībnieku apbalvošana un fotografēšana.

Paldies mūsu skolas bērniem - konkursa dalībniekiem:

1. Nikoļa Žukova, 5.a kl.

2. Karina Liņķe, 6.b. kl.;

3. Aleksa Pinka, 6.b. kl.;

4. Viktorija Jurčenoka, 6.b. kl.;

5. Ļubova Šusta, 7.b. kl.;

6. Ļubova Abramova, 8.a. kl.;

7. Anželika Naumova, 9.a. kl. absolvente.

Zīmējumu izstādi var apskatīt Krāslavas novada centrālās bibliotēkas 3. stāvā.

Angļu valodas skolotāja Jeļena Kļimova.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Demokrātijas nedēļa.

Šī gada 4.maijā noslēdzās Publisko tiesību institūta izsludinātais skolēnu un studentu eseju konkurss, kas bija veltīts demokrātijas nedēļai.

Jauniešiem tika dota iespēja savas pārdomas izklāstīt pārspriedumā: “Ko mani senči sagaidīja no Latvijas valsts pirms 100 gadiem un atmodas laikos? Ko gaidu no savas valsts tagad?

Pēc konkursa noteikumiem nominantiem tika piešķirta īpaša balva - vizīte ( pēc izvēles) un tikšanās ar vienu no Latvijas varas pārstāvjiem ( prezidents, ministrs, deputāts vai domes priekšsēdētājs).

Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 10.a klases skolēns Guntis Ungurs kļuva par konkursa laureātu, un par savu favorītu izvēlējās Daugavpils domes eks-mēru, partijas “Saskaņa” deputātu, Andreju Elksniņu.

Tikšanās laikā tika apspriesti vairāki jautājumi:

· Latvijas nākotnes perspektīvas un izaicinājumi.

· Politika un jauniešu politiskā līdzdalība.

· Līderi un vadītāji. Kāda ir veiksmes formula?

· Latvijas izglītības sistēma 21. gs..

· Paaudžu konflikts, vai kā būt patstāvīgam?

· Filozofija. Kas ir laimīgs cilvēks? Dzīves jēga…..

Atklāta un ļoti tieša saruna noslēdzās ar deputāta Andreja Elksniņa novēlējumu visai Krāslavas Varavīksnes vidusskolas saimei - skolēniem, skolotājiem un vecākiem.

Cerēsim, ka sadarbība turpināsies…

Margarita Borodina – Ignatoviča, vēstures un politikas skolotāja.

„ĶENGURS – 2020” KRĀSLAVAS VARAVĪKSNES VIDUSSKOLĀ

Konkurss „Ķengurs” ir īstās matemātikas sacensības, kurās bērniem tiek dota iespēja ieraudzīt matemātikas pievilcīgo pusi, izjust prieku par saviem intelektuālajiem sasniegumiem, gūt pirmās uzvaras un veikt atklājumus, tā ir iespēja saprast, cik tas ir lieliski - pašam rast atbildi uz āķīgiem jautājumiem un spēt pielietot matemātikas stundās iegūtās zināšanas, risinot jaunus, nepazīstamus uzdevumus.

Miljoniem skolēnu daudzās pasaules valstīs jau sen ir zināms, kas ir „Ķengurs”. Tas ir starptautiskais matemātikas konkurss-spēle ar devīzi „Matemātika visiem”.

Konkursa nosaukums ir saistīts ar tālo Austrāliju. Bet kāpēc? Dažādas matemātikas sacensības jau sen tika rīkotas daudzās valstīs, bet Eiropa, kur ir radies šis jaunais konkurss, atrodas ļoti tālu no Austrālijas!

Viss ir saistīts ar to, ka XX gadsimta 80. gadu sākumā slavenais Austrālijas matemātiķis un pedagogs Pīters Hollorans (1931 - 1994) izdomāja divus ļoti svarīgus jauninājumus un ieviesa nopietnas izmaiņas tradicionālo skolas olimpiāžu norisē un organizēšanā. Viņš sadalīja visus olimpiādes uzdevumus trīs sarežģītības kategorijās, turklāt ar nosacījumu, ka ar visvienkāršākajiem uzdevumiem jātiek galā ikvienam skolēnam. Galvenais konkursa mērķis – padarīt matemātiku par pievilcīgāku, interesantāku un pieejamāku lielam skaitam skolēnu.

Vienkārši, bet interesanti jautājumi un uzdevumi nodrošināja visplašāko interesi par konkursu, bet datorpārbaude deva iespēju operatīvi apstrādāt vairākus darbus. Jaunā sacensību forma izrādījās tik laba un ērta, ka 80. gadu beigās tajās piedalījās jau ap 500 tūkstošiem Austrālijas skolēnu.

1991. gadā Francijas matemātiķu grupa, atsaucoties uz Austrālijas pieredzi, organizēja līdzīgu pasākumu Francijā. Par godu Austrālijas kolēģiem konkurss ieguva nosaukumu „Ķengurs”. Lai uzsvērtu to, ka uzdevumi ir interesanti un neparasti, to sāka dēvēt par konkursu-spēli. Un tad konkurss ieguva popularitāti dažādās valstīs un kontinentos.

Sakarā ar ārkārtējo situāciju, ko izsludināja Latvijas Republikas Ministru kabinets, konkurss „Ķengurs – 2020” tika pārcelts divas reizes. Tas tika organizēts 2020. gada 15. maijā.

Neskatoties uz šo sarežģīto situāciju, šogad konkursa „Ķengurs” dalībnieku skaits Latvijā bija 5108, bet mūsu skolā – 52. Aktīvākie mūsu skolas ietvaros bija 2. kl. skolēni (13 dalībnieku), 4. kl. skolēni (9 dalībnieki) un 10. kl. skolēni (7 dalībnieki). Skolēnu rezultāti mūs patīkami pārsteidza. LINDA ZDANOVSKA (2. b klase), ANASTASIJA BOGDANOVIČA (3.a klase), DĀNIELS PAVLOVIČS (8. a klase) iekļuva „Latvijas Top 20” savās klašu grupās un saņēma diplomus „Labākajam no labākajiem”.

Labākie klašu paralēlēs - TOMASS BERGS (4.b klase), NIKA NIPĀNE (5.а klase), RIHARDS SOROGOVECS (6.a klase), VADIMS DIMBOVSKIS (7.b klase), ALEKSANDRA SOROČINA (9. a klase), GUNTIS UNGURS (10.a klase), VIKTORIJA PETROVSKA (11. klase).

Mēs esam pateicīgi visiem dalībniekiem, kas, neskatoties uz neierastu konkursa „Ķengurs” formātu, aktīvi piedalījās konkursā un uzrādīja labus rezultātus.

Savukārt tie, kas vēlas piedalīties konkursā „Ķengurs -2021”, var sākt gatavoties un iepazīties ar iepriekšējo gadu uzdevumiem. Lai atrisinātu lielāko daļu no tiem, nav nepieciešamas kādas speciālas zināšanas matemātikā, bet tikai mazliet drosmes un atjautības.

Mēs ceram, ka nākamajā gadā konkursā „Ķengurs” piedalīsies vēl vairāk jaunu „ķengurēnu”!

Apsveicam uzvarētājus un novēlam jaunas uzvaras!

Uz tikšanos 2021. gada konkursā!

Natālija Kirkiļeviča un Vija Kavševiča,

konkursa „Ķengurs” organizatores Krāslavas Varavīksnes vidusskolā

,, Ak, šie kaķi!’’

Krāslavas novada centrālā bibliotēka izsludina zīmējumu konkursu 1.-12. klašu skolēniem,

veltītu Pasaules kaķu dienai ,, Ak, šie kaķi! ’’

Skolēnu zīmējumus no 2.a, 2.b, 4.a, 5.b, 6.b, 6.c, un 8.c jūs varat redzēt zīmējumu izstādē Bērnu literatūras nodaļā.

Aktīvākie skolēni bija: Ustins Kravcevič, Arīna Utāne, Antons Terehovs no 2.a, Vera Zinkeviča no 2.b, Ariana Tribisa, Glebs Borodulins, Anastasija Čubreviča, Rada Čubreviča, Damirs Trupiņs, Nikola Žukova, Daniils Baranovskis, Iļja Timofejevs, Jekaterina Čubreviča, Iļja Samul, Janis Levickis no 4.a, Viktorija Jurčenoka, Valerija Burceva, Maksims Ozerskis, Dasa Kanceviča, Violeta Loča, Gita Isaka, Margarita Rjabceva, Santa Juzefoviča no 5.b, Ļubova Šusta, Kevins Narkeļun, Samanta Berestņeva no 6.b, Gunārs Dorožko, Sanita Bohane, Inārs Ungurs, Ēriks Semjonovs, Sait Marcinkevičs no 6.c un Elizabeta Zinkeviča no 8.c

Paldies bērniem par darbu un atsaucību!

Jeļena Kļimova, angļu valodas skolotāja

Carousel imageCarousel image

Lasītprieks!

Grāmatas lasot, mēs mācāmies sajust un saprast pasauli, attīstām savu iztēli, atklājam un izprotam pasaules vērtības. Lasīšana neapzināti mudina mūs pilnveidoties un kļūt par personību. Grāmatas ir neaizstājamas, lai mēs kļūtu gudri, zinātkāri, izglītoti un veiksmīgi.

Katru pavasari mūsu novadā notiek Lasīšanas svētki. Diemžēl šogad tie nevarēja sapulcēt kopā visus lasītājus, jo pasākums tika atcelts saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju. Bet izeja tomēr bija atrasta - Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Viktorija Urbanoviča piedāvāja mums Virtuālos lasīšanas svētkus. Tajos mums ir iespēja nokļūt jebkurā brīdī, atverot saiti https://www.bibliotekakraslava.lv/bernu-lit-nodala/8lasisanas-svetki-kraslava?pp=

Viktorijas prezentācija stāsta mums par Latvijā populāru lasīšanas veicināšanas programmu – Bērnu un jauniešu žūriju. Programmas dalībniekiem līdz decembra beigām bija jāizlasa sešas sava vecuma grāmatas un jāaizpilda elektroniskā anketa, kas ir ļoti svarīgi, lai izveidotu topu par populārākajām grāmatām Latvijā.

Trešo gadu mūsu valstī notiek Skaļās lasīšanas sacensība, tajā piedalās 5. un 6.kl. skolēni. Ļoti skaisti par skaļo lasīšanu ir teicis Daniels Penaks: “Cilvēks, kurš lasa dzīvā balsī, pilnībā atklājas acīm, kas viņā klausās”. Un tiešām mums, skolotājiem, ir ļoti patīkami skatīties uz bērnu ar grāmatu rokās.

Paldies tiem bērniem, kuri piedalījās Bērnu un jauniešu žūrijas darbā, Skaļās lasīšanas sacensībā. Visaktīvākie lasītāji ir 4.a., 4.b, 5.b, 7.a klases skolēni. Lielu paldies mēs sakām 6.b klases skolniecei Samantai Berestņevai par to, ka viņa pārstāvēja mūsu skolu starpnovadu Skaļās lasīšanas sacensībā.

Prieks ir paziņot, ka mūsu skola ir saņēmusi Pateicību par jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēkas pasākumos un Pateicību par centīgu lasīšanu Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā 2019.

Krāslavas novada centrālās bibliotēkas vadītāja V.Magidas pateicas arī mūsu skolotājām J.Klimovai, L.Buhalovai, R. Čerņenko par skolēnu iesaistīšanu lasīšanas veicināšanas aktivitātēs.

Lai dzīvo lasītprieks!

Informāciju sagatavoja V.Purpiša.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkurss “Radi rotājot”

Visa Latvija gatavojas XII LATVIJAS SKOLU JAUNATNES DZIESMU UN DEJU SVĒTKIEM. Skolēni ne tikai dejo un dzied, bet arī rotā šos svētkus ar saviem mākslas darbiem.

Lai piedalītos vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursā “Radi rotājot”, veidotu un radītu tradīcijās balstītus, mūsdienīgus darbus dažādās mākslas tehnikās, skolēni pētīja latviešu tradicionālās ROTAS un ROTĀJUMUS (telpu, tērpu, matu, ēku, u.c. rotājumus), ROTĀŠANAS un ROTĀŠANĀS tradīcijas.

Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkurss “Radi rotājot” tiek īstenots 3 kārtās, vienlaicīgi ietverot visas 3 norises.

1.kārta notiek izglītības iestādēs novados/ apvienotajos novados/ pilsētās. Norises laiks 2020.gada janvāris –februāris.

2.kārta notiek kultūrvēsturiskajos novados 2020.gada martā-aprīlī Rēzeknē.

3.kārta notiek XII LATVIJAS SKOLU JAUNATNES DZIESMU UN DEJU SVĒTKU laikā no 6.jūlija līdz 12.jūlijam.

26. februārī Krāslavas Kultūras namā notika BJC pasākums, kurā bija apbalvoti vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursā “Radi rotājot” uzvarētāji. Pasākuma dalībnieki varēja apskatīt izstādi, piedalīties radošajās darbnīcās un baudīt tērpu kolekciju priekšnesumus. Paldies BJC pasākuma organizatoriem, Ainai Gubai par labu noskaņojumu, par pozitīvu atmosfēru, par prieku un dāvanām, kuras mēs saņēmām.

vizuālās mākslas skolotāja: Jevgēnija Sergejenko

Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa “Radi rotājot” 1.kārtas rezultāti

Vizuāli plastiskās mākslas pulciņa “Mozaīka” (vadītāja Jevgēnija Sergejenko) audzēkņi:

Anastasija Denisova 9.b kl. “Dejā riņķojam”, jaukta tehnika – I vieta

Aleksandrs Vojeckis, Sandra Kostjukeviča 9.b kl. “Sidrabiņa sakta mirdz”,

veidots no kokteiļu salmiņiem – I vieta

Marika Voznoviča 9.b kl. “Svētkos sedzu lielu saktu”, jaukta tehnika –II vieta

Igors Avotiņš 9.b kl. “Saulīte dancoja sudraba kalnā”, jaukta tehnika –II vieta

Andris Dzirko 9.b kl. “Danci, danci kunga meita…”, jaukta tehnika – II vieta

Samanta Simanoviča 9.b kl. “Spīdēj mana zelta sakta”, jaukta tehnika – II vieta

Kopdarbs “Saule pina vainadziņu”, pinums no papīra caurulītēm – III vieta,

autori: Anastasija Denisova, Samanta Simanoviča, Igors Avotiņš, Andris Dzirko, Aleksa Maslovska- 9.b kl.

Sākumskolas vizuālās mākslas pulciņa (vadītāja Vija Plotka) audzēkņi:

Vera Zinkeviča, Alisa Andrukoviča, Izabella Baldiņa – III vieta,

Aleksandra Tereško, Anastasija Bogdanoviča, Linda Zdanovska, Aleksandra Andruškeviča, Izabella Baldiņa – Atzinība.

2. kārtai izvēlēti 9.b klases skolēnu Aleksandra Vojecka un Sandras Kostjukevičas kopdarbs, Anastasijas Denisovas, Andra Dzirko un Samantas Simanovičas darbi, sākumskolas audzēkņu Izabellas Baldiņas, Aleksandras Andrukovičas, Veras Zinkevičas zīmējumi.

Apsveicu visus konkursa uzvarētājus!

Paldies visiem dalībniekiem par skaistajiem darbiem!

Jūs visi esat malači!

vizuālās mākslas skolotāja: Jevgēnija Sergejenko

Pateicamies par atsauksmi un skolas popularizēšanu Reģionālā Latvijas skolēnu 44. zinātniskās pētniecības darbu konferencē 9.-12. klasēm.

Lepojamies ar jūsu panākumiem!

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

PĒTNIECISKO DARBU PREZENTĀCIJA

30.janvārī mūsu skolā notika Krāslavas novada 7.kl.skolēnu pētniecisko darbu prezentācija pēc tēmas "Latviešu mūzika".Tajā piedalījās Krāslavas pamatskolas,Poļu pamatskolas,Krāslavas Valsts ģimnāzijas un Indras pamatskolas bērni.Mūsu skolu pārstāvēja 7.a kl. skolnieces Ļubomila Abramova un Marta Skripļonoka.Paldies meitenēm par piedalīšanos. Visi dalībnieki saņēma pateicības!


Krāslavas novada mūzikas skolotāju MA vadītāja

Rita Andrejeva

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Konkurss

"No baroka lidz rokam"

21.februārī Rēzeknē notika Latvijas izglītības iestāžu popgrupu konkurss"No baroka līdz rokam"

(Latgale),kurā piedalījās mūsu skolas 8.klases popgrupa TIP-TOP un ieguva 2.pakāpes diplomu.

Paldies meitenēm par ieguldīto darbu!

grupas vadītāja Rita Andrejeva

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Sveicam kolektīvu "skolas kvartāls", kuri ieguva godalogoto vietu Vokālās mūzikas konkursa „Balsis”

Gatavojoties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, 18.februārī Krāslavas Valsts ģimnāzijas zālē notika vokālas mūzikas konkurss "BALSIS 2020".

Tajā piedalījās mūsu skolas

ansamblis SKOLAS KVARTĀLS un ieguva 1. pakāpes diplomu.Kolektīvs tiek izvirzīts uz konkursa 2.kārtu,kura notiks 3.martā Līvānu 2.vidusskolā.Novēlu meitenēm skanīgas balsis un jauku noskaņu!

mūzikas skolotāja Rita Andrejeva