Aktuāli notikumi 2022./2023. 1.semestris

Ziemassvētku koncerts!

Skolas Somas aktivitātes 2022./2023. m.g. 1. semestrī

Par Skolas Somas aktivitātēm mūsu skolā.docx

Vidusskolēnu kongress

kontakts_raksts.docx

Labie darbi pirmssvētku dienās!

Padalies ar savu gabaliņu laimes

Dot to katram, kam tu to novēli!

Un nav svarīgi, cik saņemsi atpakaļ.

Laime nav pārdošanai!

Es dalu ar tevi savu laimes gabaliņu.

Krāslavas Varavīksnes vidusskola saka paldies visiem skolēniem un viņu vecākiem, skolas darbiniekiem, kas atsaucās aicinājumam iepriecināt pansionāta ’’Priedes’’ un sociālās aprūpes centra "Skuķi’’ iemītniekus, vāca ziedojumus Sandrai Bittei un darījuši vēl daudzus mums neuzskaitītus labos darbus!

Karantīnas dēļ sarūpētais tika nodots. Taču mēs jutām, kā pie loga kāds atspiedis pieri, dziļas, skumjas acis raudzījās baltajā klusumā. Mums tik ļoti gribas, lai šīs acis kļūst gaismas pilnas. Un bezcerība pārvēršas baltos sniegos, no kuriem ātri pavasarī sniegpulksteņi zied.

Mēs gribējām nodot savu mīlestību : no mums visiem, visiem. Baltu, baltu. Ne vārdus vajag vairs, ne domas. Viss ir pateikts. Caur sirdi.


Veselīgu Jauno 2023.gadu!

Baltais vakars!

ZIEMASSVĒTKI KLĀT!

Angļu valodas stundās skolēni pildīja Ziemassvētku krustvārdu mīklas.

Vis atjautīgākie dalībnieki:

Melānija Aprube, Karīna Korenevska, Antons Terehovs,Nikolajs Mjaļiks, 5.a kl. Alise Andrukoviča, Miroslavs Baženovs , 5.b kl.,

Aleksandra Andruškeviča,Alesandro Meņšikovs, Arnis Juzefovičs,Julianna Mihailova, 6.a kl.,

Iļja Timofejevs, Raimonds Spiridonovs, 7.a kl., Karina Liņķe, 8.b kl.

Visi dalībnieki saņēma apsveikumu no Ziemassvētku vecīša.

Paldies visiem par kreatīvo darbu. Svešvalodu skolotāji

Starptautisks loģiskās un algoritmiskās domāšanas konkurss “Bebr[a]s”

Katru gadu aptuveni 3 miljoni skolēnu no 56 valstīm piedalās īpašā izaicinājumā - Bebr[a]s konkursā. Tajā skolēni, izmantojot loģisko un algoritmisko domāšanu, risina aizraujošus uzdevumus, kuros nav nepieciešamas iepriekšējas zināšanas informātikā vai programmēšanā. Konkursu Latvijā organizē vadošais ziemeļvalstu IT uzņēmums "Visma".

Arī Varavīksnes vidusskolēni katru gadu izmēģina savus spēkus šajā konkursā. Šogad labākos rezultātus savā vecuma grupā uzrādīja Aleksandrs Kuzmins (9.b klase) un Dāniels Pavlovičs (11.a klase). Lepojamies un novēlam turpmākus sasniegumus!

Drošība.Tas ir svarīgi!

Pirms doties ziemas brīvlaikā, ir ļoti svarīgi jauniešiem atgādināt par dažiem drošības noteikumiem, tāpēc 19.12.22. Krāslavas Varavīksnes vidusskolā ciemojās Latvijas Dzelzceļš Drošības stundu lektore Sanita Sīmansone. Lektore ne tikai atgādināja 6.-9.klašu jauniešiem par pareizu un drošu uzvedību dzelzceļa tuvumā, bet arī apsveica 7.b klases skolēnus ar sasniegumiem konkursā “Redzi sliedes – nopauzē”. 7.b klase tika finālā un saņēma balvas – atstarojošās somas un daudz saldumu, par ko bija neizsakāmi priecīgi.

7. b klases jaunieši kopā ar klases audzinātāju pateicas visiem, kas atbalstīja un balsoja par izveidoto video sociālajos tīklos.

Ceturtā svece Adventes vainagā

Priecīgus Ziemassvētkus!

Ziemassvētku laiks – Mīlestības, Gaišuma, Piedošanas, Dāvināšanas laiks. Lai katram no mums ir kāds, ko mīlēt, kāds, kam nosūtīt saules stariņu, vai arī beidzot saņemties un piedot kaut ko, kas sen jau zaudējis savu nozīmīgumu un gruzd dvēselē .Atcerieties brāļu Ziemeļu dziesmas vārdus: “Vienmēr uz pasaules kāds, kuram bez tevis ir auksti...” vai “Labajā nosprūst naids, kā bulta ozola zīlē.”

Krāslavas Varavīksnes vidusskolas mazie rūķīši darina Apsveikuma kartītes , skolas saime pako dāvaniņas ,lai nogādātu saviem adresātiem!

Nemēri to, cik augsta ir Tava Ziemassvētku eglīte.

Mēri to, cik mīlestības ir Tavā sirdī.

Lai svētīgi Ziemassvētki!


Krāslavas novada kausa izcīņa šahā

Krāslavas novada kausa izcīņa šahā.Paldies par skolēnu ieinteresētību skolotājam Ērikam Zaikovskim! Baženovs Miroslavs -I.vieta., Minkevičs Ņiķita - II.vieta., Baženovs Aristarhs - III.vieta.

Paldies par uzburtajiem svētkiem!

Gaidot vienus no skaistākajiem svētkiem gadā – Ziemassvētkus, man bija iespēja piedalīties Skolas parlamenta organizētajā Ziemassvētku festivālā .

Vēlos pateikties tiem, kas organizē skolas pasākumus , cilvēkiem, kuri veido pasākumus, un organizē skolas sabiedrisko dzīvi! Lai skolas parlaments strādā tikpat radoši un atraktīvi arī nākamgad!

Lielu PALDIES vēlos nodot visiem 9.-12.klašu skolēniem un audzinātājiem par dziesmu skanējumu, kopības sajūtu, gaišumu un saliedētību ,kas virmoja tovakar un to, ka es jūs visus redzēju citā ’’ampluā’’.

Turpiniet muzicēt un ar dziesmām sildiet sirdi ne tikai sev...

Paldies, Jums, par dāvāto prieku, siltumu un mīlestību!

Jūsu skolas direktore Marija Micķeviča


Goodbye, our AFS friend! We will meet again!

AFS student: JAKOB LUTJEN


JAKOB is a student from Germany, has been participating in the AFS programme from August 2022 till 10 December2022

Jakob is a responsible person and he has fullfilled all of the requirements, as he is hard-working and industrious. He paid much attention to learning languages, such as Russian, German and English. He actively attended school lessons : English, Russian, Sports, Music, Biology, Chemistry, Maths, Art.

He had one Russian lesson individually with a Ruassian teacher every Wednesday , then with younger schoolchildren Forms 1-4 and with his classmates of Form 11. He succeded in speaking and writing Russian rather good.

Jakob is a communicated person , who has established close contacts with her classmates, participating enthusiastically in all school and town contests and activities. He was among the best classmates who lit the first candle on the Christmas wreath. Jakob prepared a presentation about his family, his birthplace and compared school life in Germany and Latvia. He gave an interview for the school web site and the town newspaper’’Ezerzeme’’. Jakob successfully participated in the school competitions . He has received thankful letters and diplomas for his active participation in different activities, a diploma for 18th November.

Together with his host family Jakob travelled a lot and visited Latvian, Lithuanian and Estonian towns and cities.

Thanks to Jakob, we have got acquaintances with the German treasure, heritage and culture.

Jakob has been a pleasant, cooperative and helpful member of the school and we wish him all the best in the second Term.

We are sending JAKOB besr wishes and good luck in future!

With besr regards,

School Headmaster, 11 a classmates, class tutors, host family and AFS Latvia representative

12.12.2022Neparasts skolas apmeklētājs

Šorīt Krāslavas Varavīksnes vidusskolā Ziemassvētku lampiņas ieslēdzis un gaida neparasts ,bet biežs skolas apmeklētājs.

Veselības dienas

No 28. novembra līdz 9. decembrim mūsu skolā notika veselības dienas. Šogad sākumskolas skolēniem tēma bija veselīgs uzturs. 11.a.klases skolēni stāstīja par veselīga uztura pamatprincipiem un aicināja skolēnus no 1. līdz 4. klasei piedalīties konkursā "Mans veselīgā uztura šķīvis". Šo konkursu Latvijā organizēja Nacionālais Veselību veicinošu skolu tīkls. Sākumskolas skolēni zīmēja šķīvi ar pārtikas produktiem, kas uztur viņu veselību un palīdz augt un attīstīties.

Vecāko klašu skolēniem tika organizētas nodarbības par tēmu: "Dinamiskā pauze". Nodarbību laikā 11. a klases skolēni demonstrēja un aprakstīja vingrinājumus, kas palīdzēs uzlabot asinsriti organismā pēc ilgstošas sēdēšanas pie rakstāmgalda, saglabāt skaistu stāju un attīstītu ķermeņa muskulatūru.

1. decembrī skolā tika atzīmēta Pasaules AIDS diena. Informāciju par šo dienu skolēni varēja atrast skolas halle izvietotajā informācijas stendā. Daudzi skolēni nēsāja sarkanas lentītes, lai apliecinātu starptautisko solidaritāti cīņā pret HIV/AIDS epidēmiju.

Paldies 11.a klases skolēniem un klašu audzinātājiem par palīdzību veselības dienu organizēšanā.

I.Solima

Spēles angļu valodā bērniem

Projekta darba ietvaros 12.a klases skolniece Aleksandra Soročina pavadīja divas stundas ar otrklasniekiem. Projekta darba mērķis bija attīstīt un paplašināt vārdu krājumu sākumskolas skolēniem . Tika novadītas četras spēles, kas bija saistītas ar 21.gadsmta ar noteikumu “4C”. “4C” angļu valodā – komunikācija, sadarbība, radošums un kritiskā domāšana (communication, collaboration, creativity, critical thinking). Spēlēs piedalījās visi bērni, viņi bija aktīvi un iesaistīti procesā. Rezultātā bērni iemācījās vārdus rotaļīgā veidā.

Liels paldies J. Kļimovai par sadarbību, angļu valodas skolotājiem par piedalīšanos aptaujā.


Ziemassvētku noskaņa bibliotēkā

Š.g. 9.decembrī , 9.c skolēni ar savu klases audzinātāju Jeļenu Kļimovu apmeklēja Krāslavas NC bibliotēku, lai radītu Ziemassvētku noskaņu sevī.

Bibliotēkas telpās ir ko baudīt. Skolēniem patika Marijas Žalnerčikas rokdarbu personālizstāde ,, Ziemā atdzimst brīnumu mežs”, pabildējās Ziemassvētku stūrītī, apskatīja Stanislavas Batarāgas un Jeļenas Juzefovičas teātra leļļu parādi, iepazinās ar jauno grāmatu kolekciju. Skolēni paspēlēja Ziemassvētku spēles un gandarīti atvadījās no bibliotēkas. Mēs vienmēr esam pateicīgi Viktorijai Urbanovičai par bibliotēkas ekskursiju un ilggadēju sadarbību.


Piedrujas pagasta ciemi

Krāslavas Novada sacensības basketbolā

08.12.22 Notika Krāslavas Novada sacensības basketbolā, no Krāslavas Varaviksnes vidusskolas piedalījās 2 zēnu komandas. 8-9kl audzēkńu komanda vinnēja visas spēles un ieguva 1.vietu. 10-12kl audzēkńu komanda arī ieguva 1. vietu.

Ekskursija uz Tartu

Ir cilvēki, kuri uzskata, ka ceļošanai vislabākais laiks ir siltie gadalaiki, bet mēs uzskatām, ka ceļot var jebkurā gadalaikā, ja tikai ir vēlēšanās to darīt.

29.11.2022. mēs, Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 47 skolēni (6.a, 7.a, 7.b, 8.a, 8.b, 9.a, 9.b, 9.c, 11.a, 12.a kl.) un 4 skolotājas (Natālija Kirķiļeviča, Rita Čerņenko, Nadežda Timofejeva, Oksana Korčagina), devāmies braucienā uz mūsu kaimiņrepublikas Igaunijas pilsētu Tartu.

Mūsu brauciena mērķis bija kaut nedaudz atklāt sev Tartu, pastaigāt pa pilsētu, iepazīt to un, protams, apmeklēt AHHA.

Uz Tartu no Krāslavas braucām vairāk nekā 5 stundas, tur mūs sagaidīja gide, ļoti sirsnīga un gudra sieviete, kura katram ekskursantam iedeva austiņas un skaņas regulējamos aparātus (tas mums bija jaunums), un mēs devāmies pastaigā pa Tartu. Gide mums pastāstīja, ka Tartu ir 2. lielākā pilsēta Igaunijā, tajā dzīvo ap 100 000 cilvēku, katru gadu Tartu dzīvo ap 20 000 studentu. 19.gadsimtā slavenajā Tērbatas universitātē studēja arī latvieši, piemēram, Krišjānis Valdemārs – Ainažu jūrskolas dibinātājs. Gide mums parādīja ļoti interesantus objektus, piemēram, pilsētas pulksteni Rātslaukuma centrā, pulkstenis katras 15 minūtes signalizē laiku, bet ik pēc stundas – spēlē melodiju, Doma kalnā vērojām skaisto parku, muzeju, klausījāmies pilsētas nostāstus. Uzzinājām interesantus faktus par seno studentu dzīvi, piemēram, viņi tika bargi sodīti, ja neapmeklēja nodarbības, bija necienīgi pret sievieti vai lietoja lamu vārdus, sodi stimulēja studentus uzvesties prātīgi. Mēs pastaigājāmies pa vairākiem tiltiņiem, baudījām Ziemassvētku dekorācijas, bija interesanti.

Otrā ekskursijas daļa bija saistīta ar vismodernāko Baltijā AHHAA zinātnes un izklaides centru. Mēs pētījām cilvēka ķermeņa uzbūvi, veicām eksperimentus fizikā, bioloģijā un ķīmijā, izstaigājām labirintus, apmeklējām greizo spoguļu valstību, stūrējām ugunsdzēsēju mašīnu, braucām ar velosipēdu, vismaz, 3 metru augstumā, mācējām uzvilkt sevi 9 metru augstumā un vēl, un vēl… Laiks paskrēja aulekšiem, un mums bija jādodas mājupceļā. Vēl ieskrējām vienā veikaliņā nopirkt kādu kārumu mūsu mājiniekiem, tad – autobuss.

Ziniet, kad braucām pāri Igaunijas robežai un iebraucām Latvijā, mēs visi aplaudējām, bija prieks par atgriešanos dzimtajā pusē.

Mēs, ekskursijas dalībnieki, pateicamies mūsu skolotājām par ekskursijas organizēšanu un mūsu mīļajām ģimenēm par ekskursijas materiālo nodrošinājumu.

Ceļojiet un iepazīstiet mūsu skaisto un bagāto pasauli!


Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 8.a un 8.b klases audzinātāji


Šodien dedzam otro sveci Adventes vainagā! Lai miera un prieka pipildīts laiks!

Piedzīvojums kaimiņvalstī Lietuvā.

Kādu dienu pēc stundām mēs atcerējāmies savus braucienus, kas bija diezgan bieži līdz tam laikam, kad sākās ar COVID saistītie ierobežojumi. Rīgas Kara muzejs, Motormuzejs, Lāčplēša gulta, Siguldas pils, kinopilsētiņa Cinevilla, Lēdmanes zoodārzs – tas viss atausa atmiņā. Divi mācību gadi diemžēl tika pavadīti bez skolas ekskursijām – bez jautras kopābūšanas ceļā, jaunām emocijām un iespaidiem. Tāpēc nolēmām – braucam! Uz kurieni? Uz kaimiņzemi – Lietuvu.

No sākuma mēs, 10. un 11. klases skolēni, devāmies uz brīnumaino pilsētu uz ūdens – Traķiem, vietu, kuru vienmēr apmeklē Lietuvas ciemiņi.Traķi piesaista ar savu unikālo, ezeriem bagāto ainavu un viduslaikos būvēto pili. Mēs apmeklējām Traķu vēstures muzeju, kur izstaigājām seno pili, apskatījām tās interjeru un daudzus interesantus eksponātus. Šeit mēs iepazināmies ar Traķu pilsētas, tās piļu un unikālo Traķu zemes vēsturi. Labprāt apmeklējām ekspozīciju zāles, kuras ierīkotas tā saucamajā kazemātā. Kazemāta zālēs mēs apskatījām bagātīgu lietišķās mākslas kolekciju – pīpes, pulksteņus, mēbeles, izstrādājumus no porcelāna, stikla un kaula. Šeit ir arī daudz monētu, medaļu, seno karšu, medību trofeju, rotaslietu, sadzīves priekšmetu, bruņu un ieroču, kā arī vērtīgu mākslas darbu.

Tad devāmies uz Viļņu. Šoreiz mēs izvēlējāmies Ilūziju muzeju, un tajā ļāvāmies prātu un acis apmānošam piedzīvojumam. Šis neparastais muzejs ir aizraujošs, jautrs, spējīgs pārsteigt. Apmeklējot to, mēs iemūžinājām sevi attēlos, kuros bijām redzami dažādās neiespējamās situācijās, piemēram, staigājot pa griestiem. Protams, bija nepieciešams atcerēties fizikas likumus, piemēram, kas ir spogulis un kādus brīnumus tas spēj radīt, ja prasmīgi to izmanto. Muzejā bijām gan vērotāji, gan aktīvi dalībnieki un ilūzijas radītāji. Smaidīgā ekskursijas vadītāja aizrautīgi stāstīja par katru muzeja eksponātu.

Ekskursijas noslēgumā pastaigājāmies pa pilsētu, ieturējām garšīgu maltīti un devāmies atpakaļceļā. Par šo jauko piedzīvojumu esam pateicīgi vecākiem, jo viņi atbalstīja finansiāli, un klases audzinātājām A.Lukšai, V.Purpišai un I.Solimai – par ekskursijas organizēšanu.

Kopā ar mums ekskursijā devās AFS students Jakob. Viņš dalījās savos iespaidos par šo bruaucienu.

“On the 9th November I was on a trip with my class. We left at 6:00 am and drove about three hours. First we visited a castle. The castle was really interesting, most I liked the umbrella holder which was decorated with a lot of gold and silver. After we had visited the castle we drove to Vilnius where we visited the Museum of Illusions. This museum was pretty cool. There I saw a lot of things which I couldn´t belive. For example there was a small construction and if you put one object on the left side it rolls to the right side, but if you put another object on the right side it rolls to the left side.

After the museum we drove to a small shopping center and then home.

I was happy, the trip was unforgettable. Lithuania is worth visiting!

Travelling is seeing new places and meeting new friends!”

Informāciju apkopoja Marta Skripļonoka


1.Advente Krāslavas Varavīksnes vidusskolā

Makulatūras vākšanas akcija noslēgusies.

Nodarbība "Es, tu un Satversme" arī Krāslavas Varavīksnes vidusskolā


Atzīmējot Latvijas Republikas Satversmes simtgadi 2022. gadā, Tieslietu ministrija sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, organizē izglītojošu kampaņu "Es, Tu un Satversme". 4.novembrī vieslektore uzstājās Krāslavas Varavīksnes vidusskolā. Kas un kad pieņēma Latvijas Republikas Satversmi? Kam Latvijā pieder augstākā likumdošanas vara? Kā ievēlē Saeimu? Kas ievēlē Valsts prezidentu? Un vēl uz daudziem jautājumiem par Satversmi un valstiskumu 9.-12.klašu skolēni ieguva atbildes.

Vēstures skolotāja - I. Karole


"Skola skolēnam"

Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 5 jaunieši Renārs,Artēmijs,Marta, Anastasija un Jekaterina piedalās hakatonā "Skola skolēnam".Mūsu jaunieši dienas gaitā risina vienu no izaicinājumiem: "Kādai jābūt skolai,lai es justos emocionāli labi un pieņemts?". Paldies Jums par atsaucību!

Pedsēde "Kritiska domāšana"

Pedsēde "Kritiskās domāšanas un problēmrisināšanas caurviju prasmes mācību saturā,kas vērsts uz skolēnu mācību sasniegumu izaugsmi.

''FakeNews among us''

''FakeNews among us'' Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 9.-12.klašu skolēniem ar aizrautīgiem jauniešiem Solvita Sadovska ,Aivars Bačkurs, Normunds Kalinka .

Sveicam, Latvija!

Valsts vēsture ir kā cilvēka dzīve.Diena gaiša, diena tumša.Lai visiem vairāk gaišu dienu!Svētku pasākums 9.-12.kl. skolēniem un skolotājiem, skolas darbiniekiem.

Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā 1.-8.klašu skolēni vēlēja savai valstij daudz baltu dieniņu. Skolēnu dāvanas no sirds – dziesmas un dejas. Lai visiem skaisti svētki!

7.a klase apsveic Latviju dzīmšanas dienā!

Happy birthday to you, Latvia!

I have been living approximately for four months in Latvia and I really like everything here.The landscape in Latvia is beautiful and the Latvian food is tasty and homemade.

Of course I also really like the Latvian people. I live in a nice family and the people in school are kind .

In my opinion, the Latvian people are friendly but a little more closed than people from other nations, but not so closed like German people. I also think that their history and their nationality are important for the most Latvian people and that they really proud of their country. I took part in the celebration on November 11. It was great!

The weather in Latvia is cold and foggy. Now it is okay but I think the winter could be hard for me.

There are many differences between the German and the Latvian culture. For example in Germany we do not shake hands so much. Just if you meet an older person for the first time.

All in all can I say, that Latvia is a nice country with beautiful landscapes, nice people and an interesting culture!

I would like to congratulate all people on the coming holiday.

Happy birthday to you, Latvia!

by AFS student JakobLāčplēša dienā

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, lieli un mazi devās Lāpu gājienā, pieminot brīvības cīnītājus, atceroties mūsu valstij būtiskos vēstures notikumus un vienojoties gaismas ceļā Krāslavā

“Vīru spēles”

10.11.22 Krāslavas Varavīksnes vidusskolā tika rīkots pasākums “Vīru spēles” priekš 5 klases puišiem. Savā starpā cīnījās 5a un 5b klases puiši. Ar dažādiem uzdevumiem tika pārbaudīts gan spēks, gan veiklība. Puišiem ļoti patika šis rīkotais pasākums ,jo bija iespēja pārbaudīt savus spēkus.. Paldies 6a klasei par jauko pasākumu.

Eiropas medus brokastis

Kampaņa” Eiropas medus brokastis” notika 15.novembrī Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 1.-5.klašu skolēniem. Par saldajām brokastīm parūpējās pazīstams Krāslavas novada biškopis ,z/s ‘’Kurmīši ’’ īpašnieks Ivars Geiba.

No vēstures: Eiropas medus brokastis ir sociāli izglītojoša kampaņa, kuru 2007. gadā aizsāka Slovēnijas biškopji, kuras mērķis ir izglītot bērnudārzniekus un skolēnus par bitēm, medu, bišu nozīmi, dodot bērniem bez maksas degustēt medu un citus biškopības produktus. Nu jau šī akcija izvērsusies visā Eiropā – novembra trešo piektdienu pasludinot par Eiropas Medus brokastīm. 2013. gadā šai kampaņai pievienojās arī Latvijas Biškopības biedrība. Mēs uzzinājām: Ko dara biškopis? Kā rodas medus? Kur medu izmanto kosmētikā ,kulinārijā un ārstniecībā? Cik daudz medus ir jālieto ikdienas? Un, protams, tik daudz interesantu faktu par bitēm: Viena darba bite savā mūžā savāc aptuveni 1/12 daļu tējkaroti medus. Medusbites savstarpēji sazinās ar deju – tādējādi dodot citām bitēm norādes par virzienu un attālumu līdz ziediem. Vienā medus vākšanas reizē bite aplido 50 - 100 ziedus. Medusbite kustina spārnus līdz pat 230 reižu sekundē. Medusbites ir vienīgie kukaiņi, kas ražo ēdienu, ko patērējam mēs – cilvēki. Noslēgumā mūs aicināja piedalīties konkursā ,kur aicināja skolēnus sagatavot video un atraktīvā veidā parādīt, kā viņu uzturā tiek patērēts medus, parādot arī savas brokastu receptes, kurās tiek iekļauts medus. Katra klase saņēma triju dažādu veidu burciņas ar medu garšīgai degustācijai. Paldies par sirsnīgu dienas sākumu!

Valsts svētki- sirds svētki savai zemei.

Valsts svētki- sirds svētki savai zemei. Mūsu skola tērpjas svētku rotā .Ar sirsnīgiem sveicieniem no Krāslavas Varavīksnes vidusskolas visiem skolēniem, vecākiem, vecvecākiem, darbiniekiem, absolventiem un visiem, kam sirdī Krāslava un Latvija. Augsim lieli garā savai personībai un Latvijai!

Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 1.klases Mārtiņdienas

Mārtiņdiena ir seni latviešu svētki, kas iezīmē apkūlības un ziemas sagaidīšanu. Pēc saules kalendāra Mārtiņi ir vidus starp rudens un ziemas saulgriežiem.

Latgales reģiona skolēnu sporta spēles dambretē

3.novembrī Maltā, notika Latgales reģiona skolēnu sporta spēles dambretē.

Mūsu spēlētāji no Krāslavas Varavīksnes vidusskolas, aktīvi piedalījās šajās sacensības visās četrās vecuma kategorijās. Atbilstoši sacensību nosacījumiem katrā komandā bija jāpiedalās četriem skolēniem: diviem zēniem un divām meitenēm, katrā vecuma kategorijā. Pēc ​​gatavošanās un aizvadītajām atkārtotajām spēlēm starp mūsu skolas skolēniem, puiši un meitenes ieņēma vietu komandā.

“U-10 (Jaunā cerība) 2012.dz.g. un jaunāki” komandu pārstāvēja Anna Bārtule (4.a), Stanislava Abramova (4.a), Vladislavs Šakovskis (2.a), Nikita Zaicevs(3.b).

“U-13 (Minikadeti) 2009., 2010., 2011.dz.g.” komandā bija Angelina Pinka (6.a) , Daniils Baranovskis (7.b) , Nikita Minkevičs (7.b).

“U-16 (Kadeti) 2006., 2007., 2008.dz.g.” komandas godu aizstāvēja Arīna Hološina (8.a), Ksenija Minkeviča (9.a), Māris Dorofejevs (10.a), Zahars Dijanovs (11.a).

“U-19 (Juniori) 2003., 2004., 2005.dz.g.” komandas dalībnieki bija Dana Beļeviča (11.a), Renāta Petrovska (11.a), Aigars Sebežs (11.a), Andrejs Baranovskis (12.a) .

Tāpat kā jebkurā konkursā, ir uzvarētāji un zaudētāji. Katram mūsu dalībniekam bija jāizspēlē 7 spēles. Viņu sāncenši bija viena vecuma puiši un meitenes no citām Latgales skolām. Pretinieku vidū bija gan iesācēji, gan spēlētāji ar sporta pakāpēm.

Spēļu laikā daudzi mūsu skolēni bija ļoti noguruši. Pēc katras spēļu kārtas dalībnieki skrupulozi skaitīja savus punktus. Daži dalījās priekā par uzvaru, citi bija vīlušies par savu zaudējumu, bet bija arī tādi, kas panāca neizšķirtu partiju.

Un, kad turnīrs beidzās un galvenais tiesnesis skaitīja punktus, daudzi dalībnieki joprojām cerēja brīnumam. Kādam iekļūšana spēles finālā un diploma saņemšana bija patiess brīnums. Taču lielākā dalībnieku daļa uzvaru guva tikai pateicoties sistemātiskiem treniņiem un spēlēm.

Vajadzēja redzēt mūsu uzvarētāju sejas, kad viņi tika apsveikti ar uzvaru. Grūti aptvert, kādu lepnumu piedzīvoja mūsu puiši un meitenes, kad viņi saņēma medaļas, diplomus un kausus no galvenā tiesneša Jura Dombrovska rokām, kad frāze: “Tiek apbalvoti Krāslavas Varavīksnes vidusskolas pārstāvji …!”, skanēja skaļi.

Apsveiksim mūsu uzvarētājus kopā, un novēlēsim pārējiem veiksmi jaunajos turnīros!

“U-10 (Jaunā cerība) 2012.dz.g. un jaunāki” komandas uzvarētāji:

Anna Bārtule – II. vieta. (Diploms)

Vladislavs Šakovskis – III. vieta. (Diploms)

“U-10 (Jaunā cerība) 2012.dz.g. un jaunāki” komanda – III. vieta. (Diploms, medaļas un kauss)

“U-19 (Juniori) 2003., 2004., 2005.dz.g.” komanda – III. Vieta. (Diploms, medaļas un kauss)

Aicinu arī visus mūsu skolēnus pievienoties dambretes un šaha spēlēm, kas notiek mūsu skolā.

Šaha un dambretes kluba vadītājs Ēriks Zaikovskis.

Jauniešu iniciatīvu projekts un Krāslavas leģendas

Pēdējā mācību dienā pirms rudens brīvlaika mūsu klase īstenoja Krāslavas novada jauniešu iniciatīvu projektu “Tūrisma taka “Krāslavas leģendas”. Ideja uzrakstīt un realizēt šo projektu radās sakarā ar Krāslavas pilsētas 100. dzimšanas dienas gaidīšanu. Lai pievērstu mūsu jaunāko skolasbiedru uzmanību šī mācību gada notikumam, mēs nolēmām apvienot rudens dabas baudīšanu, svaigu gaisu, āra aktivitātes un seno pilsētas leģendu stāstīšanu, organizējot 1.-4.klašu skolēniem jautru un interesantu pastaigu pa taku “Krāslavas leģendas”.

21.oktobra rīts izdevās brīnišķīgs – silts un bezvējains, un, galvenais, bez nokrišņiem. Katra klase savā laikā devās ceļā un pēc 45 minūtēm sasniedza Pilskalnu. Šeit, takas pirmajā objektā, bērnus sagaidīja Raganiņa. Kā vēsta teika par Pilskalnu, šajā vietā sensenos laikos atradusies raganas mājiņa un saimniecei bijuši 20-30 melni kaķi. Skatoties uz Daugavas rāmo tecējumu, atcerējāmies arī nostāstu par upes rakšanu.

Nākamais takas objekts bija akmens, pie kura izvietojām divu jaunavu – daiļās un neglītās- figūras. Leģenda par Augusta akmeni tiek uzskatīta par visvecāko Krāslavas leģendu, un tā stāsta par divām sievietēm, kuras parādījās uz akmens Jāņu naktī. Ar akmeni saistīta vēl viena leģenda – par poļu karaļa Augusta medībām.

Uzkāpjot Karņicka kalnā, mūsu ekskursanti noklausījās pašu romantiskāko un skaistāko leģendu par Jozefa Karņicka un Emīlijas Plāteres mīlestību.

Pie grāfa parka dīķa skolēni uzzināja par noslēptiem dārgumiem, pie grotiem – par pazemes ejām un kazemātiem, bet pie pils satikās ar grāfu un grāfieni, kuri pastāstīja par to, kā pils un tās apkārtne izskatījās tad, kad šeit valdīja Plāteru vairākās paaudzēs.

Nākamais pieturas punkts atradās pie vecajām dzirnavām, kur sākas vienīgais pilsētā bruģētais ceļš uz Šokolādes kalnu. Tieši šeit bērnus sagaidīja jautra rotaļa un leģenda par vissaldāko vietu pilsētā.

Un beidzot, atnākuši pie Persteņezera, visi atcerējās, kāpēc ezeram ir šāds nosaukums. Pagāja gandrīz trīs stundas, un nu pienāca brīdis katram izlozēt jautājumu un pārbaudīt iegūtās zināšanas par Krāslavas leģendām, kā arī par vēsturiskajiem faktiem, notikumiem un personībām.

Rudens brīvdienās, kad bija vairāk brīvā laika, mēs izveidojām savdabīgu dāvanu par godu pilsētas jubilejai – kalendāru, kurā var izlasīt leģendas un apskatīt mūsu fotogrāfijas ar brīnišķīgajiem pilsētas skatiem.

Mūsu klase pateicas Krāslavas novada domei par atbalstu, iespēju īstenot projektu un tādā veidā atdzīvināt skaistās pilsētas leģendas un pāršķirstīt dzimtā novada vēstures lappuses.

Krāslavas Varavīksnes vidusskolas 10.a klases skolēni

Anastasija Vanaga un Renārs Škagals


Sveču kolekcijās izstāde “ Tas ir Tavā varā nest gaismu, kā to sveces dara… ”

Krāslavas Varavīksnes vidusskolas vēstures stūrītī notiek Marijas Mickevičas sveču kolekcijas izstāde, kuru arī apmeklēja 8.b klases skolēni.

Kolekciju veido bagātīgs dažādu tēmu sveču klāsts: ziedi, dzīvnieki, dažādi priekšmeti, Lieldienas, Valentīndiena, Ziemassvētki.

Kolekcija iekļauj sevī visdažādāko formu un krasu sveces. Dažām svecēm ir īpaša smarža, materiāls no kura tika izgatavotas sveces arī ir ļoti daudzveidīgs.

Svecēs un svečturos ir ielikti dažādi dzīves stāsti: kura svece ir visvecākā, kura – vissavdabīgākā, kura – vistālākā utt., bet tās visas vieno mīļas atmiņas par cilvēkiem, valstīm, dažādiem dzīves notikumiem.

Katrai svecei ir sava vēsture, taču visvērtīgākā ir svece, kuru sataisīja meita.

Izstāde komplektā ar direktora sirsnību un smaidu aizdzen nomāktību un raisa gaišas domas.

Paldies direktorei Marijai Micķevičai par piedāvāto iespēju iepazīties ar viņas interesantu un skaistu hobiju

Nekas nav labāks, ja par savām kolekcijām stāsta pats autors, un mums bija lieliska iespēja ieklausīties direktores Marijas aizrautīgajā stāstījumā.

8. b klases skolēni

''BONFIRE NIGHT''

Rudens bagāts ar Amerikānu un Britu svētkiem. Šodien mēs paplašinājām informāciju par Britu svētkiem ''BONFIRE NIGHT'' Ugunskuru nakts.

6.a klases skolēni ar prieku piedalījās viktorīnā.Visi skolēni zīmēja, strādāja komandā un atbildēja uz jautājumiem.

Izglītojas skolotāji

Rudens brīvlaiks Krāslavas Varavīksnes skolotājiem sākās ar interesantu nodarbību, kuru vadīja pirmie Erasmus+ skolotāju mobilitātes projekta “Esi gatavs izglītoties un pārmaiņām izglītībā” dalībnieki Olga Dalecka, Alīna Lukša, Marianna Rukmane un Ilona Solima. Skolotāji sniedza īsu teorētisku ieskatu par 21. gs. nepieciešamajām prasmēm – kritisko domāšanu, kreatīvo domāšanu, komunikāciju un sadarbību. Lai sniegtu arī praktiskās zināšanas, katra no skolotājām novadīja aktivitāti, kurā ir iekļautas visas šīs prasmes. Dažas aktivitātes skolotājiem bija labi pazīstamas, bet dažas aktivitātes bija pilnīgi jaunas. Tik un tā skolotāji labprāt iesaistījās, sadarbojās grupās, komunicēja, pielietoja kritisko un kreatīvo domāšanu un vienkārši draudzīgā gaisotnē pavadīja šo laiku.

Skolotāja M.Rukmane

Humānitāra palīdzība no Zviedrijas

No visas sirds gribās pateikt lielu paldies mūsu Zviedrijas draugiem, kuri jau 11. gadu pēc kārtas sūta uz mūsu skolu humāno palīdzību. Tas ir liels atbalsts skolai, vecākiem, bērniem, sevišķi šajā krīzes laikā. Ir liels gandarījums, ka tālie draugi mūs neaizmirst.

Paldies Varavīksnes vidusskolas administrācijai par atbalstu un sapratni!

Vai tikai stunda fizikā?

Krāslavas Varavīksnes vidusskolā 11.a klases skolēniem notika stunda 31.10.2022 ar Transporta Sakaru institūta lektoru Maksimu Smoljaninovu.

Tēma: Fizika un aviācija: alternatīvo materiālu (kompozītmateriālu) izmantošana

Lieliski, ka Transporta sakara institūts nosūta savus piedāvājumus par aktualitātēm un mēs varam izvēlēties. Skolēni guva jaunas zināšanas un guvu esošo zināšanu padziļinātu izpratni.

Rudens brīvlaiks ir klāt….

7.b klasei rudens brīvlaiks sākās dienu agrāk, jo jaunieši nolēma doties izglītojošajā un iedvesmojošajā ekskursijā.

Pirmais pieturas punkts bija Daugavpils cietoksnis – viens no populārākajiem Daugavpils apskates objektiem. Jaunieši ne tikai klausījās ģida stāstījumā, bet arī aktīvi piedalījās sarunā par cietokšņa vēsturi, tā uzbūvi, populārākajām apskates vietām. Turpat bija apskatāma unikāla ekspozīcija, kas veltīta medicīnas vēsturei. Trijās zālēs bija izvietoti dažādi ar medicīnu saistīti priekšmeti, aprīkojums, fotogrāfijas.

Otrais pieturas punkts - intelektuāla spēle “Mednieku noslēpumi” (kvests). Jaunieši parādīja to, cik atjautīgi un izveicīgi viņi ir spriedzes apstākļos, kā arī spēj saglabāt loģisko, analītisko domāšanu un darboties komandā.

Mājupceļā, nedaudz saguruši, bet apmierināti ar piedzīvoto, dalījās savos iespaidos un kala plānus nākamajai ekskursijai.


Programmēšanas nedēļa

Code Week jeb ES programmēšanas nedēļa ir iedzīvotāju iniciatīva, kuras mērķis ir iepazīstināt ikvienu ar programmēšanu un digitālo pratību interesantā un saistošā veidā. Krāslavas Varavīksnes vidusskolā šai nedēļai vienmēr tiek veltīta īpaša uzmanība un ar katru gadu tajā tiek iesaistīti arvien vairāki skolēni. Tā, piemēram, izmantojot visiem pazīstamu iedomātā skaitļa minēšanas spēli, 4. un 5. klašu skolēni runāja par to, kas ir datoriskā domāšana. 7. un 8. klašu skolēni interesantā veidā atkārtoja par algoritmiem, izspēlējot lielformāta spēli Cody-Roby. Algoritmiskā domāšana, cīņas gars un sadarbība bija jūtama visas stundas garumā. Vēl 7. klases skolēniem bija iespēja iejusties komiksu un spēļu veidotāju lomās, darbojoties vizuālās programmēšanas vidē Scratch. Skolēni izmantoja krāšņas stāstu kārtis, par kurām jāpateicas programmēšanas nedēļas vēstniecei Elīnai Raženai. 9. klases skolēni ar programmēšanu jau ir labi pazīstami, tāpēc viņiem tika piedāvātas iespējas pielietot savas zināšanas nedaudz citādā veidā - viņi izmantoja labi pazīstamu html valodu zīmējumu veidošanā Khanacademy programmēšanas vidē.

Mūsu programmēšanas nedēļa pagāja ļoti interesantā, radošā un aizrautīgā gaisotnē.Karjeras nedēļa

Karjeras nedēļa 8.b un 9.c klasēs.

Ciemos pie mākslinieces Nadinas Lavreckas.

Karjeras nedēļas ietvaros 20 oktobrī notika 8.b un 9.c klašu skolēnu tikšanās ar mākslinieci Nadinu Lavrecku.

Skolēni iepazinās ar mākslinieces biogrāfiju un mākslas darbiem. Mākslinieces bērnība ritēja pilsētas pagalmos un Daugavas krastā. Mākslas noslēpumus apguva Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolā, turpināja mācības neklātienē I. Repina Ļeņingradas mākslas institūtā.

Nadīnai piemīt savs rokraksts, savas baltā un melnā kombinācijas un savstarpējās attiecības. Darbiem raksturīgs smalkums, neparasts trauslums un vieglums. Mākslinieces tēli emocionāli piesātināti, tiem visiem ir savs raksturs un pārdzīvojums. Arī krāsu toņi māksliniecei nav sveši. Nadīna nodarbojas arī ar sīkplastiku – veido rotas no dažādiem materiāliem.

Skolēni aplūkoja mākslinieces gleznas, saņēma padomu, kā kļūt par mākslinieku un attīstīt savu talantu.

Skolēni bija sajūsmā no tikšanās.

8.b un 9.c klases audzinātāji.


8.b un 9.c klases skolēnu ekskursija uz uzņēmumu „IV Plus”

Karjeras nedēļas ietvaros 8.b un 9.c klases skolēni kopā ar klases audzinātājām devās uz uzņēmumu „IV Plus”.

Uzņēmuma vadītāja Irēna Voicehoviča pastāstīja, ka uzņēmums „IV Plus” darbojas kopš 2001. gada un nepārtraukti attīstās, pašlaik uzņēmumā strādā 70 cilvēki. Uzņēmums specializējas darba apģērbu, bikšu un bērnu jaciņu šūšanā. Visa produkcija tiek eksportēta uz ārzemēm.

Skolēni apskatīja, ko uzņēmuma darbinieki dara katrā cehā, ar kādiem rīkiem darbojas un kā dators ir iesaistīts produkcijas ražošanā.

Irēna dalījās pieredzē par to, kā veidot veiksmīgu karjeru, kādām ir jābūt uzņēmējspējām, kādām prasmēm ir jābūt cilvēkiem, kuri strādā šajā uzņēmumā. Kaut arī Irēna ir uzņēmuma vadītāja, viņa spēj veikt jebkurus darbus un palīdzēt darbiniekiem. Vasaras brīvlaikā skolēniem ir iespēja strādāt šajā uzņēmumā.

Secinājums viens – jāmācās, jābūt pacietīgiem, drošiem!

Mēs visi bijām pateicīgi uzņēmuma vadītājai par interesanto, vērtīgo stāstījumu un redzēto. Paldies Viktorijas Jurčenokas mātei, kura palīdzēja organizēt šo ekskursiju.

8. b un 9.c klases skolēni

Karjeras nedēļa Varavīksnes vidusskolā sākās ar tikšanos ar atpūtas kompleksa ‘’Lielbornes muiža’’ īpašnieci Noru Poišu. Lielbornes muiža Latgalē ir vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā.

Karjeras nedēļas ietvaros 7.b klases zēni kopā ar klases audzinātāju devās ciemos pie pašnodarbinātās personas Andra Drobiševska, kurš ir autoservisa īpašnieks. Andris dalījās pieredzē par to, kā veidot veiksmīgu karjeru, kādām ir jābūt uzņēmējspējām, ar kādām grūtībām sastopas ikdienas darbā. Protams, pastāstīja par automašīnu uzbūvi un populārākajām auto markām. Izdevās veiksmīga un saturīga diskusija ar automehāniķa profesiju un uzņēmējdarbību.

"Pašapmācības ceļš"

Šodien Krāslavas Varavīksnes vidusskolā notika pasākums.pdf

Izglītība un kultūra

Izglitiba_un_Kultura_Nr_12_2022.pdf

Labo darbu mēnesis 9.a klasē

Oktobra mēnesis kā jau vienmēr tiek uzskatīts par labo darbu mēnesi, kad mēs varbūt nedaudz vairāk pievēršam uzmanību apkārtējai videi un sabiedrībai, kurai mēs varētu sniegt kādu atbalstu. 9.a klases skolēni šogad nolēma aptvert pēc iespējas vairākas sadzīves sfēras un sadalījās grupās. Vieni skolēni nolēma piebiedroties citu klašu skolēniem un savāca dzeltenās rudens lapas skolas pagalmā, lai skolas vide izskatītos uzkopta. Cita skolēnu grupa labprāt atbalstīja PII "Pīlādzītis" rīkoto akciju maztrūcīgo un ukraiņu bērnu atbalstam, atnesot uz dārziņu mazāko brāļu un māsu apģērbu un spēļmantiņas. Bet pārējie skolēni iesaistījās klases organizētajā akcijā "Atbalsts Daugavpils dzīvnieku patversmei", ziedojot kaķu barībai. Šajā akcijā varēja iesaistīties visi skolas skolotāji, skolēni un viņu vecāki. Liels paldies visiem par atbalstu!

Labo darbu nevar būt par daudz

Šodien ar Krāslavas Varavīksnes vidusskola skolotāju, skolēnu un viņu vecāku atbalstu nogādājām Daugavpils dzīvnieku patversmei barību mazākiem un lielākiem kaķīšiem 🐈 Liels paldies visiem, kuri iesaistījās šajā iniciatīvā!

Biedrība astes un ķepas -Daugavpils gaida jaunus saimniekus saviem ķepainajiem iemītniekiem 🥺

Valsts prezidenta Egila Levita apsveikums Valsts valodas dienā

15102022_Apsveikums Valsts valodas diena.docx

Paldies Jums skolotāja Marianna Rukmane!

Krāslavas Varavīksnes vidusskolas bija izvirzījusi matemātikas un datorikas skolotāju ''Ekselences balvai 2022''. Skolotājas Mariannas kandidatūra izgāja pirmo kārtu un tika uzaicināta uz otro kārtu. Mazliet skumji,ka finālā netikāt. Bet svarīgākais, ka mums skolā strādā zinoši un kompetenti skolotāji. Citēju:

''Ekselences balvas” vērtēšanas komisija ir izvērtējusi pieteikumu un konstatējusi, ka tas atbilst kvalitātes vērtēšanas kritērijiem, tomēr konkurence ir augsta - Jūs diemžēl neesat iekļuvusi „Ekselences balvas” fināla kārtā.

Pateicamies par Jūsu atsaucību un novērtējam Jūsu profesionalitāti! Gadījumā, ja kāds no balvas pretendentiem klātienes kārtā piedalīties nevarēs, Jūs varat iegūt iespēju pretendēt uz dalību klātienes kārtā. Šādā gadījumā ar Jums sazināsimies. Ar cieņu Sandra Krūmiņa,Latvijas Universitāte,Starpnozaru izglītības inovāciju centrs,Projektu koordinatore''

Piektdiena - vēl viena brīvdiena.

Piektdiena - vēl viena brīvdiena. Tā nolēma 9.a klases skolēni kopā ar vecākiem un devās kopīgā izbraucienā uz Nīcgales akmeni. Tā bija lieliska iespēja parunāt par nākotnes plāniem, uzklausīt vecāku pieredzi par viņu skolas gadiem, paspēlēt spēles un vienkārši interesanti pavadīt laiku svaigā gaisā. Izbrauciena laikā viens no vecākiem piedāvāja sarīkot rudens foto konkursu. Kamēr skolēni meklēja labākos kadrus, Ksenija Minkeviča izveidoja burvīgu video ar zelta rudens noskaņu. Baudiet!

Labo darbu nedēļa

Skolas teritorijā bija ļoti daudz nokritušo lapu, mēs nogrābām lapas un salikām visu maisos, kopumā sanāca aptuveni 20 maisi. Teritorija pēc padarīta darba palika daudz sakoptāka.

8.b klases skolēni un kl. audzinātāja

Labo darbu nedēļa no 9.c- klases skolēniem klases stundā

Paldies par darbu !

Krāslavas novada volejbola sacensības B. vecuma grupai

06.10.22 Krāslavas Varavīksnes vidusskolā notika Krāslavas novada volejbola sacensības B. vecuma grupai. Sacensibās piedalijās Krāslavas gimnāzija, Varavīksnes vidusskola, Poļu skola un Dagdas vidusskola. Siva ciņā Krāslavas Varavīksnes vidusskola gan meitenes, gan zeni izcīnīja 1. vietas un ar to nodrošināja sev ceļazīmi piedalities Latgales regiona sacensibas volejbolā, kas notiks 13.10.22, Balvos.

Starptautiskā skolotāju diena

5. oktobrī, Starptautiskajā skolotāju dienā, Krāslavas Kultūras namā sapulcējās novada pedagogi, lai saņemtu apbalvojumus par savu ieguldījumu jaunās paaudzes skološanā un audzināšanā. Šāds pasākums skolotājiem klātienē notiek praktiski pēc triju gadu pārtraukuma. Sumināto skolotāju bija ļoti daudz, vispirms zāles priekšā aicināja skolotājas, kas apbalvotas ar Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstiem par ieguldījumu pedagoģiskajā darbā: Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolotājas Jeva Bojarčuka, Rita Čerņenko un Iveta Putāne. Pašvaldības Izglītības pārvaldes Atzinības rakstus pasniedza: skolotājai Nataļjai Baženovai par radošu un veiksmīgu darbu skolēnu spēju attīstīšanā. Krāslavas novada pašvaldības Atzinības rakstus pasniedza: Krāslavas Varavīksnes vidusskolas direktora vietniecei Vijai Marhilevičai par atbildīgu un godprātīgu darbību mācību procesa organizēšanā. Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolotājai Natālijai Rusovai par panākumiem mācību un audzināšanas darbā. Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolotājai Alīnai Lukšai par radošu un inovatīvu darbību mācību stundās. Krāslavas Varavīksnes vidusskolas skolotājai Ilonai Solimai par radošu un mērķtiecīgu pedagoģisko darbu skolā.

Busines Lab pasākums

Krāslavas Varavīksnes vidusskolas jaunieši piedalās Busines Lab pasākumā.docx

Skolotāja diena mūsu skolā

Un ikdienas darbos un gaitās tāds steidzīgs un allaž tāds norūpējies. Ar sauli sirdī un smaidu sejā pa gaiteņiem skolotājs iet. Skolotāj, mūsu skolotāj! Uz mazu brīdi šodien stāj!

Gribam Tev PALDIES teikt… Paldies tev, mūsu skolas darbiniek, ka rūpējies, lai mēs justos labi!

PALDIES! Vai tikai man liekas, ka pulksteņa rādītāji ciparnīcā virzās par ātru, vai arī jums šķiet, ka viss notiek pārāk strauji? Vēl tikko izskanēja 1.septembris, bet jau klāt Skolotāju diena! Patīkamus mirkļus, jaukas emocijas sarūpēja skolas parlamenta, skolēnu, draugu siltie apsveikumi. Skolotāji un darbinieki varēja baudīt svētku brīdi, jo klasēs strādāja un Dzīves mācības stundu pasniedza skolēnu vecāki un skolas parlamenta pārstāvji.

Lai rītiem vislabākās domas un dienām –

darbs, kas piepilda sirdi!

Skolas direktore


Miķeļdienas tirdziņš

Krāslavas novada sacensības volejbolā

22. septembrī notika Krāslavas novada sacensības volejbolā. Sacensībās piedalījās meiteņu komandas, 10-12.kl audzēkņi, no Krāslavas Varavīksnes vidusskolas, Dagdas vidusskolas un Krāslavas ģimnāzijas. Varavīksnes vidusskola sīvā cīņā ieguva trešo vietu.

Sacensībās piedalījās arī zēnu komandas, 10-12.kl audzēkņi, no Krāslavas Varavīksnes vidusskolas, Dagdas vidusskolas, Krāslavas ģimnāzijas un Rīgas Valsts tehnikuma. Varavīksnes vidusskola sīvā cīņā ieguva 2.vietu.


Krāslavas novada rudens sacensības vieglatlētikā

14. septembrī notika Krāslavas novada rudens sacensības vieglatlētikā. No Varavīksnes vidusskolas sacensībās piedalījās 6-12. klašu audzēkņi. Varavīksnes vidusskolas audzēkņi izcīnīja 8. pirmās vietas un vairākas godalgotās vietas. Labāķie sasniegumi bija, Anastasijai Apenkai, Gornam Stefanam, Minkevičai Ksenijai.


Mēs piedalāmies viedokļu festivālā “Es varu.’’

23. septembrī Augšdaugavas novada kultūras centrā “Vārpa” jau no paša rīta bija rosīgi. No daudziem Latgales nostūriem ieradās jaunieši, pašvaldību pārstāvji, skolotāji uz viedokļu festivālu ’’Es varu.’’ Skanēja muzikāli priekšnesumi latgaliski. Maniem klases biedriem dzirdēt latgaļu valodu ir retums, bet es pati runāju latgaliski. Lai rosinātu pieredzes apmaiņu, kur apzināties, ka katrs esam valsts daļa un sabiedrības līdzdalībai ir izšķiroša nozīme, pasākumā notika vairākas viedokļu kafejnīcās, kurās dalībnieki sarunājās gan par dalības vēlēšanās nozīmību, kāda ir kopienas balss politikā, un katra indivīda vietu un iespējām Eiropas Savienībā. Savukārt Medijpratības viedokļu kafejnīcā mēs klausījamies un spriedām par viltus ziņām un patiesību, populismu, tukšām runām un citām tēmām, kas pēdējos gados ir kļuvušas par ierastām lietām. Šajā viedokļu grupā savā pieredzē dalījās viedokļu līderi kā Latvijas televīzijas žurnālists Ēvalds Dukuls un Latvijas Radio Latgales studijas vadītāja Renāte Lazdiņa.

Tā bija mūsu pirmā pieredze tādā pasākumā. Esam pateicīgi par iespēju būt un papildināt savas zināšanas.

11.a klases dalībnieku viedokļus apkopoja Marika Kriviņa

Nikodema Rancāna konkursa bolvys ir padūtys

Ir nūskaidruoti Nikodema Rancāna konkursa uzvarātuoji: Ligita Spridzāne (Baļtinovys vydsškola), Natālija Garā (Ruguoju vydsškola), Aivars Vilkaste (Austrumlatvejis Tehnologeju vydsškola), Marija Mickeviča (Kruoslovys Varaveiksnis vydsškola), Gunta Blauma (Bolvu suokumškola) i Sandra Juste (Rēzeknis suokumškola). Specialuos bolvys īgivieja – Daina Pužule (Rekovys vydsškola).

Nūslāguma pasuokums nūtyka 25. septembrī Bolvūs, tymā pīsadaleja daleibnīki i jūs atbaļsteituoji nu Rēzeknis piļsātys i nūvoda, Bolvu, Kruoslovys nūvoda i Daugovpiļs. Sevkurs runuotuojs izcēle školuotuoja profesejis nūzeimeibu i prestižu, saceja pateiceibys vuordus školuotuoju saimei kūpumā, partū ka N. Rancāna konkursa nūslāgums īvoda ari Školuotuoju dīnys pasuokumus. Juopīzeist, ka ari školuotuoji, kas kūpejā pasauļa i Latvejis nūtykumu straumē jiutās saguruši, sovuos uzrunuos saglobuoja syltumu i pateiceibu bārnim, vacuokim, vītai i laikam, ka jī ir klivuši par školuotuojim i var dareit itū gryutū i pasauļa vierzīni ītekmejušū dorbu.

Rancāna bolvu – sudobra pokovsaktu (autors Rihards Ciblis) – nominacejā par īguļdejumu i sasnāgumim latgalīšu volūdys, kulturviesturis i nūvoda vuiceibys īvīsšonā i īdzeivynuošonā školā īgyva Ligita Spridzāne (Baļtinovys vydsškola) i Natālija Garā (Ruguoju vydsškola), atzineibys – Inga Stafecka (Viļānu vydsškola), Inta Nagla (Nautrānu vydsškola) i Daina Pužule (Rekavys vydsškola). Daina Pužule īgyva ari Latgolys Etnografiskuos viestnīceibys specialū bolvu – etnogrāfiskuos drēbuos leli, kū darynuojuse Iveta Seimanova, aplīcynuot, ka ari turpmuok atbaļsteis konkursu izcyluokajim Latgolys školuotuojim.

Kai sovā uzrunā saceja I. Seimanova: “Itei ir 57. lele, kas iztaiseita vysaidim labdareibys projektim. Munys tautu meitys dzeivoj pa vysu pasauli – nu Rēzeknis da Reigys, nu Londonys da Adelaidys. Bet itei dzeivuos Rekavā pi školuotuojis, kas vuica bārnim ari tautu tārpa nosuošonys kulturu. Vuica, ka meitinem pi tautu tārpa juosapyn bizis, a puiši bez capuris navar kuopt iz skotuvis. Sylajuoņu Iļža, Madalis muosa, dzeivuos pi Dainys Pužulis.”

Der atguodynuot, ka Latgolys kongresa 2022 laikā piec Nikodema Rancāna tāluojuma “Ceļuojums pa Latgolu” izstuodē "Gorā" tyka atruodeita Madaļa i Jezups, i vēļ ap 40 “kongresmenem” latgalīšu etnografiskajuos drēbēs.

Nominacejā par radūšu i psihologiski atbolstūšu pīeju vuiceibu vidē tyka gūdynuoti izgleiteibys īstuožu vadeituoji: Aivars Vilkaste (Austrumlatvejis Tehnologeju vydsškola) i Marija Mickeviča (Kruoslovys Varaveiksnis vydsškola). Taipoš sudroba pakovsakta tyka padūta Guntai Blaumai (Bolvu suokumškola) i Sandrai Justei (Rēzeknis suokumškola). Atzineibys itamā nominacejā sajēme ari Juoņs Tukāns (Kruoslovys gimnazeja), Anita Ludbuorža (Nautrānu vydsškola), Anita Tukāne (Kruoslovys gimnazeja), Juris Ozols (Latgolys Industrialais tehnikums) i Anna Sondore (Dekšāru pamatškola).

Sirsneiguo i pateiceibys vuordim boguotuo nūslāguma ceremoneja ir apsaverama sevkuram Bolvu pošvaļdeibys Youtube kontā: https://youtu.be/ZtCtHil1X6w

Konkursu organizej Latgalīšu kulturys bīdreiba sadarbeibā ar Latgolys Planavuošonys regionu i Bolvu nūvoda pošvaļdeibu. Konkurss ļaun izceļt i gūdynuot lobuokūs nūzaris pedagogus, ceļūt školuotuoja profesejis prestižu sabīdreibā i atguodynojūt, cik svareiga lūma puormaiņu procesā ir izgleiteibai.

Konkursu finansiali atbolsta Latgolys Planavuošonys regions, Bolvu nūvoda pošvaļdeiba, z/s “Kotiņi”, Latgolys Etnografiskuo viestnīceiba, Maltys muzejs, Annele Slišāne, informativi – “Vietējā Latgales Avīze”, Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv, Latvejis Radio Latgolys studeja. Eipašs paļdis Latgolys regionalajai televizejai.

Ilga Šuplinska, Latgalīšu kulturys bīdreibys vadeituoja

ilga.suplinska@gmail.com


Gatavošanas Eiropas valodu dienai - 26. septembrī

Ik gadu 26. septembrī Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs tiek atzīmēta Eiropas Valodu diena. Eiropā ir liela valodu daudzveidība: lieto vairāk nekā 200 valodu, ir 24 oficiālās ES valodas, aptuveni 60 reģionālās un mazākumtautību valodas, un vēl daudzas citas, kurās runā atbraucēji no citām pasaules malām. Valodu dienas uzdevums ir padziļināt izpratni par daudzvalodību Eiropā, radīt interesi un rosināt apgūt valodas skolā un ārpus tās.

Valodu daudzveidība ir liela un sargājama vērtība, bet valodu prasme – katra cilvēka bagātība.

Viens no ES pamatprincipiem ir daudzvalodība.

Šīs politikas mērķi ir:

  • sazināties ar iedzīvotājiem viņu dzimtajā valodā,

  • saglabāt Eiropas bagātīgo valodu daudzveidību,

  • veicināt valodu apguvi Eiropā.

Šī ir unikāla pieeja, kurai līdzīgas nav ne daudzvalodīgās valstīs, ne starptautiskajās organizācijās.

Iepazīstiet ES oficiālās valodas!

  • Uzzini jaunu par Eiropas valodu dienu!

  • Pārbaudi savas zināšanas!

  • Iepazīsties ar tulkoto grāmatu daudzveidību!

Lai veicas!

Viktorīna: https://ej.uz/26092022_Eiropas_valodu_diena


Paldies mūsu skolas aktīvākajiem bērniem, kuri ar prieku piedalījās aktivitātēs -zimēja plakatus un atbildēja uz viktorīnas jautājumiem, Eiropas valodu dienas ietvaros.

6.a klases skolēni: Baldina Izabella, Dimbovska Viktorija, Juzefovičs Arnis, Goncaronoks Renats, Menščikovs Alesandro, Mihailova Julianna, Pinka Angelina, Reruhs Arturs

7.a klases skolēni: Žukova Nikoļa, Spiridonovs Raimonds, Timofejevs Iļja, Anastasija Čubreviča, 8.b: Karīna Liņķe, 11.a: Jakob Luetjen un 9.c klases skolēni

Svešvalodas skolotāji

the German language.pdf
Viktorina2.pdf

Veselības diena

Kopā mēs varam justies labāk!

Enerģiski, aktīvi un veselīgi Krāslavas Varavīksnes vidusskolā sākās 16.septembra rīts. 7.b klases skolēni skolas sporta zālē sagaidīja 1.-6.klašu skolēnus, viņu vecākus un skolotājus uz pasākumu “Veselības diena”, kas tika organizēts Krāslavas novada pašvaldības jauniešu iniciatīvu projekta “Kopā mēs varam justies labāk!” ietvaros.

Uz pasākuma atklāšanu ieradās arī 7.b klases draugs – jautrais Minions, kurš uzaicināja visus uz kopīgu deju. Sporta zālē valdīja ne tikai sportisks gars, bet skolēnu sejas rotāja arī smaids, sajūsma un neizsakāms prieks. Tik pacilātā noskaņojumā skolēni devās uz dažādām stacijām.

Pirmajā stacijā skolēni sacentās dažādās stafetēs. Otrajā – ziņkārīgi klausījās skolas medmāsu par pirmās palīdzības sniegšanas noteikumiem. Bērnus visvairāk sajūsmināja iespēja izmēģināt dažādas ar pirmo palīdzību saistītas lietas, piemēram, izmēģināt folija segu un sajust, ka tā patiesi uztur ķermeni siltumā, kā arī izmēģināt pirmās palīdzības mācību lelles elpināšanu. Trešajā stacijā skolēni pārbaudīja savas zināšanas drošības jautājumos, atbildot uz viktorīnas jautājumiem, piemēram, kā jāuzvedas dzelzceļa tuvumā.

Pasākuma organizatori, 7.b klase, nolēma, ka uzvarētāji ir visi un katrai klasei piešķīra atbilstošu nomināciju – nominācijā “Emocionālākā klase” labākā bija 1.a! 2.a klase ieguva nomināciju “Sportiskākā klase”, 3.a – “Jautrākā klase”, 3.b – “Uzmanīgākā klase”, 4.a – “Saliedētākā klase”, 4.b – “Aktīvākā klase”, 5.a – “Draudzīgākā klase”, 5.b – “Zinošākā klase” un 6.a – “Drosmīgākā klase”! LSK Krāslavas komiteja atbalstīja klšu komandas ar saldumiņiem.

Paldies mūsu skolas aktīvākajiem vecākiem, kuri ar prieku piedalījās un atbalstīja šo pasākumu – Nataļjai Trupiņai, Aleksandrai Znamenščikovai, Jekaterinai Ogņevai, Mārtiņam Vanagam, Anitai Sadovskai, Tatjanai Šeinai, Dianai Sušinskai, Santai Grigorjevai! Īpašs paldies skolas direktorei un 7.b klases vecākiem Ilonai Bergai un Eduardam Bergam par sniegto atbalstu pasākuma organizēšanā. Sporta skolotājiem Ingrīdai Bernatei un Dmitrijam Silovam par sagatavotām aizraujošām stafetēm un Ivanam Lukšam par mūzikas pavadījuma nodrošināšanu! 7.b.klase


Dzejas dienas

Klāt septembris, laiks, kad Latvijā atzīmē Dzejas dienas. Arī mūsu skolā 4.klasēm bija veltīta mācību stunda sarunai par Dzejas dienu tradīcijām Latvijā.

Latviešu valodas un literatūras stundā valdīja dzejisks noskaņojums – skolēni ne tikai deklamēja, bet arī nodziedāja Ineses Zanderes dzejoli “Mana skolas soma”, kā arī vizualizēja to un sacerēja četrrindi, atbildot uz jautājumiem – Kāda ir mana skolas soma? Kas ir manā skolas somā? Stunda izdevās radoša, ar neparastām un oriģinālām skolēnu idejām.


AFS pateicība

Документ 6.pdf

Lasīšanas stunda

Laba grāmata-dāvana, ko autors novēlējis cilvēcei.

/ Addisons/

2022.gada 12.septembrī pirmo stundu Krāslavas Varavīksnes vidusskolā mācību stundu 8.15-8.55 sāka ar LASĪŠANU.

Skolēni līdzi uz skolu bija paņēmuši sev interesantu grāmatu . Protams, sporta stundā, grāmatas netika lasītas, bet tika uzsvērtas grāmatas nozīme ikviena dzīvē. Sākumskolas skolēni atnesa sev iemīļotas pasaku grāmatas. Priecē tas, ka daudzi skolēni lasa grāmatas sevis izaugsmei, vēsturiskos romānus, dzeju, filozofiskas pasakas. Vieni dalījās pārdomās par lasīto, citās klasēs lasīja kopā tekstu ,klausījās un pārrunāja vai raksturoja galveno varoni un pareģoja grāmatas beigas. Cik daudz vērtīgu padomu var atrast tajās?

Lai cik lietaina un pelēka bijusi diena, tu nekad nezini, cik skaists var būt saulriets. Lai cik slikta būtu diena, tu nezini, cik skaisti tā var beigties.

Lai grāmatu lasīšana kļūst par patīkamu ieradumu TEV visa mācību gada garumā! Lasīšana paplašina vārdu pasauli, paplašina pasaules uztveri, attīsta fantāziju, sniedz gandarījumu un prieku.

Skolas administrācija

Mūsu pirmklasnieki

9.septembris izdevās īpašs pirmās klases skolēniem, kuri pulcējās skolas aktu zālē, lai tuvāk iepazītu savus klases biedrus un skolotājus, parādīt sevi pasaulei un sadraudzēties ar to. Šķiet, ka izdevās! Nelielas dāvanas, joki, dziesmas, atjautības uzdevumi un labs noskaņojums. Tagad pirmie ir MŪSU PIRMIE!

10.klases uzņemšana skolas saimē

7.septembrī sarūpētos pārbaudījumus piedzīvoja un izdzīvoja desmitie: neparasta skolas soma, laika limita ievērošana, dejas solis sadarbībā ar Tik-Toku un sportiņš veselīgās devās. Noslēgumā jauks foto piemiņai un sertifikāts par uzņemšanu skolas saimē.

Gatavošanas tēva dienai 3.a klasē

Mēs par aktīvu dzīvesveidu

Publicitate.docx

Zinību diena Krāslavas Varavīksnes vidusskolā

Sveicam skolā

Akcijas "Vasaras skaistākos mirkļus ķerot" rezultāti

fotokonkurs1.pdf


"Autotransporta direkcija” aicina kopā ar bērniem pārrunāt ceļu uz skolu

Relize_Tuvojas_skola_bernu_drosiba_reg_sab_transporta_26082022.docx

Skola gatavojas jaunajam mācību gadam

Krāslavas Varavīksnes vidusskola ļoti ilgojas pēc savu skolēnu soļu dipoņas, balsīm, smiekliem, dziesmām, atklāsmēm un prieka par kopā būšanu. Tehniskie darbinieki gatavo telpas un poš apkārtni, skolotāji strādā kabinetos. Krāšni zied skolas pagalmā puķes.

Akcija "Vasaras skaistākos mirkļus ķerot"